reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

L też wystawia języczek i prześmiesznie gada, najbardziej lubi grrrr, wrrrr, brrr gdy na maksa się ślini i gdy jest się z Nim twarzą w twarz:laugh2:

Boże jak ja się cieszę, że On jest taki spokojny, bo przy takim drugim K bym się w ten weekend zamordowała.

Nic absolutnie też nie mogę narzekać na Jego spanie, bo robi to od ok 22 do 7, budzi się parę razy, ale nie wstajemy, pojęczy trochę i usypia.

W ogóle Małż i rodzice ogromnie mi pomogli. Niby dziś już lepiej, ale nadal w brzuchu nie do końca, u Męża też, na szczęście u K już dobrze, L nic nie złapał. Pranie wywiesiliśmy, odkurzyłam, pościel zmieniłam, kominek umyłam, zjadłam rosołek, leżę. Jutro Mąż idzie do roboty, muszę już być w pełni sprawna. Jutro też chyba chrzestna K przyjdzie.
 
reklama
Mmag18 witaj! To jesteśmy w pobliżu bo mój Maluch z 15go lipca [emoji5] ładna waga i długość u was!!!

Dzięki za życzenia dla Mai i za kciuki dla mnie [emoji16] jeszcze raz robiłam test i chyba faktycznie jest luz....
Aniek ech mam jeszcze jakieś niebezpieczne instynkty macierzyńskie, Szymek za mało widocznie daje popalić [emoji41] ale ciąża teraz to już byłoby przegięcie maksymalne [emoji16][emoji23]
A czuje trochę słabo nadal i zaczęłam brać Pregnę, może to anemia ...

Judith my używaliśmy Dierol lub Enterol bo fajne te probiotyki są i były w saszetkach. Ładnie się rozpuszczały w mleku. Musisz popytać w aptece bo to było 4 lata temu.

A propos lampek to my w nocy mamy całkowita ciemnośc tylko jak się Szymek budzi to włączam te kulki świecące i one są super bo wystarczają żeby trafić buzią do cyca [emoji41]

Aniek cudnie że Maja tak śpiewa!! [emoji7] Szymek cichy jakiś w nocy choć wieczorem dużo jęczy bo chyba dziąsła go bolą....

Mam wrażenie że Szym jest strasznym leniem bo dopiero od kilku dni zaczyna się przewracać na bok... Poza tym puszcza bąbelki buzią i coś tam pogada... Ale kurcze leń noooo...

Czytam dalej [emoji16]

Napisane na Redmi Note 4X w aplikacji Forum BabyBoom
 
Lillu dziekuje za.przepis. Wlasnie wyslalam meza po zakupy. I bedzie ba kolacje :-) :)

Pumelova..kciuki za kolezanke i jej maluszki. Mam nadzieje ze wszytko u nich dobrze.
 
Pumelova jak koleżanka?

Dziewczyny kiedy dziecko powinno sie utrzymać w siądzie, kiedy sie je posadzi? W 6 miesiącu chyba? Ale skończonym 6 (czyli 6+tydzien) czy w zaczętym czyli 6 zycia?

No i druga sprawa... czy ktorejs dziecko tez tak dziwnie układa reke?
1512318324-de9eed4f38b6e9a2-aaaaaa.jpeg


Kuba rewelacyjnie sie przewraca na brzuch (najchetniej przez jedno ramie), rusza sie na brzuchu wokół wlasnie osi bez problemy, probuje sie podpierać na prostych rękach, ale zaczal lewa reke tak dziwnie układać... prawej nie. W ogole prawy bark ma silniejszy. Ale nie wiem o co chodzi z ta lewa ręka :/ macie pomysł?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Judith o kurde co za sytuacja!!! Mamooo całe szczęście że nic wam się nie stało!

Chybra super że Ci kielon pomógł ! [emoji16]

Kasia biedna Ty... Kurcze pamiętam ta bezradnośc jak Maja ciągle płakała i ja wychodziłam z pokoju i walilam pięścią w ścianę z wku. wu i załamki... To okropne uczucie taka bezradność...
Mogę Cię pocieszyć że przejdzie...

U nas rytm jest taki że i Maja i Szymek dopiero ok 22giej zasypiają.... Dramat z tym bo słabo u mnie z oglądaniem filmow...czy czytaniem książek. Ech...

Pumelova uff dobrze że mąż ma całą rękę!
Co z bliźniakami?

Ola z siedzeniem to już jest indywidualna sprawa dziecka. Raczej nie ma dokładnego czasu. Hmm poza tym chyba nie powinno się dziecka sadzać tylko samo ma do tego dojść z leżenia na brzuchu...? Chyba że coś źle Cię zrozumiałam...? A co do ręki to nie mam pojęcia...



Napisane na Redmi Note 4X w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam, urodziłam synka w lipcu tego roku.
Przepraszam, ze dopiero teraz się odzywam, ale zaczęłam poszukiwać informacji o wzmozonym/obniżonym napięciu miesniowym i stąd znalazłam forum.
Ola W - A czy Twój syn układa tak rączki podczas przewrotu z pleców na brzuch ? Czy podczas aktywności ? Mój synek czasami wg mnie zachowuje sie dziwacznie, ale rehabilitantka twierdzi, ze to jego pomysł na aktywność.
My chodzimy na rehabilitację 2 razy w tygodniu, czasami 3. Sprawa jest skomplikowana ponieważ, gdy synek miał 2.5 miesiąca byliśmy u neurologa, który określił, ze napięcie mięśniowe jest w granicach normy. Jednak w pakiecie z wizytą było 5 rehabilitacji. Chętnie z tego skorzystaliśmy. Rehabilitantka określiła, ze mój synek jest wiotki i wymaga cwiczen poniewaz wszystko bedzie wykonywal z opoznieniem. Następnie gdy synek mial 3.5 miesiaca poszliśmy na szczepienie do pedtriatry. Syn nie wykonał próby trakcji. Dostaliśmy odroczenie szczepienia i konsultacje z neurologiem żeby wyraził na nie zgodę. W tym tyg mieliśmy wizytę u neurologa, który stwierdził, ze syn jest zdrowy i nie wymaga rehabilitacji. Nie wiem co myśleć o tym wszystkim. Zrobiliśmy usg przezciemiaczkowe wyszło prawidłowo. W między czasie zmieniliśmy rehabilitantke, która też stwierdziła, ze synek ma obniżone napięcie.
Mam nadzieję, ze nie zaburzam spokoju na forum. Widziałam, ze niektóre z Was borykają się z rehabilitacją dlatego odezwalam się.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Liluli ja sushi uwielbiam i polecam próbować :) A przepis na burgera sobie zostawię i zrobię twój w któryś dzień :)

Chybra fajnie, że mąż i rodzice Ci pomogli, mogłaś trochę się wyleczyć jutro na pewno będzie już dobrze :)

Ola W a może po prostu tak rączkę chwilowo podwinął jak się bawił ?
Czytałam, żeby dziecka samego nie sadzac, samo zacznie wtedy kiedy będzie na to gotowe :)
Iga już się podnosi jak biorę ją na ręce to ona ciągnie od góry żeby sama się podnieść ale nie sadzam jej.
 
Ola w zdarza się ze Arturowi się tak podwinie. Ale po chwilę poprawia jeśli mu nie pasuje. A jaki Kuba ma fryz.
Artur sam się podciągać do siadu i tak na wszystkich patrzy i jak pytałam lekarza to normaln i aby na siłę nie kłaść

Arturowi chyba idzie górną jedynka.

Agniesiam ale ja niską jestem 162. Więc taka normalna postura :)
 
Ostatnia edycja:
Ola W - Ps. W opinii naszej rehabilitantki nie powinno sie sadzac dziecka. Dziecko powinno samo usiąść. Sadzanie może skutkować problemami z kręgosłupem np. wady postawy.
 
reklama
Poranna burza on tak układa reke od dosłownie kilku dni juz leżąc na brzuchu. Przewraca sie z pleców na brzuch tak jak powinien. Tak raczej podcAs przesuwania sie albo No wlasnie zabawy

Kurde powaznie pediatra odroczył ze wzgledu na próbę trakcji? U mnie na wizycie szczepienie nikt tego nawrt nie sprawdził :/


Złe sie wyraziłam z tym sadzaniem. Chodzi o to, ze np na mnie sie opiera. Ale jest cos takiego, ze dziecko samo nie potrafi usiąść, ale potrafi sie utrzymać jak siedzi. Czy podnieść sie bardziej do pionu z kolan rodzica. Nie wiem czy teraz rozumiecie. Nie chodzi mi o sadzanie na sile, ale o to ze dziecko samo nie umie usiąść, ale wlansie jak jest oparte to sie podnosi teoch wi wtedy juz sie utrzyma


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry