reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Dziewczyny zrąbał mi się tel.jedyna łączność ze światem i z wami. Tak po prostu wysiadł i się nie ładuje. Po świętach dopiero coś sobie nowego wykombinuje. Teraz wykradłam tel młodemu, ale nie bardzo go ogarniam.
Dom ogarnęłam, gotowanie w większości też. Jutro reszta gotowania, podjadę na cmentarz do rodziców i święta.
Ja na święta robię barszcz z uszkami, zupa grzybowa, pierogi z kapustą, kapusta z grzybami, rybka(nie karp)dorsz i łosoś, ziemniaki,kompot z suszonych owoców,pasztet+chrzan z rodzynkami, sałatka.. Na obiad w wigilię jemy ziemniaki i Śledziki w śmietanie które sama zrobiłam. Na słodko makówka, legumina, i zawsze był sernik i robione ciasteczka w tym roku nie mam piekarnika , więc od pieczenia się wymigałam.
Na poniedziałek na obiad rolady, kluski i czerwona kapusta. Na wtorek Devolay z frytami.
Jak młoda zaśnie to jeszcze wpadnę.
Życzę wam cudownych Świąt. Rodzinnych i zdrowych.

Wiecie zawsze się staram żeby święta były piękne, żeby dzieci miały fajne wspomnienia, ale od kąd nie żyją moi rodzice w ogóle mnie nie cieszą.
Na dodatek dziś był pogrzeb koleżanki męża, mieszkali po sąsiedzku. Dziewczyna 35 lat, dwoje dzieci 9 i 2 lata... przegrała walkę. Dramat. Nie ma sprawiedliwości.
 
reklama
Dziewczyny moja starsza sąsiadka, taka babcia mówiła, że jak dziecko jest zauroczenie to ma slone czoło. Nie wiem ile w tym prawdy....
Pumelova moja po 8 dopiero wstaje więc jedna drzemka mniej ;) Później właśnie tak zasypia ok 12 i po 16 ale niestety najczęściej tylko na 30 minut.
Judith to dziadkowie maja pecha :p Zapowiadają się jeszcze z wizytami czy robią już niespodzianki żeby pobawić się z wnusia? :D
Aniek a propos zauroczenia, to następnym razem spytam się jej jakie zna sposoby. Na niespokojny sen mój szwagier zawsze mówil że dziecko przestraszone jest. Oni wtedy swoim dzieciom przelewali wosk nad głową jak spało. Postac/figura jaka wyszła to właśnie to czego się przestraszyło i tutaj zgadywanie "co to jest? " jest ciekawe :happy2:
Emol masz rację niech każdy pilnuje siebie i postępuje zgodnie z tym co uważa. To ciotka będzie dumna z chrzesniaka :) Takie bobaski czarujaco wyglądają w takich ubrankach :)
Chybra dobrze ze wszystko w porządku ulekarza. Dobrze masz z tą mamą :)
Kasia fajną niespodzianke zrobił Ci mąż.
Później poczytam dalej...

U mnie wigilie szykuje teściowa a ja żarlo na Święta :-D Wigilię mamy dwie - jedną z teściową, druga u moich rodziców. Wszystko już mam ugotowane i upieczone - dwa serniki, jablecznik i makowiec. Łazienka i kuchnia już ogarnieta. Zostaja tylko kurze w pokojach, podłogi wszędzie i ubranie choinki (mąż kupił jednak większą 1.5 metra więc będę stroic :D
Życzę wszystkim zdrowych, spokojnych, radosnych oraz pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia :)
Uciekam spać.
 
Inka właśnie przeraża mnie takie pakowanie gdziekolwiek:D

Linoone moja też śpi ok 4h w dzień, dobrze wiedzieć że to normalne bo się trochę martwiłam:D albo inaczej - jak spi 4h to nie jest marudna. I spala od 20 więc chyba to jakoś działa:) 3 karmienia w nocy ale spoko:D

Ewella to macie prezent w postaci zebow[emoji173]
Zeszło coś?:)

Kasia831 przed nami 3dni pelne przebodzcowania, już widzę te wieczory[emoji85][emoji85][emoji85]

Abed fajnie, nie jadłam nigdy takich pierogów i lazanek:))

Linoone liczy się efekt :D

Karuzela ja dość stanowczo powiedziałam wszystkim na początku że mają jej po buzi nie całować i w sumie nawet jej po rękach nie całuja bo się mnie boją [emoji23] bo się tak bałam zarazkow i tak moja babcia wymiata, daje jej zawsze kasę do raczki (!), raz prawie do buzi 100zl wsadzila :/

Chybra nieźle się narobilas;) udanego odpoczynku!

Karuzela jak córa?:*

Misia nie wiem, u mnie w domu nie jesttaka typowo Śląska wigilia bo nie mamy takich specjalnych potraw.. A macie makowki? Może to jest slaskie. I kompot z suszu. Ja w ogóle z całej wigilii to chyba tylko kartofle lubię więc nie jestem tutaj dobrym źródłem informacji:D

Wczoraj 4 h gotowałam kapustę z grzybami, kapustę z grochem i surówkę z kapusty:D mamy 5kg kapusty haha
Pierwszy raz robiłamw życiu kapustę więc zobaczymy czy za rok też mi zlecą [emoji23][emoji23][emoji23]

OLA W super, my nigdy nie robiliśmy wigilii jeszcze:) może w przyszlosci:D

Joldzi no to faktycznie jak skaza wyglada, albo jakaś alergia na pewno;)
Zobaczysz jak odstawisz, chociaż przy takich zmianach to trochę potrwa zanim zejda. Smarujesz to czyms?

Emol gratuluje obrotow:))

Madzik87 powodzenia! Żeby się wszystko udalo!

Aha83 rok temu zyczylismy sobie przy wigilii żeby mieć tego bąbla w ramionach.. w ogóle rok temu mieliśmy z mężem jedyną taka wigilię we dwoje, Bo ja miałam nakaz leżenia i święta lezalam.

Aniek wszystko znam tylko nie wiem co to legumina. Ja tylko czekam na rolady [emoji173][emoji7][emoji7][emoji7] uwielbiam [emoji7][emoji7][emoji7]
Ojoj jeszcze pogrzeb na swieta..

Mmag18 my kupiliśmy 2metrowa[emoji7][emoji7][emoji7] moja też wstaje po8, ale koło 11 14 I 17 spi. Ciekawe jak będzie dzisiaj..

Daj boże silne plecy na te święta!

Udanych najbliższych dni kochane! Mało bodzcow![emoji23]



Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
O Misia, w ciąży też pożerałam cytrusy, szczególnie pomarańcze i sok pomarańczowy. I pomelo, ale nawet wtedy mandarynek nie jadłam [emoji848]

Mmag z tymi dziadkami to nic nowego byli 2 razy i nie wiafomo kiedy znowu zobaczą małą. My czujemy że zrobiła to specjalnie [emoji12] moim rodzicom nigdy takich psikusów nie robi [emoji5]

Pomimo że nie lubię świąt te będą zupełnie inne niż zwykle. Rok temu w święta leżałam z gorączką i bałam się o mojego Bąbelka a w tym toku ten Bąbelek buszuje od rana i się chichra. Szczęścia i miłości dla Was wszystkich :*


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Dziewczyny,

Zdrowych, wesołych, pogodnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!

Mało mnie tu było w grudniu, w styczniu postaram się nadrobić [emoji5]. Mam nadzieję, że u Was w porządku?


Aniek - dramat to mało powiedziane . Ogromnie współczuję Dzieciaczkom i Mężowi tej Kobiety (mój rocznik) .
 
Aha miłego pobytu :)

Aniek smutne z tą koleżanka..

Pumelova z głowy jej zeszło ma jeszcze trochę na brzuchu. No to się nagotowalas kapusty za cały rok hihi ;) ja miałam tylko sernik do zrobienia (juz w piekarniku konczy sie piec) i nikt nie chciał żebym coś wiecej robiła hmmm.. :p
Ja lubię ziemniaki, rybę- nie jem karpia tylko mama smaży nam fileta z ryby jakiejś :) kapustę z pieczarkami (tata nie może grzybów i robimy z pieczarkami) zupa u nas pieczarkowa, u teściowej rybna. I jeszcze takie smażone pieczarki które są pyszne :D na drugi dzień świąt też u nas rolady i kluski śląskie które uwielbiam :)
 
Laski mam 230 postów do nadrobienia i nie wiem kiedy to zrobię... No urwanie dupy, nooo [emoji41]
Życzę wam radosnych rodzinnych świąt kochane! I spokoju dla maluszków, coby im się przez te święta za dużo nie poprzestawialo [emoji16][emoji7]
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Napisane na Redmi Note 4X w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Pumelova to ja wigilijnychbpotraw też tak średnio, lubię pierogi z kapusta i z grzybami :) o nie mamy co to za potrawa?
Aga_k_m no martwiłam się że zniknelas. Dobrze ze jesteś.
Ewella a jak temperatura, ok już.
Aha udanego wypoczynku.
Aniek dobrze ze syn już na tyle duży że masz komu tel podebrac.
Kylesa jak to przed świętami.
Wszystkiego najlepszego!!!

Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry