reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

reklama
Dziewczyny, czy któraś zaczęła masaże okolic krocza?
Powiem Wam ze u mnie ciężko... jakas nadwrażliwa jestem chyba... A co dopiero poród 🙈
ja robię co 2, 3 dni przez kilka minut, tzn męża zartudniłam do tego, kojarzy mi się to z badaniem ginekologicznym: nic przyjemnego, ale nie boli i nie dokucza, dziś zaczynam 36 tydzień więc już planujemy robić codzienne
 
Dziewczyny, nie mogę patrzeć juz na siebie w lustrze. Ostatnio byłam u fryzjera w grudniu. Rozjaśniam włosy. Jak pomysle kiedy rozwiązanie no i jak wygospodarować 3h po urodzeniu to nie wiem kiedy tam trafie.. zdania na temat farbowania rozjaśniania są podzielone. A wy jakie macie info w tej sprawie?
 
Dziewczyny, nie mogę patrzeć juz na siebie w lustrze. Ostatnio byłam u fryzjera w grudniu. Rozjaśniam włosy. Jak pomysle kiedy rozwiązanie no i jak wygospodarować 3h po urodzeniu to nie wiem kiedy tam trafie.. zdania na temat farbowania rozjaśniania są podzielone. A wy jakie macie info w tej sprawie?
Te aktualnie produkowane farby są bezpieczne. Jedynie obawy można mieć co do tego, ze włos w ciąży jest inny - może inaczej się układać i inaczej przyjmować farbę. Więc jak już rozjaśniać to do zaufane dobrego fryzjera, który nie przegapi momentu ;) No i będzie miał na pewno dobre kosmetyki.
 
Dziewczyny, czy któraś zaczęła masaże okolic krocza?
Powiem Wam ze u mnie ciężko... jakas nadwrażliwa jestem chyba... A co dopiero poród 🙈
Ja nie robię masażu (nie jest to przyjemnie 😅, chociaż Mąż był tym tematem zainteresowany), ale natłuszczam olejkiem codziennie, aby tkanki trochę uelastycznić.

P.S. Moja lekarz jakoś sceptycznie do tego podchodzi i mówiła, że nie ma sensu robić ten masaż, gdyż wszystko się i tak „rozciągnie„, a jeżeli tkanki nie są do tego gotowe, masaż nie pomoże i krocze albo pęknie albo położna zrobi nacięcie jak będzie widziała potrzebę 🤦‍♀️🤷‍♀️
 
Ostatnia edycja:
Ja nie robię masażu (nie jest to przyjemne 😅, chociaż Mąż był tym tematem zainteresowany), ale natłuszczam olejkiem codziennie, aby tkanki trochę uelastycznić.

P.S. Moja lekarz jakoś sceptycznie do tego podchodzi i mówiła, że nie ma sensu robić ten masaż, gdyż wszystko się i tak „rozciągnie„, a jeżeli tkanki nie są do tego gotowe, masaż nie pomoże i krocze albo pęknie albo położna zrobi nacięcie jak będzie widziała potrzebę 🤦‍♀️🤷‍♀️
To fakt jest to mega nieprzyjemnie i fakt nr 2 nie chroni to przed pęknięciem. No ale chociaż trochę...
 
To fakt jest to mega nieprzyjemnie i fakt nr 2 nie chroni to przed pęknięciem. No ale chociaż trochę...
Dlatego zdecydowałam się chociaż na codzienne natłuszczenie krocza, na pewno nie szkodzi i mam nadzieję, że olejek ze słodkich migdałów zrobi swoją pracę w kierunku uelastycznienia tkanek 🙂
 
My już po USG. Mała waży 2615 to mało jak na 36t6d ale jak lekarz dowiedział się, że córkę urodziłam 3200 a syna 3345 to stwierdzil, że widocznie takie chudzinki rodzę i w tym przypadku waga będzie podobna :) Ułożenie główkowe wiec poród sn.
3200 i 3345 to chudzinki? 😲 Nie powiedziałabym... Z tego co kojarzę to są to bardzo często spotykane wagi u dzieci. I w ogóle czytałam że waga przy urodzeniu między 2,5 a 4 kg jest ok, więc Twoja dzidzia już się mieści w przedziale a zostało jeszcze trochę czasu...
Dziewczyny, nie mogę patrzeć juz na siebie w lustrze. Ostatnio byłam u fryzjera w grudniu. Rozjaśniam włosy. Jak pomysle kiedy rozwiązanie no i jak wygospodarować 3h po urodzeniu to nie wiem kiedy tam trafie.. zdania na temat farbowania rozjaśniania są podzielone. A wy jakie macie info w tej sprawie?
Ja mam balejaż, rozjaśniane pasemka. Robiłam w lutym włosy i ostatnio w czerwcu. Też się trochę bałam robić w czerwcu, ale mi fryzjerka powiedziała że farby są bezpieczne i że nie ma się czego obawiać, więc się skusiłam, no i jestem zadowolona, bo myślę, że potem z takim maluchem będzie ciężko wygospodarować czas na wyjście do fryzjera... Tak jak mówi nina, trzeba tylko uważać na to jak chwyci kolor, bo mi w ciąży dużo szybciej chwycił niż przed, zarówno wtedy jak byłam w lutym, jak i teraz jak byłam w czerwcu.
 
reklama
Ja byłam nawet w 1 trymestrze u fryzjera No ale nie wiedziałam o fasoli, teraz farby są bezpieczne- to nie, co kiedyś było 😄 w 2 i 3 Trymestrze tez byłam, mi chwyciła farba jak zawsze ale to indywidualna sprawa. Jestem zapisana tez na sierpień, zobaczymy czy da radę te 2 godziny wygospodarować, jak nie to przesuniemy termin 😉
Bo ja jak mam włosy zrobione to się od razu lepiej czuję całościowo, nie chcę żeby mnie mój wygląd jeszcze dobijał w tych pierwszych tygodniach jeżeli będzie ciężko 😁
 
Do góry