reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2019

@Ennis92 to rodzice nie mogli się doczekać na wnuki, chyba każdy by chciał takiej reakcji, super :tak:
Reakcja mojej mamy... Hmm już widzę : przecież miałaś spiralę, znowu chcesz się w pampersy pchać, przecież nie macie 5 pokoju, było Wam źle teraz, itp itd:angry: :-D
 
reklama
@Misty29 to chyba tak nawet i do 3 roku życia może być sajgon ze spaniem. Tak sobie to tłumacze:) ze kiedys będzie dobrze
@Karolcia.DE no co ty myślisz że tak zareagują? Niiieee no może właśnie się ugryza w język i nawet jak tak myślą to nie dadzą po sobie poznać
U mnie to będzie wybuch radości wogole moja rodzina nie mogła zrozumieć jak mogę chcieć tylko jedno dziecko więc taka zmiana niesamowicie ich ucieszy
 
I jak sobie poradziłas z taką małą różnica wieku? :)

Poradziłam sobie czasem lepiej, czasem gorzej. Miałam takie momenty, że wgryzałam się zębami w ścianę i chwilę tak zostawałam. Ale potem poprawiałam koronę i zasuwałam dalej. Pomagało mi pewnie to, że jestem typem zadaniowca nie spontana - lubię działać wg planu. Nawet jak mi się ten plan wywala - to nic - tworzę nowy. Macierzyństwo nauczyło mnie też ustawiania priorytetów. Rzeczy ważne od ręki, a co może poczekać, to czeka ;-). Często działam metodą eliminacji. A przede wszystkim nauczyłam się prosić o pomoc, jak jej potrzebuję. Przestałam chcieć coś sobie udowadniać. Nie jestem cyborgiem, jestem człowiekiem. Jak urodziłam pierworodną, to wszystko chciałam robić sama. To moje dziecko przecież, poradzę sobie, nie będę się nikogo o nic prosić. Jak po roku pojawiły się bliźnięta - przestałam się wstydzić swoich słabości, że czegoś nie ogarniam, na coś nie mam siły. Początkowo bałam się, że usłyszę „to Twoje dzieciaki, radź sobie sama”. Ale strach ma wielkie oczy. Nigdy czegoś takiego nie usłyszałam. :-) Teraz mam tak ustawioną logistykę, że z pomocy mojej mamy (głównie) korzystam, jak część dzieciaków jest chora, a z jednym gdzieś muszę pojechać, odebrać z przedszkola itp. Nawet ostatnio mama mi powiedziała, że jakoś jej nudno hehe.
 
Mi się marzy taka różnica 4 lata. Nawet się cieszę że ciąża pojedyncza bo bym sobie chyba rady nie dała z bliźniakami [emoji85]
 
reklama
Hej :happy:

@Medeleine86 nie ma innej opcji będzie dobrze. Ja też czekam tyle że do 15.11

@Misty29 witaj w naszym gronie, ja również testowałam w 24dniu bo przeczucie mi mówiło że jestem w ciąży.

@zuzkaaa fakt lepiej takie na chwilkę poczuć niż całodobowe, bo tamte muszą być męczące hihi.

@Justys9031 a dlaczego byłaś teraz wz u innego lekarza? Chyba nie pozostało Ci nic innego jak spokojnie czekać a wizytę do 20. I swoją droga skoro lekarka bada ręcznie i coś ja niepokoi to dlaczego nie zrobi usg?

Dzisiaj weekend, sobota, deszcz pada, czuję że nic mi się nie chce. Dzieci obudziły nas o 7 rano, fakt jeszcze wylegiwalismy się do 9 w łóżku ale i tak człowiek pospałby dłużej. Po południu dzieci idą do swojego taty, a my co tu robić... Normalnie pojechalibyśmy na saunę ale ponoć w ciąży nie jest wskazana.
Czyli masz jeszcze 4 dni .. Ja odliczam 9 oby się udało tym razem
 
Do góry