reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Aim - wczoraj wieczorem mała dała taki pokaż możliwości, że myślałam że brzuch mi rozerwie, nigdy wcześniej tak nie szalała.

Aniek, Ika, Abed - trzymam kciuki [emoji110] [emoji110] Powodzenia [emoji8]

Ewella - niestety niektórzy nie mają żadnego wyczucia... A teściowa to wogole temat rzeka. Zamiast dać Ci odpocząć to niepotrzebnie dupę zawracają...

Bab - masz jeszcze chwilę do porodu, także może piłka coś tam poprawi[emoji6] Gdybym ja kupiła teraz piłkę to jest ryzyko, że nawet z kartonu bym nie zdarzyła jej wyjąć a co dopiero formę poprawiać[emoji23]

Kylesa, jak nie ma przeciwwskazań do SN, to był spróbowała[emoji4] Ale kochana, to Twoja decyzja i jeśli czujesz ze chcesz SN to próbuj, jak nie to cc[emoji6] nic na siłę[emoji106]

Abed - chyba robią testy ile ciężarna na końcówce wytrzyma bez jedzenia... Strasznie długo masz być bez jedzenia, pierwsze słyszę o tak długim byciu na czczo...

Inka - grunt, że dojechaliście szczęśliwie[emoji6] Chociaż stresu nie zazdroszczę[emoji6]

Aniek - z racji pracy znam dużo ludzi i co chwile na ulicy ktoś zaczepia z pytaniami typu "jeszcze pani nie urodziła? Brzuch jest tak nisko.", "chyba jeszcze sporo zostało, bo brzuszek wysoko, co?", "boisz się porodu?", "jak będziesz rodzic?", "nie boisz się porodu naturalnego, że Cię rozerwie (pytanie HIT) ?". Ekm.....

Pumelova - to byłaby super wiadomość[emoji4] Oby już był koniec płaczu Agatki [emoji8] Wow, zaszalałaś z tym spaniem dzisiaj, rewelacja[emoji106]

Aniek - jak pięknie wyglądasz[emoji7][emoji7] Oficjalnie stwierdzam, że tegoroczne lipcowe mamy są prześliczne[emoji16][emoji16]

Alex - nie mogłam się wczoraj zdecydować na co mam ochotę i w sumie nic z listy nie zjadłam[emoji23][emoji23] Dziś będzie pizza (uwielbiam!) i może gofry, bo pokazywali przed chwilą w telewizji i aż slinotoku dostałam[emoji23][emoji23] teściowa się cieszy, że urodzę przed sobota i zobaczy wnuczkę, bo w sobotę na wakacje wyjeżdża... Ma tyle wolnego i nie mogła tego zaplanować później. Do tego mój P wylatuje w sb wieczorem spowrotem do pracy, więc na pomoc z ich nie mam co liczyć.

Misia - mały żandarm, lepszy jak jakiekolwiek budziki[emoji6][emoji6]

Mała wczoraj dała czadu w brzuchu, elastyczność skóry sprawdzona całkowicie[emoji6] Później miałam bardzo mocne skurcze, wzięłam długi i gorący prysznic, nieco przeszło i udało się zasnąć. Dziś zauważyłam w trakcie wizyty w toalecie brązowy śluz na papierze, także obstawiam że to czop się ruszył[emoji4] Jak leżę to skurcze są nieco mniejsze, jak tylko próbuje wstawać to akcja się rozkręca. Jeszcze leżę w łóżku, P robi śniadanie i dzień można zaczynać[emoji4][emoji4]
 
reklama
Piszecie o jedzeniu na koniec ciąży,póki można. To teraz wyobraźcie sobie moją minę, jak urdziłam o 11:30, mój M. pojechał zjeść w domu i się ogarnąć przed nocą wieczorem i o 18:00 wrócił do mnie z frytkami i dwoma cheesburgerami z maca :p taką mi kolację przywiózł. Całą noc te frytki podjadałam powoli,bo mi się jeść nie chciało, ale one na mnie patrzyły :p

Aim mój ukochany kebab jest 1500km. ode mnie :p taki porządny, w cieście z czerwoną kapuchą w środku, mniaaaam! Tutaj to raczej kapsalon jak coś,ale i to dawno temu, a teraz w ogóle bo bez sosu czosnkowego to nie kapsalon :p

Madwoman ja mam około 158cm. , wczoraj w papierach babka z biura konsultacji dla dzieci dojrzała,że wpisali,że dziecko duże przy mojej budowie ciała,więc były 2 powody do rozwiązania ciąży wcześniej, ciśnienie i wielkość dziecka. Urodziłam Joela sn , miał 3734g. i miał 50cm. więc był szeroki, a krótki. Nikt mi nawet nie powiedział o ich przypuszczeniach,tylko medyczne słowo wrzucili w papiery i tyle w tym temacie. Nawet ta babeczka sprawdzała co to znaczy.

Złote rady teściowej, na czkawkę tygodniowemu dziecku daj wody z cukrem. Teraz jak mój M. chce z małym do nich iść to mówię "Idź. Ale nikt mi go wodą z cukrem nie napoi?!" :D :D

W Polsce jak rodziłam,to mi nawet wody na porodówce pić nie pozwolił,tylko mi usta zwilżały wodą, a tutaj mi postawiły szklankę soku jabłkowego i pytały co mi przynieść do jedzenia (już z rozwarciem leżałam, czekaliśmy na parte) , a odrazu po porodzie przyniosła mi jedzenie i cisnęła,że mam jeść,chociaż mi się nie chciało (wciągnęłam tylko banana). Całkiem inne podejście.
 
Cześć dziewczyny kciuk za te które już wiedzą co i jak i za te które czekają cierpliwie oraz za karmiące.
Ja niestety od wczoraj w szpitalu na patologii ciąży leże z powodu tachykardii w zapisie ktg oraz małej ilości wod płodowych. Mam nadzieję że nie będę tu do końca ciąży bo szybkiego porodu nic nie wróży wszystko pozamykane skurcze sporadycznie.

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
powodzenia dla każdej która się przygotowuje do porodu. Aniek trzymam kciukasy

My o 1 przez godzinę meczylismy pierś z kapturkiem, trochę lapal ale nie ssal, więc o 2 mleko musiałam podać. Dzisiaj z rana przed 6 wstał ale nie płakał więc znowu przystawianie do piersi z kapturkiem i załapał ze to trzeba ssac. Tylko nadal mało siły ale czułam ze pierś dostaje 'sygnaly'. Potem jak brodawka trochę stwardnials to podałam bez kapturka, to na początku nie chciał ale również chwycił i trochę possal. Tak ta pierś ciagal 20 min a potem już ryk bo głodny. Więc znowu butla była. Zauważyłam ze jak poplakuje z głodu to nie da się mu nawet włożyć cycusia. Ale przynajmniej zaczyna mieć odpowiedni odruch. Więc jest już mały sukces. Ale Kuba kupił laktator, dzisiaj chyba wypuszcza nas do domu więc będę młodego 'meczyc'

Sent from my HTC Desire 820G PLUS dual sim using Forum BabyBoom mobile app
 
Dziewczyny ktorym odchodzil lub odchodzi czop sluzowy..ile on wam odchodzil? Czop to dla mnie zupelna nowosc..Czy jest to mozliwe ze moze odchodzic juz 3ci dzien? Przedwczoraj zaczelo sie bezbarwnie wiec nieprzywiazywalam do tego wagi..wczpraj byly juz podbarwiony..dzis od nowa..

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Paalinaa, znam więcej takich myślących mężczyzn[emoji6] mój brat przywiózł bratowej jak urodziła karkówkę z grilla i grzanki czosnkowe, położna mało trupem nie padła jak to zobaczyła[emoji23][emoji23][emoji23]
1500km? Co tak daleko?? Można podpytać gdzie taki pyszny dają[emoji39][emoji39]? O tak, czerwona kapustą to punkt obowiązkowy kebaba[emoji39]

Saba - trzymam kciuki za Ciebie, oby Cie szybko do domku wypuścili[emoji8][emoji8]

Emol - powodzenia w walce na drodze mlecznej[emoji123][emoji123]

Alex - mój jest podbarwiony na brązowo, odchodzi póki co w małych ilościach. Bezbarwnego śluzu nie było. Z tego co wiem od koleżanek może odchodzić stopniowo...

Mam tylko zagadkę czy jeśli odchodzi mi czop to mogę na noc wziął globulkę p/grzybiczą?? Mam pimafucin. Czop zabezpiecza dziecko przed infekcjami i boję się mu zaszkodzić.
 
Aha83 znów spałam do 8 więc chwilowo kryzys zazegnany, jak będę jadła tylko bułkę z szynka:// ale wyskoczył jej dziś trądzik mną twarzy.. eh jak nie urok to sraczka.
Fajnie że nie masz odwiedzin, ja bym wolała już nie mieć, męczy mnie to, już powiedziałam mojemu że max jedne dziennie a dalszych znajomych przesuwamy do przodu bo b ja chce odpocząć.
Też jestem ciagle.glodna a mam drugi dzień diety o_O

Ewella próbuj ćwiczyć te miesnie, chociaż ciężko chyba bo raz próbowałam podczas sikania to nie dałam rady:p ale jeszcze hemo mnie mecza.
Daj znać jak wyniki! Pamiętaj że liczą się tylko z krwi, pdskorna gdzie by nie robili wyjdzie niemiarodajna.

Aniek ojoj pożegnanie z brzuszkiem [emoji173][emoji173]

Alex straszny jest ten płacz przy kolce, ja płakałam razem z nia. Co do kopniaczkow to pierwsze 2 dni po jeszcze ich szukałam reka[emoji173] teraz mój bąbel mnie kopie z tej strony;-)

Chybra najgorzej jak ktoś wpadnie jak i siedzi ponad 2h:/ pierwsza wizyta to wypadałoby godzinkę i do domu.. A to tylko rodzina narazie była.. eh:p

Kylesa masz jeszcze trochę czasu do namysłu:-) mi też ostatni tydzień namieszalo cc czy sn, byłam nastawiona na sn a tu każą wybierać a skąd ja mam wiedzieć co lepsze.

Misia to masz dobry zegarek:D moja też się budzi co 3h w nocy, bo w dzień to różnie. Ważne że nie placze[emoji173] ale rozumiem już o co chodzi z tą bezwarunkową miłością, która nas zalewa wraz z przyjściem na świat dzieciątka.. [emoji173]

Jenny ja unikam w tej chwili wszystkiego bo mój mąż był uczulony jako noworodek na wszystko doslownie. W tej chwili jem tylko bułkę z masłem i chuda wedlina, herbatniki, gotowanego indyka i gotowana marchweke. Aa no i rosół mogę z makaronem. O więcej nie pytałam bo taki zestaw.mam na parę dni. I będziemy próbować pokolei co mogę jeść i patrzeć jak się zachowuje Agatka - oczywiście robię to w stałym kontakcie z lekarzem :-)
Sprzątam puki masz na to czas :D ja już 3 dzień ogarniam moja szafę, właśnie pochowalam wszystkie ciążowe rzeczy i teraz zaczynam układać normalne:D
Byłam przekonana że nie wejdę do moich ubrań tak szybko a tu niespodzianka [emoji173]

Patuszka może już jej mało miejsca, i się zbiera na ta stronę:p







Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Trzymam kciuki za wszystkie mamusie, te czekające na maleństwo, walczące z laktacja i wstretnymi kolkami [emoji110] ja od 6 leżę pod oxy i ktg. Druga butla już leci, coś tam się spina ale słabo ba razie, chociaż krzyż boli jak cholera. Sąsiadka też o tej samej porze miała i już godzinę temu zabrali ja na porodowke.
Wy tu o takich pysznosciach piszecie A ja od 24 na czczo. Ale przed szpitalem też jadłam brzydkie rzeczy [emoji12]

Napisane na HUAWEI LUA-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Pumelova właśnie dla mnie to uczucie to również magia. Jako że dość mocno stapam po ziemi myślałam, że na to uczucie przyjdzie mi poczekać trochę, a tu pstryk i jestem zakochana po uszy.
Co do jedzenia to my z porodowki zajechalismy na cheeseburgera :) kolacja była o 16 a wychodziłem 22. Teraz trochę uważam, ale nie za bardzo. Była już czekolada, kapusta, na razie nic się nie wydarzyło.

Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry