reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Ola W - Neurolog powiedział, ze próba trakcji jest niemiarodajna. Sprawdził, czy syn trzyma głowę w innych pozycjach. Przekrecal po bokach, pociągnął go do siedzenia itp. Ogólnie nasza Pani pediatra jest bardzo dokładna. Wolała sprawdzić to napięcie, skierowała na usg niż zaszczepić. Neurolog wyraził zgodę na szczepienie. Zastanawiam się, czy nie iść jeszcze do Pana Ostoji (Ola W, Aha83) żeby mieć pewność. Cały czas nie daje mi to spokoju.
Jeśli chodzi o reke to porozmawiaj o tym z fizjoterapeuta, o ile da Ci to spokój. Mój syn przez kilka dni ma swoje "wariactwo", a następnie przechodzi i wymyśla coś nowego. Nasze dzieciaki to kreatywne istoty. Mój tak jak Twój woli przekrecac się z jednej strony, ale to wynika chyba ze względu na asymetrie wokół karku. Każde dziecko jest inne pod tym względem. Ostatnio mój syn podnosi pupę do górę, gdy może się o mnie odeprzeć. Niestety mój umysł nie jest w stanie wyobrazić sobie tej pozycji ;D niestety nie mam wyobraźni przestrzennej. Mój syn wystawia język tak delikatnie. Robi też inne rzeczy typu chwyta się za głowę i chowa wargi do środka ust - na to się napatrzyl u mnie i nasladuje (chyba).
Rozpisuje się na ten temat bo przez ostatnie 2 miesiące to główny temat moich rozmów. Przeszperalam już wszystko możliwe.
 
reklama
Poranna burza-jesli dwie różne rehabilitantki mówią to samo a neurolog co innego to może warto jeszcze skonsultować z innym neurologiem dla pewności? U mnie pediatra coś tam zauważyła i skierowała do Neurologa, który potwierdził problem i kazał iść na rehabilitację gdzie też się potwierdziło że maly ma wnm, więc już gdzie indziej nie konsultowalismy skoro są trzy wersje takie same. A szczepimy normalnie.
Ola w- ciekawe to ułożenie reki;) obserwuj dalej i przy okazji zapytaj lekarza albo na rehab.
 
Ewella szkoda że się znajomi wysypali, to mieliście dużo sushi do zjedzenia [emoji16]
Ale jak rolowac mięśnie na plecach? Ja tam nie sięgnę.
Agatka myślę że też nie świadomie ale wcześniej nie pokazywala. Jak jest rozbawiona to wystawia:D
Wow zazdroszczę, mój nigdy nie przyzna że faktycznie dużo robię przy małej. Weekend mnie wykończył bo ćwiczyłam za niego i kapalam i wszystko bo to ręka boli:/ a wczoraj cały dzień na nogach bo jak wiesz goście byli to jeszcze gotowalam:p Twoje bułeczki serowe wszystkim zasmakowaly, oczywiście z czekolada:D
Jak policzki Igi? Nadal czerwone? Przeciez w takiej kaszce nie ma co uczulac chyba że tam jakieś cuda wianki w sskladzie, jakieś spulchniacze itp!?
Jak mikolaj?[emoji16]

Emol widzę intensywny weekend na uczelni;)

Maziajka mam nadzieję że Ciebie ominelo chorobsko![emoji6]

O Właśnie, u nas się okazało że nasze krzesełko które dostaliśmy w spadku od kogoś jest tylko dla siedzącego dziecka. Iga to Twoje jest magicznie drogie:D ktoś coś poleci dla niesiedzacego? Może być lezaczek, kupie:D bo ten nasz nie zmywa się chyba łatwo to mi szkoda[emoji23]

Agniesiam86 ja w Kato na raciborskiej. :) ja śpiębez światła 4 noc i jestem szczęśliwa [emoji23] mam parownik który swieci takimi ledami kolorowo, jak jest akurat jakiś jasny kolor to trafiam do łóżeczka:D

Abed to wizyta u kosmetyczki udana:)[emoji173]

Paninka ja e tym roku czuje jakaś magię świąt już teraz, już planuje dekoracje, nie pamiętam kiedy się tak cieszyłam na swieta[emoji173] nie mogę się doczekać aż będę stroic choinke[emoji23]

Judith o Jezu:o dobrze że Wam się nic nie stalo..[emoji173]

Agniesia86 to ci muszą moderatorki np Maziajka nadać dostęp:)

Liluli moja narazie tylko trzyma się za stopy, do buzi ich jeszcze nie wsadzila[emoji16]
Ale hambacz[emoji7][emoji7][emoji7]

Chybra wódka dobra na wszystko[emoji16]

Mmag18 mmm kebsa bym zjadła, może się skuszę[emoji16]

Kasia832 oby to był skok i wszystko minęło z tym spaniem:* moja choćby się co godzina budziła to zje i śpi dalej. Od kilku noc budzi się równo co 3h więc nie ma tragedii.
Ja byłam wczoraj na zakupach, kryzys trochę zazegnany, śliczne bluzeczki kupiłam, na święta będą[emoji16] ja wszystko w szafie mam 38 a nowe kupuje 36. [emoji173]

Ewella tys jest laska to pewnie spowrotem chodzisz w swoim 34:D:D
Sernik wyszedł?? Robiłaś z jakiego przepisu?

Agniesia86 na której kopalni Twój pracuje? Pewnie nas Ledzinach bo macie najbliżej.

Kylesa bierz witaminki, ja wróciłam do nich bo mnie zaczęły skurcze łapać.
Dobrze że to nie ciąża, narazie:D

OLA W koleżanka dochodzi do siebie po cesarce, maluszki 1200 i 1160 leżą w inkubatorkach ale nic złego się z nimi nie dzieje.[emoji173][emoji173]
Nie wiem co z ta ręka, a on cały czas tak robi?
Extra fryz[emoji23]
Nie wiem jak z tym sadzaniem, jak dziewczyny piszą - nie sadzamy się widze że chodziło Ci o coś innego.
Swoją drogą to dziecko siada chyba z czworakowania prawda? Coś kojarzę ale notę zaglebialam się jeszcze.

Kylesa właśnie pisałam przed chwilą Oli że mają się dobrze o ile może się mieć dobrze maluch w 29tc

Poranna burza jaka metoda rehabilitujesz? My chodzimy na vojte. U nas nie wiem jak z napięciem bo mój fizjo tego nie okreslil, jest mega specyficzny i uważa że napięcia mięśniowego nie da się zmierzyć więc on nie jest w stanie określić czy jest wzmozone czy osłabione, bo to niemiarodajne. Jak byliśmy u niego ba początku to młoda miała'rozlany' brzuszek i przez to miała kolki i była mega placzliwa a po jego ćwiczeniach tak jak on zapowiedział- przeszlo. Bo i walczymy z asymetria bo mieliśmy krwiaka na mięśniu obojczykowo mostkowo sutkowym.

Emol a nie ida najpierw dolne?:>

Poranna burza moja chyba mnie naśladuje bo chowa dolną warge do środka a ja tak robię jak się skupiam[emoji23][emoji23]

I teraz hit. Położyłam się z gadającą Agatka na łóżku, ona sobie leżała koło mnie i gaworzyla a ja nadrabiam forum. I teraz patrzę a ona zasnela!!! Bez cyca bez smoka! Wow[emoji23][emoji23][emoji23][emoji16][emoji16][emoji106][emoji106][emoji106]



Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pumelova my mamy maclarena. Używany to cena niektórych nowych. Ale bardzo dobrze się karmi (na insta są filmiki). A co do świąt to jak ma się małe dzieci to czuć magię.
Zęby może idą na dole jako pierwsze, ja czuję jeden kąt zęba pod palcem. Dzisiaj będziemy na szczepieniu, to niech potwierdzi. Moj zamist sie obkrecac to Nadal tego nie lubi robic. Choć wiem że potrafi, wolno ale potrafi. Woli ciągle się do siadu podciągać i siedzieć (Ola w lekarz kazał nie ograniczać dziecka jeśli tak robi) więc tak jak widać Artur jest inny i nie zdziwilabym się jaku górna 1 wyszła pierwsza.
Mój też chowa dolną warge. Najbardziej jak coś zjadł i delektuje się smakiem i czeka niecierpliwie :) dzisiaj zaczynam wprowadzam owoce. Podobno moje dziecię wczoraj również zasnął przy zabawie z mężem. Więc coś jest w powietrzu :)

Artur polyka stopy, jegov ulubiony gryzaki :) też zjadłabym kebaba ale nie jem słodkiego ani tlustego do wigilii. Taka mała dieta, prozdrowotna.
 
Joldzi87 - Mąż chcę żebym już dała spokój dziecku bo 2 neurologow określiła, ze napięcie jest ok. Zobaczę. A jak Twojemu dziecku podoba się rehabilitacja ? Często chodźcie ? Prywatnie czy na NFZ ? My na NFZ mamy dopiero na koniec marca.

Pumelova - Rehabilitujemy się NDT- Bobath. U mnie w mieście nie ma nikogo od Vojty. Super, ze Twoją corka tak zasnela. Mój tylko przy piersi. Musimy uważać na swoje miny bo mamy małe kserokopiarki:D

Emol- Jeśli dziecko samo siada to oczywiście, nie ma co ograniczać jego rozwoju. Widać już jest na to gotowy. Chodzi o to żeby nie obkładać dziecko poduszkami na siłę żeby siedziało.
 
Nie nie to mi bardziej chodziło o „posadzenie” na chwile albo u siebie na kolanach na chwilke, a nie zeby okładać czyms, zeby na sile sadzać :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Emol taki drogi uzywany?:D te które oglądałam są po 500-600, to ile kosztuje nowy maclaren?[emoji23]
Dobrze że dietę rozszerzamy po swietach, zgarne hajs i kupię jakieś cudo[emoji7]
Oby to był zabek;) ja po cichu modle się żeby Agatka miała jak najpóźniej bo się boję że będzie mnie gryzla:p
Kciuki za diete:)

Poranna burza jeśli parę neurologow Cimówi to samo to uwierz:D
No tak musimy uważać na miny;) już teraz znajomi mówią że Agatka robi takie miny jak ja, identycznie marszczy brwi[emoji7]

OLA w ja się ostatnio pytałam czy jak trzymam mała przodem do świata w takiej pozycji pół leżącej na kolanach (A jednak bardziej siedzi niż lezy) to powiedział że jest ok byle tylko nie obciążała osiowo kręgosłupa



Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pumelova calkiem ladna waga dzieciaczkow jaknna 29 tydzien. Mam nadzieje ze szybko nadgonia:-)

Ola mi tez rehabilitanka powiedziala ze trzymanie w pozycy pol siedzacej na kolanach jest ok. Nie mozna sadzac i obkladac poduszkami

Dziewczyny powiedzcie mi czy mozna mieszac zamrozony pokarm po rozmrozeniu? Dodam ze z roznych dni. W czwartek wychodze inmam zamrozone po 60ml, max 90 ml. Chce zrobic jedna butelke ok150 ml zeby maz mial latwiej i zastanawiamnsie czy mozna mieszac ?

U nas dzis przerwy prawie po 4 h w nocy :-) i dzis wyjatkowo spal spokojnie. Teraz spi na cycku...
 
Abed z tego co czytałam bo jestem w grupie na fb to dziewczyny pisały że można mieszać rozmrozony pokarm tylko jeśli jest z 24h. Więc moim zdaniem powinien osobno podać chyba że gdzieś się mieścisz w tych 24h:)

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
No wlasnie mam z kilku roznych dni. Ale i tak dostanie np w dwóch butelkach pod rzad to mu sie zmiesza w brzuchu ;-) wiec zastanawiam sie czy to ma znaczenie kiedy sie zmiesza ;-)
 
Do góry