reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Mam to samo wrażenie ze tak zaczęłam chodzić wygięta jak ty 😂 czasem tak mi brzuch przeszkadza ze nim zahaczam 🙈 albo drzwi nie otworze wystarczająco szeroko albo szafka czy blat mnie zaskakuje, No masakra 😂
Hehe dokladnie, wszedzie za malo miejsca😛 a kiedys przeczytalam taka rade na temat kaczkowego chodu, zeby byl mniej widoczny: zwolnij, bedziesz wygladac dostojnie, nie smiesznie😆
 
reklama
Hehe dokladnie, wszedzie za malo miejsca😛 a kiedys przeczytalam taka rade na temat kaczkowego chodu, zeby byl mniej widoczny: zwolnij, bedziesz wygladac dostojnie, nie smiesznie😆

Haha trochę tak jest bo wtedy idę po tym sklepie wolniej bo mam wrażenie ze może wtedy nie wyglada to aż tak zle 😂
 
Dziewczyny, jak zamierzacie oddychać podczas porodu? Na Bebiprogram i jeszcze w jednej szkole rodzenia online mówili, że między skurczami należy oddychać głęboko i powoli, a podczas skurczy, zwłaszcza w szczytowej fazie, oddycha się raczej szybko i płytko. Natomiast dziś miałam szkołę rodzenia z położną z hiszpańskiej opieki zdrowotnej i ona mówiła że należy cały czas oddychać powoli, głęboko, przeponą, i wydychać powietrze dwa razy dłużej niż wdychać , także podczas skurczy. No i bądź tu mądry człowieku 🤔
Podczas skurczy w pierwszej fazie oddech przez nos ręce na zebrach i wydech przez usta tak aby zebra się "zapadały", w drugiej fazie oddech do brzucha Abu dotleniać dziecko jak najbardziej. Przy samym ptem już tylko hiperwentylacja szybkie oddechy.
 
Podczas skurczy w pierwszej fazie oddech przez nos ręce na zebrach i wydech przez usta tak aby zebra się "zapadały", w drugiej fazie oddech do brzucha Abu dotleniać dziecko jak najbardziej. Przy samym ptem już tylko hiperwentylacja szybkie oddechy.
No to tak to jest mniej więcej na Bebiprogram opisane, a mi położna powiedziała, że cały czas głęboki oddech i chyba tak będę robiła, bo moje niedawno rodzące koleżanki też tak robiły.
 
Bóle spojenia są naturalne, bo miednica się rozciąga. Gdyby spojenie się rozeszło, nie mogłabyś chodzić to taki kosmiczny ból.
Ja miałam problem ze spojeniem, dowiedziałam się o tym na wizycie u osteopaty, kiedy dotknął mi spojenia z bólu chwyciłam go za nadgarstek🙈Taki odruch obronny 🤣okazało się że jest skrzywione.
Cała ciążę mam ból w pachwinie ale podobno to macica rotuje stąd to. Ból jest mniejszy przy suplementacji magnezu.
Ale nie ma siły, jak jestem zmęczona po spacerku też chodzę jak kaczka. Widzę już że postawa mi się zmieniła taki odchył do tyłu bęben do przodu 😊😁😆
W sumie w ciąży widziałam się z osteopata 3 razy. Tak zalecił i naprawdę jestem bardzo zadowolona.
I zamierzasz rodzic sn??
 
Jak wspominam o oddychaniu to koleżanki, które rodziły to się tylko śmieją 😁 teoria teorią, a jak przyjdzie co do czego to położna odbierająca poród podpowiada i za jej wskazówkami pewnie będziemy oddychać 😁 w pierwszej fazie jak jeszcze nie jesteśmy w szpitalu to ból nie jest taki straszny to możemy pamiętać o tym książkowym, a jak któraś w fazie aktywnego porodu skupi się na oddechu, a nie na bólu to tylko podziwiać 😄
 
reklama
Jak wspominam o oddychaniu to koleżanki, które rodziły to się tylko śmieją 😁 teoria teorią, a jak przyjdzie co do czego to położna odbierająca poród podpowiada i za jej wskazówkami pewnie będziemy oddychać 😁 w pierwszej fazie jak jeszcze nie jesteśmy w szpitalu to ból nie jest taki straszny to możemy pamiętać o tym książkowym, a jak któraś w fazie aktywnego porodu skupi się na oddechu, a nie na bólu to tylko podziwiać 😄
Tak, to prawda. Wszystko zależy jaki masz próg bólu. Tak czy owak podczas skurczy trzeba oddychać nawet jeśli ból jest silny każdy głęboki oddech da ulgę więc trzeba się po prostu skupić
 
Do góry