reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Emol współczuję Ci z powodu chomiczka... [emoji22]

Pumelova ale beka z tą apką zakupową [emoji23] ale zajrzę do niej, może się przydać [emoji41]

Na ulewanie nam bardzo pomógł nutriton ale tylko dodawany do mleka w butli. Mają za cholerę nie chciała go łykać przed karmieniem piersią.
Cdn [emoji23]


Napisane na Redmi Note 4X w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Uszka też czyszczę tak jak Aniek patyczki z wierzchu po kompieli.
Badanie boiderek miałyśmy 2 razy i teraz kolejne jak skończy 6 miesięcy tylko kontrola bo było wszystko ok. Miał od razu usg.
Dzisiaj nocka słabo pobudki co 1,5 h.
USG głowy nie mieliśmy nawet lekarka nie wspominała nic o takowym.
Emol super że laktator się sprzedał ja muszę się zmobilizować i to powstawiać.
Piotr się nie kręci wokół własnej osi nawet mniej się przekręca z brzucha na plecy a tak mu już fajnie szło i się odechciało.
Kasia mam nadzieję że nic się nie zadziało bo nie wiem jak twoje tabletki bo moje dla karmiących są "słabsze" jednoskładnikowe i tu niestety jest ważne branie o ustalonej godzinie. Nie wiem czy ty KP. i jake bierzesz. Jeśli jednoskładnikowe to lepiej się zabezpieczyć teraz dodatkowo.
Mój syn jeszcze nie próbuje palców u stóp, Ola nie wiem czy mój często krzyżuje nogi pewnie czasem tak ale ja aż tak pilnie nie obserwuję jego zachowania i nie doszukuje się w tym dziwnych lub nienaturalnych zachowań.
Liluli a czemu chcesz zmienić żłobek? U nas jest sporo żłobków niepublicznych ale jest tak mało miejsc że nie ma co wybrzydzac bo zostanie się z niczym. Ja zapłaciłem młodego do żłobka koło domu na 14 miejscu na liście rezerwowej a w innych nie było szans i będzie chodził poza miastem. Niestety nie mogę go zapisać do publicznej placówki że względu na czas pracy (do 17)a tam do 16.30.


Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ola W. nam fizjo powiedziała, że dobrze by było Małą na początku przycisnąć, że dwa razy w tygodniu to minimum. Ja sama bym nie decydowała o takich rzeczach.
 
Moja też krzyżuje tak nogi. Zaczęła też pałaszować stopy [emoji5] ale nie obraca serię jeszcze ani z brzucha na plecy ani odwrotnie [emoji1]



Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Saba akurat w tym wypadku sie nie doszukuje, ale musze obserwować i informować fizjo, bo od tego zależą nasze ćwiczenia. Nie wszystko zauważy na wizycie, dlatego duO wyciąga z rozmowy ze mna.
Moj z brzucha na plecy kiedys sie przewracał, ale nie wiem czy nie przypadkowo. Teraz juz nie. Ale z pleców na brzuch dosc swobodnie i chetnie, ale przez jeden bok na razie :)

Agniesia No to jak tak, to pewnie :) my np mamy ćwiczyć w domu, a wizyty mamy raz na 3 tyg. Bardziej celem weryfikacji i dołożenia nowych ćwiczeń. Czy to dobrze czy złe-nie wiem. W pewnych kwestiach jest ogromna poprawa. W innych niekoniecznie. Ale nie wszystko na raz


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Szymek od 3 dni nam placze przy kapieli a tak lubil sie kapac ..

Saba u mnie na wsi nie mamy zlobka. I zapisalam go do takiego gdzie chodza blizniaczki mojej przyjaciolki.jezt super,ale musze do niego przejechac cale miasto i wrocic do pracy.
Jesli nam sie uda to chce go zapisac do takiego co bedzie blisko mojej pracy. Jesli zdarza utworzyc do tego czasu oddzial.

Napisane na LG-H340n w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie znów przerwa w spaniu od 1 do 3:D co za pieron. A teraz śpi jak susel. Na szczęście nie musiałam nosic, po prostu sobie leżała aż w końcu ja drugi raz nakarmilam i zasnela.

Ciekawe kiedy Agatka odkryje stopki[emoji7] ie mogę się doczekać:D a co do obracania to pytałam fizjo bo Agatka się nie obraca - z pleców na brzuszek powinna się obracać do 6 miesiąca więc mamy czas. A ż brzuszka na plecy kto by się chciał obracać [emoji85] [emoji23]to mamy olac.

Agniesia ja też stosuje Durex ale ja go stosuje od zawsze :D więc teraz jakoś ulgi nie przyniosl. No nic zobaczymy;-)

Chybra to my wykorzystaliśmy poranną drzemkę Agatki[emoji23] ja lubię rano, wieczorem bym zasnęła w trakcie[emoji23]

Ola W to pewnie zależy od metody bo my musimy ćwiczyć 4x dziennie[emoji16] plus 2x e tyg fizjo ale to w ramach tych dziennych ćwiczeń - po prostu jedne robimy u niego. Ale czytałam ostatnio że ta met polega na wyuczeniu prawidlowych odruchów dlatego trzeba tak czesto. Ale jeszcze max 5 miesięcy i koniec terapii [emoji23]

Kylesa o kurcze dobrze wiedziec! Czyli 2 miesiące ja 2 mąż - do końca roku dociagniemy jakby się żłobek nie sprawdził [emoji23]
Ja mam zamiar po skończonym 6 miesiącu więc od nowego roku startujemy

Ola W mnie się wydaje że jakby Agatka miała dłuższe nogi to by krzyżowala, teraz dotyka się stopkami więc jest po prostu za mala:D

Liluli Agatka też miała fazę płaczu przy kąpieli, 2-3 tygodnie to trwało.

A Agatka od kilku dni uczy się nowej literki, 'b';D ciągle tylko robi dziubek i próbuje powiedzieć bu;D śmieszne to jest :D


Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pumelova no jasne. Wiadomo, ze od metody, od stopnia nasilenia itd. Wszystko dobrane pod dziecko :)
No sama widzisz- obracanie na brzuch do 6 miesiaca. Moj dzis kończy 4 [emoji7] (masakra jak to szybko zleciało ;( ) a przez jeden bój obraca sie swobodnie. I bardO chetnie :)
Dlatego napisałam, ze trzeba zapytac, bo czasami jest wskazane czesciej, a czasami nie. Zalezy od dziecka.
Zreszta np ost bylismy u neurolog bdb, ale teoche zafiksowana na vojcie. Tzn jest specjalistka w tej dziedzinie i 99% pacjentów kieruje na vojte. Nasza fizjo odradzała u Kuby. Poszliśmy wczoraj do innego polecanego neurologa (kochany człowiek. Poszliśmy do niego, bo uznałam, ze jak on tez zasugeruje vojte to jedziemy z vojta. A jak nie, to wstrzymamy sie przynajmniej jeszcze miesiac) i on w zasadzie potwierdził, ze „nie ma dramatu”, ale powiedział, ze metoda vojty jest bdb, natomiast u Kuby zostałby przynajmniej jeszcze troche na metodzie bobath, bo jest nerwowym dzieckiem, pobudzonym i moze to ciezko znosić. Jak to ujął „moim zdaniem przy jego temperamencie i dla niego i dla Was lepszy jest bobath”, ale dodał, ze jesli bedziemy widziec słabe efekty albo za wolno itd, to zeby sprobowac vojte. Ale na razie dac czas.
I wlasnie dlatego ja tez sie wzbraniała przed vojta. Zwłaszcza, ze w zasadzie poza próba trakcji, to Kuba wszystko robi ksiazkowo a nawet ciut wvzesniej. No ale 23 mamy kontrole u fizjo, zobaczymy jak oceni trakcje, co zaleci dalej i jak ja bede oceniać jego postęp :)



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry