reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Ja tak samo 17tyg.2d :)

Na poczatku używałam kremu z ziaji mamaija ale teraz sie przerzucilam na palmers i bio oil i póki co jestem zadowolona :)
A jak to wygląda ce
Ja tak samo 17tyg.2d :)

Na poczatku używałam kremu z ziaji mamaija ale teraz sie przerzucilam na palmers i bio oil i póki co jestem zadowolona :)
Bio oila uzywala kolezanka i tak zrobily sie jej rozstepy,ale to moze kwestia predyspozycji. Pozostaje mi jeszcze wyprobowac palmers:)
 
reklama
Katanka, ja u siebie w grupie zawsze wprowadzałam zasadę, że jak dziecko nie chce spać, to nie musi. Jednak w tym czasie nie może przeszkadzać innym dzieciom. Zazwyczaj takie dziecko siedziało na leżaczku i oglądało książeczkę albo układało puzzle na dywanie. Bawić sie mogło, dopiero jak inne dzieci zasnęły.
 
A czy ktos pil paste Fitolizyne? Lekarz kazal mi ja pic na oczyszczenie nerek, ale na ulotce jest napisane, ze nie zaleca sie kobieta w ciazy. Jestem troche skolowana.
 
Witam :)
Nie mogłam się zebrać żeby tutaj coś napisać :)
Tyle tutaj wątków do czytania, tyle wątków w których mogłabym zacząć pisać, ale znalazłam ten, więc piszę tutaj :)

To, że będę lipcową mamą dowiedziałam się pod koniec listopada, a to że będę mamą bliźniaków dopiero 2 dni temu... A czemu tak? Ach, bo mieszkam w Irlandii i tutaj jakoś wszytko na opak. Jest to moja pierwsza ciąża więc nie bardzo wiedziałam jak i gdzie, od czego zacząć, więc poszłam do lekarza pierwszego kontaktu, bo tak mi kazali :) Lekarz zbadał, zmierzył ciśnienie, potwierdził, że jestem w ciąży i powiedział, że wyśle dokumenty do szpitala i mam czekać aż owy szpital zadzwoni. No ale w między czasie wyjechałam na urlop do Polski.... Wszystko było ładnie i pięknie, aż tu nagle facet nie zatrzymał się na STOPIE i przywalił we mnie całym pędem.... I tu się wszystko zaczęło... Wylądowałam na obserwacji w szpitalu w Częstochowie, bo stąd pochodzę. Ja na drugim piętrze na położnictwie, mój chłopak na 6 na chirurgii ogólnej...
Wysłali mnie na badania i usg...
Podczas usg jamy brzusznej u radiologa...
- ach, czy pani wie, że jest pani w ciąży?
- tak, wiem...
- no, to tu bije serduszko...
- pociekły mi łzy szczęścia :)
- oo-oo a tu jest drugie serduszko - mówi pani radiolog.
jest pani w ciąży bliźniaczej, wiedziała pani?
- Moje oczy wyszły z orbit bo przecież jak to możliwe, że bliźniaki :D
Zaczęłam się śmiać bo przez kilka tygodni żartowaliśmy o tym, co by było jak by były bliźniaki :)
Moje szczęście się skończyło gdy wysłali mnie na badania usg do ginekologa...
Jeździła mi bo brzuchu dobre 15 min... nie mówiąc nic... z bardzo poważną miną...
Wiedziałam, że coś jest nie tak ...
W końcu powiedziała - Nie widzę, przegrody, nie mogę jej znaleźć...
To ciąża jednoowodniowa, jednokosmówkowa... najwyższego ryzyka...
Nie wiedziałam, co to jest i dlaczego tak się stało...
Nie spałam całą noc, martwiłam się, czytałam... dlatego własnie trafiłam do was.
Na drugi dzień zadzwoniła moja mama i mówi, że zaraz po wypisie mam wizytę w prywatnej klinice...
Doktor Bińczyk przyjął mnie bez kolejki, powiedziałam mu co jest grane...
Spojrzał na mnie i spytał: a kto powiedział pani takie straszne wieści bez 100% pewności? Mówię, że w szpitalu...że małe szanse na powodzenie...
Po 30 sekundach badania znalazł przegrodę, powiedział, że wszystko dobrze, dzieciaczki szaleją i nie ma się co martwić :)
Kamień z serca.
Oto moja krótka historia :D

Pozdrawiam
Beata

Witamy cię serdecznie Mam nadzieję że tylko początek był tak nerwowy A teraz już wszystko będzie OK :)

Cześć dziewczyny,

Ja tylko się witam, niestety już z Warszawy. W górach było fajnie , ale ........ wczoraj musieliśmy wracać bo w piątek na nocnej jeździe mój kochany mąż poszalal na snowboardzie i zaliczył taki upadek, że ledwo oddycha. Oczywiście wczoraj wieczorem w Wawie szpital, rtg i dzięki Bogu tylko ostro zbite żebra ale na tyle mocno,że 3 tygodnie będzie do siebie dochodził;,a za 2 tygodnie ferie [emoji54].

Z moich planów sobotniego spacerowania, wylegiwania w hotelu i nadrabiania BB [emoji22] wyszło NIC. O tyle dobrze, że Filipkowi wzięliśmy jeszcze w sobotę rano instruktora na 2.5h to on przynajmniej pojeździl.

...może w ramach poobiedniego relaksu poczytam Was i odpiszę [emoji6]

Dużo zdrowia dla męża niech wszystko się szybciutko za bo i tak byście mogli w pełni wykorzystać nadchodzące ferie u nas Niestety dzisiaj pierwszy dzień do szkoły więc koniec laby i trzeba znów wstawać wcześnie by ogarnąć młodą :)

Kasiulka w pierwszej ciąży miałam ciągle powroty grzybka i w moim przypadku najlepiej podziałowej okłady z jogurtu naturalnego i płukanie pochwy zaparzoną korą dębu.. etui korze dębu powiedział mi owczesny ginekolog i naprawdę bardzo mi pomogło :)

Dziewczyny gotujecie takie pyszności jeszcze wstawiacie tutaj zdjęcia a ja się oprzeć ostatnio nieczemu nie mogę... mogłabym jeść i jeść staram się więc nie mieć zbyt dużo smakołyków na stanie bo jak mnie coś napadnie pochłone wszystko... :)

Cholera.. znowu mnie boli głowa.... Obciąć czy jak??
 
Paalinaa ładne imiona..takie nietypowe..a jak pierwsze dzieciątko ma na imię?

Ja po wizycie u połoznej..bez większych szaleństw..Po słuchałam serduszka..i dostalam skierowanie na usg połówkowe w 20tyg..muszę tylko zadzwonić i umówić się dokładnie..
Dziś już jestem pewna ze od niedawna jakbym coś wychowała..wczoraj jeszcze pewna niebylam ale dziś już mam pewność że czuję mojego brzdaca..swoją drogą aż dziwnie że z dnia na dzień się to tak zmienia..
Zdrówka chorowitym..
Odpoczynku zapracowanym..
:)

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pumalova w PL nie ma w zasadzie ludzi którzy bez suplementowania maja witaminę D w normie.

Dziewczyny mam pytanie odnośnie grzybka jestem w zasadzie przekonana, ze znowu mam.... na litość wiem ze to przypadłość kobiet w ciąży, ale ja mam juz trzeci raz!
Profilaktycznie uzywam lactovaginal i płyn pliva fem a on wraca....Czy mogę coś zrobić by zmienić sytuacje? Moze wszystkie majtki wyrzucić? Myśle jak ogrodnik jak masz strzępki w glebie to bez odkażania nie wygrasz. Czy tak samo jest w medycynie?

Co do kremow to ja chyba wszystko do 100-150 zł przetestowałam. W drugiej ciąży zaorało mi brzuch strasznie. Na razie nie mam nic.

Grzybek to moja specjalność. Meczylam się z tym badziewiem bardzo długo i mój ginekolog poradził mi myć sie płynem PROVAG i smarować cipcie tez żelem PROVAG. Nie mam już tego problemu a te preparaty można w ciąży używać. One są z kwasem mlekowym i bez recepty. Najlepiej używać po kuracji antybiotykowej i w trakcie albo caly czas. Jak mnie coś zaplecze to posmaruje kilka razy i jest ok.
 
Abed - powiem Ci, ze najpierw sie wkurzylam na Mlodego, ze znowu cuduje i jest niegrzeczny, ale pozniej pomyslalam sobie, zw on ma dopiero 3 lata... Panie w przedszkolu powinny miec swoje sposoby, bo co ja moge zdzialac, przeciez nie bede lezakowala z nimi?!

Ika 89 - no wlasnie tak mi sie wydaje, ze nawet na najwiekszego rozrabiake jest jakis sposob. Oskar nienawidzi spac, dla niego to jest nuuuda, wiem, ze grzecznie 1,5 h nie wylezy, patrzac w sufit, ale puzle by z checia poukladal...
 
@ŻonaGraja dziękuję [emoji5] wszystko juz w porzadku. Tylko teraz zalatwiania mnostwo. Troche mi ten wypadek pokomplikowal życie ale przynajmniej wiem że w drodze dwojka lobuzow [emoji5]

Musze przyznac że dzisiaj caly dzien boli mnie brzuch w okolicy pępka. Troche jakby ktos wbijal szpilke. Nie wiem już jak siedziec, czy siedziec, lezec czy chodzic [emoji52][emoji52]
No I gofrow mi się chce [emoji23]
 
reklama
Agniesiam - jak lekarz Ci to zalecil to moim zdaniem mozesz pic smialo. Wiekszosc lekow ma info w ulotce ze w ciazy niewskazane albo po konsultacji z lek.
 
Do góry