reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2019

Jeszcze jedno pytanie organizacyjne [emoji6]
Czy rzeczy dziecka pierzecie w osobnym proszku ?

Do pewnego czasu prałam w dzieciowym płynie. Ale często razem z naszymi.

Ja teraz nie wchodzę na wagę,boję się że kg za szybko pójdą w górę [emoji1]

Mam to samo. Po +5kg wole nie wiedzieć [emoji85][emoji85][emoji85]

To danie to coś dla mnie, muszę zanotować przepis

Co do radości z ciąży (drugie dziecko, trochę ponad dwa lata różnicy będzie) mąż starszy kilka lat, przy pierwszym teściowie oszaleli z radości, a teraz to im chyba nie w smak. Tzn. teść ok, a teściowa po jakimś czasie zapytała do kiedy zamierzam pracować, bo wcześniej była oburzona, że tylko do końca 4 miesiąca. Ona oczywiście do porodu samego pracowała... Moja mama się ucieszyła i wcześniej i teraz. Trzyma kciuki za córcie, bo wie żebym bardzo chciała I bardzo mi pomaga przy synku, ostatnio była przeszczęśliwa jak powiedział jej imię :-)

Jak ja nie lubię takiego wtrącania się. Co ją obchodzi do kiedy będziesz pracować? Przecież to nie ma najmniejszego wpływu na jej życie. Skąd się biorą tacy „mądrzy doradcy” :/

Plecy mi wysiadły. Masakra. Na jutro mam masaż i umówiłam też wizytę u fizjo-osteopaty. Dziś miałam trening i mi trenejro „chrupnął” i trochę odpuściło na szczęście.

Ja tez cały dzień myślę o tym co zjem[emoji85] Parcie na syf i fast foody typu KFC mam, ale staram się przeganiać tym, że w domu mam coś przygotowane zwykle. Wczoraj w sklepie mi w oko wpadła konfitura z czerwonej cebuli i żurawina, gnałam do domu jak szalona bo już w myślach jadłam to na zapieczone kanapce z camembertem i wędzonym kurczakiem.

Ruchy w pierwszej ciąży po 22tc poczułam, teraz też z tylu łożysko więc przed 20tc się nie spodziewam. Do 25 tc ruchy nie muszą być regularne i zawsze odczuwalne i to nie jest powód do niepokoju, po prostu dziecko ma miejsce jeszcze.

Marta wszystko jest ok, nie stresuj się [emoji4]

Też mam popaprane sny [emoji85]
 
reklama
Do pewnego czasu prałam w dzieciowym płynie. Ale często razem z naszymi.



Mam to samo. Po +5kg wole nie wiedzieć [emoji85][emoji85][emoji85]



Jak ja nie lubię takiego wtrącania się. Co ją obchodzi do kiedy będziesz pracować? Przecież to nie ma najmniejszego wpływu na jej życie. Skąd się biorą tacy „mądrzy doradcy” :/

Plecy mi wysiadły. Masakra. Na jutro mam masaż i umówiłam też wizytę u fizjo-osteopaty. Dziś miałam trening i mi trenejro „chrupnął” i trochę odpuściło na szczęście.

Ja tez cały dzień myślę o tym co zjem[emoji85] Parcie na syf i fast foody typu KFC mam, ale staram się przeganiać tym, że w domu mam coś przygotowane zwykle. Wczoraj w sklepie mi w oko wpadła konfitura z czerwonej cebuli i żurawina, gnałam do domu jak szalona bo już w myślach jadłam to na zapieczone kanapce z camembertem i wędzonym kurczakiem.

Ruchy w pierwszej ciąży po 22tc poczułam, teraz też z tylu łożysko więc przed 20tc się nie spodziewam. Do 25 tc ruchy nie muszą być regularne i zawsze odczuwalne i to nie jest powód do niepokoju, po prostu dziecko ma miejsce jeszcze.

Marta wszystko jest ok, nie stresuj się [emoji4]

Też mam popaprane sny [emoji85]

Niby masz rację...tzn. na pewno ją masz ale ja też bym na pewno schizowała. Może jednak warto zainwestować w detektor, zanim zamiast ginekologii zobaczymy kardiologię :)
 
Zmierzyłam ciśnienie 90/50
Jak ja jeszcze chodzę
Mój M mówi jak chcesz to ci mogę zaraz podnieść
Jak on mi podniesie to odrazu do 200 skoczy hehe
Jadę dzisiaj na szoping może coś upoluje
 
Zmierzyłam ciśnienie 90/50
Jak ja jeszcze chodzę
Mój M mówi jak chcesz to ci mogę zaraz podnieść
Jak on mi podniesie to odrazu do 200 skoczy hehe
Jadę dzisiaj na szoping może coś upoluje
Ja w poprzedniej ciąży non stop miałam niskie ciśnienie. Nawet 70/40. Ratowalam się kawą albo colą żeby jakoś funkcjonować.
 
Do pewnego czasu prałam w dzieciowym płynie. Ale często razem z naszymi.



Mam to samo. Po +5kg wole nie wiedzieć [emoji85][emoji85][emoji85]



Jak ja nie lubię takiego wtrącania się. Co ją obchodzi do kiedy będziesz pracować? Przecież to nie ma najmniejszego wpływu na jej życie. Skąd się biorą tacy „mądrzy doradcy” :/

Plecy mi wysiadły. Masakra. Na jutro mam masaż i umówiłam też wizytę u fizjo-osteopaty. Dziś miałam trening i mi trenejro „chrupnął” i trochę odpuściło na szczęście.

Ja tez cały dzień myślę o tym co zjem[emoji85] Parcie na syf i fast foody typu KFC mam, ale staram się przeganiać tym, że w domu mam coś przygotowane zwykle. Wczoraj w sklepie mi w oko wpadła konfitura z czerwonej cebuli i żurawina, gnałam do domu jak szalona bo już w myślach jadłam to na zapieczone kanapce z camembertem i wędzonym kurczakiem.

Ruchy w pierwszej ciąży po 22tc poczułam, teraz też z tylu łożysko więc przed 20tc się nie spodziewam. Do 25 tc ruchy nie muszą być regularne i zawsze odczuwalne i to nie jest powód do niepokoju, po prostu dziecko ma miejsce jeszcze.

Marta wszystko jest ok, nie stresuj się [emoji4]

Też mam popaprane sny [emoji85]
Mnie waga spadła po przebojach zoladkowych i braku chęci jedzenia, ale teraz na bank nadrobie [emoji1][emoji1]
Nadal cisza od wczoraj. Nawet po stosunku w nocy gdzie wyrażała swoją dezaprobatę, rano po kawie z miodem cisza, po śniadaniu cisza, po uciskaniu brzucha cisza.. z nerwów od rana prasuje
Kochana spokojnie, na pewno da znać o sobie [emoji8][emoji8] będzie dobrze innej opcji nie ma [emoji6]

Zrobiłam sobie tosty z opiekacza, Boże jak one mi teraz smakują [emoji1] młody zajął się budowaniem lego duplo, teraz tak ładnie potrafi się nimi bawić, nawet pół godziny sam z nimi kombinuje, a jeszcze miesiąc temu rozwalal tylko wszystko w drobny mak [emoji12]
 
Miałam chyba 22 lata. Mam obciążony wywiad - moja mama miała raka piersi, jest po mastektomii. Lekarz wyznacza mi badanie co roku plus regularne samobadanie. Byłam w styczniu zeszłego roku, więc teraz wypada wizyta. Idę na konsultację, zobaczymy, czy mi w ciąży zrobi.
Ja mam wytyczne co pol roku, mam powiekszony guz pod pacha. Piersi czyste, ale mam kontrolowac.
Kuźwa napisałam posta i wcielo.

Co do usg piersi ja nigdy nie mialam. Muszę się umówić kiedyś jak będę w PL.

Co do poduchy ja mam dwie. Prostego Rogala i C i kocham obydwie. Jak byłam u rodziców i zapomniałam to spać nie mogłam.

Kciuki za wszystkie wizyty

@Wyjątkowa Marta sproboj że szklanka bardzo zimnej wody. Tutaj najbardziej polecana i ponoć działa. Bo jak Dzidzia śpi to nawet cukier jej nie obudzi.

A proszek toja od początku będę używać Eco i senstivie no tutaj takich typowo dziecięcych nie ma. @renisus chyba że się mylę?


Ja dopiero wstałam, jestem jak zombie
Cała noc męczyła mnie zgaga po KFC. Myślałam że będzie gorzej bo nietolerancja glutenu ale nic się nie dzieje narazie.
Ennis Fairy jest dla dzieci, ja natomiast mialam proszek z polski. Akurat L byl autem przed porodem i zrobil zakupy. W sumie duzo wtedy zaoszczedzilam. W polskich sklepach tez czesto sa proszki dla dzieci, przynajmiej u nas.

Zjadlam 4 ciasteczka dla cukrzykow i mi niedobrze. Mam za kilka godzin spotkanie z diabetolog, a tak mi sie niechce.

Marta napewno wszystko dobrze. Moj leniuszek tez dzisiaj spi, az sluchalam serduszka bo nie czulam. Moze po prostu malutka jest w druga strone i nie czujesz jej ruchow. Pojdziesz sprawdzic i bedziesz spokojna.

Kciuki za wizyty.
 
Kuźwa napisałam posta i wcielo.

Co do usg piersi ja nigdy nie mialam. Muszę się umówić kiedyś jak będę w PL.

Co do poduchy ja mam dwie. Prostego Rogala i C i kocham obydwie. Jak byłam u rodziców i zapomniałam to spać nie mogłam.

Kciuki za wszystkie wizyty

@Wyjątkowa Marta sproboj że szklanka bardzo zimnej wody. Tutaj najbardziej polecana i ponoć działa. Bo jak Dzidzia śpi to nawet cukier jej nie obudzi.

A proszek toja od początku będę używać Eco i senstivie no tutaj takich typowo dziecięcych nie ma. @renisus chyba że się mylę?


Ja dopiero wstałam, jestem jak zombie
Cała noc męczyła mnie zgaga po KFC. Myślałam że będzie gorzej bo nietolerancja glutenu ale nic się nie dzieje narazie.
Jest fairy, persil i comfort płyn do płukania. Są też jakieś marketowe ale to sama nie ryzykuje, biorę to co się sprawdziło wcześniej [emoji16]
 
reklama
Od początku ciąży przytyłam 5kg [emoji85][emoji24] nie jest to tragedia bo to już połowa ale chyba trzeba zacząć patrzeć na to co jem

Renisus, Ada dzięki :)
 
Do góry