reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Hej dziewczyny, będę nadrabiać powoli, przez ostatni tydzień była u mnie moja mama i wogóle nie miałam czasu żeby tu zerkać...
Ale pytanko mam do mam.karmiących mm.Jak często karmicie swoje dzieci i po ile?Emila ma 2 miesiące i wydaje się non stop głodna, piszą żeby przestrzegać proporcji i godzin podawania no bo wiadomo że mm trawi się dłużej i gorzej ale moja po godzinie już jest głodna a niby mam jej podawać 6 razy na dobę po 90ml, chociaż daje jej czasem 120 i też po godzinie już się drze:( a pisze żeby 120 dawać 5 razy dziennie... cyca ssie jak jej się podoba-raz lubi a raz histeria... daję jej rumianek żeby ten brzuszek trochę zapełnić ale to nic nie pomaga.

Napisane na ASUS_Z00VD w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Maziajka ostatnio z moim o tym gadałam, że jakoś tego lata nie odczułam. Ale może to przez ciążę. A i tak udało mi się parę razy poopalać:blink:

Kurczę my mamy chrzciny 15.10 i pewnie będzie zimno. Szykuję się na ubranie L w misia, jakoś innej opcji nie widzę.

Oba moje chłopaki chyba jakiś skok przechodzą, bo nie mogę ich dzisiaj znieść, zaraz maz przyjedzie to pójdę aż zapalić, później spacer i szykuję się na ciężką noc... Dobrze że chociaż poćwiczyłam i chwilę się zdrzemnęłam.

Kasia my mm i L je 6 porcji dziennie najczęściej już 120 ml, a gdy drze się wcześniej niż po 2,5 h to daję mu wodę, duuuużo wody.
 
Ola w do kiedy się podtrzymuje główkę? Zawsze myślałam że do końca 4 mca. ale faktycznie jak jest w chuście to twardo trzyma.
Powiem ci szczerze, że pierwszy raz z twojego posta czuję że jesteś spokojniejsza. Super! Życzę ci takiego spokoju już zawsze.

Emol zazdroszczę wam pogody, u nas wczoraj było słonko, a dziś deszcz.

Co do nalewek, dziewczyny ta moja jest najłatwiejsza na świeci i naprawdę pyszna. Robiłam jeszcze kiedyś z wiśni, ajerkoniak, czekoladówkę, ale ta jest najlepsza.

Mamusia Muminka u nas paradoksalnie Maja nie lubi ciemności, boi się chyba, bo nawet jak w nocy zgaszę, to od razu płacze.
W dzień też drzemki po 15 min.tylko na spacerze dłużej i to nie zawsze.

Misia mężowy masaż najlepszy na wszystko:happy:
Dobrze że Grzesiu spokojny po szczepieniu.

Napolka my też szczepiliśmy darmowymi i też pani kazał6 podać pedicetamol bo przeciwbólowy.

Tymuniek a jak się czujesz kochana? Dlaczego jeszcze raz?

Madziazt co u twojej wojowniczki małej???
Patuszka, Lolith, AAggAA, reszta dziewczyn napiszcie czasem co u was???

Pumelova najlepszego dla Agatki❤
Oj to masz wekend pełen gości?
Ja z małą wszędzie na zakupy, bo nie ma mi z nią kto zostawać, ale już kiedyś pisałam że ona nie lubi jak mama wydaje kasę i się złości w sklepie. Mam nadzieję, że jej przejdzie;)
Ja tam nie mam nic przeciwko prezentom ale właśnie mądrym, bo takie łyżeczki, to masakra, więc sumując wolę kasę, kupię dziecku coś konkretnego, potrzebnego, a dla gości łatwiej bo nie muszą biegać i wymyślać.

Chybra no my też już będziemy mieć zimno, jakieś ciepłe wdzianko trzeba kupić.

Kylesa ja właśnie mimo że Maja nie miała temp.to podałam ten pedicetamol na ten niepokój, bo pewnie coś dzidziola boli.
Niech żyją rurki vindi!!! Ja juź delicol i kolzym wycofałam, podaję sab ale tak 2-3 dziennie. Po południu, wieczorem i czasem w nocy.

Ewella nie nawidzę jesieni i zimy i nie wiem jak ktoś się może zimą zachwycać? Co innego taka złota jesień, ale takich już dawno nie ma, tylko ponuro i zimno fuuj!

Maziajka właśnie wczoraj mężowi mówiłam że wcale lata nie odczułam, a on się dziwi bo przecież takie upały były. to ja ich chyba nie zauważyłam.

Kurcze muszę pomyśleć o jakiejś kreacji dla Majci na chrzciny. Chyba jednak koniec października zostanie? To już może być zimno.

Zostawiłam maluchy u teściowej, a ja się relaksuję u fryzjera, ale fajnie tak na luzie:yes:
Obiad rano ogarnęłam barszczyk z uszkami i kluski na parze, to może uda mi się coś dziś posprzątać?
 
Dziś pierwszy raz od narodzin młodego mąż ma obowiązki po pracy i ciągnę dalej swoją"wartę" i szczerze- takie macierzyństwo jest nie dla mnie o_O chce trochę odpoczynku :p a tu jeszcze z godzina-dwie aż on weźmie dziecko :(
 
Aniek na początku przemywałam po każdym karmieniu bo my z pleśniawkami się bujałyśmy a zanim pediatra wytoczy ostre srodki przeciwko nim chcial zobaczyc jak buzka wyglada bez medykamentow. A ze to przynioslo poprawe mamy przemywac kilka razu dziennie zalezy od potrzeb, ale widze ze inne dziewczyny tu teź przemywaja buzke fazikiem z woda.

Pumelova najlepszego - 12 tyg [emoji173]️[emoji173]️ leci ten czas..
Kasia moja je co 2-3 godziny mm. Porcje inne niż zaleca producent, ale temat konsultowany z dwoma pediatrami, doradcą laktacyjnym i neonatolog w poradni (co za mix [emoji23])

My też już jakiś czas główkę tylko asekurujemy. Wyszłam z założenia że skoro trzyma to trzeba jej na to pozwolić [emoji2]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Aniek na początku przemywałam po każdym karmieniu bo my z pleśniawkami się bujałyśmy a zanim pediatra wytoczy ostre srodki przeciwko nim chcial zobaczyc jak buzka wyglada bez medykamentow. A ze to przynioslo poprawe mamy przemywac kilka razu dziennie zalezy od potrzeb, ale widze ze inne dziewczyny tu teź przemywaja buzke fazikiem z woda.

Pumelova najlepszego - 12 tyg [emoji173]️[emoji173]️ leci ten czas..
Kasia moja je co 2-3 godziny mm. Porcje inne niż zaleca producent, ale temat konsultowany z dwoma pediatrami, doradcą laktacyjnym i neonatolog w poradni (co za mix [emoji23])

My też już jakiś czas główkę tylko asekurujemy. Wyszłam z założenia że skoro trzyma to trzeba jej na to pozwolić [emoji2]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Pumelova- jak my chrzciliśmy (20 sierpnia) to tak lało cały dzień że nie było jak z samochodu wysiąść. Też było niestety zimno. Kupiłam sobie miętową białą sukienkę i nie bardzo mi czarny żakiet pasował a nie miałam innego :(

Kasia_831 ja karmię Asię co 3 lub 4 h. jak zje 90 ml to za 3 godziny znów jej proponuję, a jak minie 4 to wtedy podaję 120 ml. jak dużo wcześniej się upomina to wtedy herbatkę podaję i próbuję ją czymś innym zająć :biggrin2: Średnio je 600-630 ml na dobę. ale coś za szybko przybiera na wadze więc zastanawiam się czy nie dawać jej częściej herbatki a troszkę mniej mleka.

Chybra jak Ty to robisz, że codziennie ćwiczysz? :confused:

Aniek42- ja wczoraj gotowałam, a dziś po prostu kebab mąż kupił :) Jak tam po wizycie u fryzjera? Duża zmiana?

aim- mój też pracuje teraz dłużej i jak o 6 wychodzi z domu to wraca po 17, zje obiad, wykąpie się i też chce trochę odpocząć albo coś na dworze jeszcze porobić. a później to kąpanie i wychodzi na to że cały dzień ja siedzę z małą więc rozumiem co czujesz. jak przyjdzie weekend wtedy mam kilka godzin dla siebie pod rząd i wtedy przeważnie domowe SPA :laugh2:

U nas Asia też ładnie trzyma główkę ale ja i tak się boję. mąż się na mnie złości że nie uczę jej samodzielności. Po szczepieniu dziś głównie spała i jadła- apetyt się jej nie zmienił. nie zauważyłam gorączki i mam nadzieję że noc też spokojnie minie, teraz dopiero troszkę bardziej aktywna jest.:laugh2: ale dobrze że mąż był ze mną na szczepieniach bo mi byłoby ciężko ją utrzymać. tzn przeżywałabym to jeszcze bardziej.:oo2:
 
Aniek to wasza pogoda przyszła do nas. A jutro i u nas ma pada .

Pumelova gratki 12tyg!

Jeszcze Megan22, kasiulka...

dqprjw4zspqhi03q.png
 
Maziajka zakupiłam rajtuzki (droższe niż sukienka:D) więc może nie zmarznie. Urodziny robię w domu sama a chrzciny robimy w knajpie - nie umiem gotować tradycyjnych obiadów [emoji6][emoji6]
Gratulacje 3 miesiecy[emoji173]
Też mam wrażenie że lata nie bylo.. albo przesiedzialam je w domu...

Kurczę co do tej główki to ja jej w nie podtrzymuje jak ją trzymam na rękach tak że jest w pionie.. podtrzymywalam ale na szczepieniu kiedyś (6tyg temu) nam pielęgniarka powiedziała żeby wyluzować że nie jest na sznurkach no to wyluzowalam bo i tak od początku nie wiedziałam jak dokładnie trzymac. Nie jestem chyba najlepsza matka[emoji19][emoji19] ale asekuruje czasem.. ale w pionie to trzyma sztywno no to po co. Kurde stresujecie mnie:p

Aniek moja ewidentnie nie lubi smyka bo właśnie byliśmy i zaś było larmo. Masakra:D
Co robisz z wloskami??

Aim najgorzej. Mnie przeraża jak mojego nie będzie tydzień, chyba się zajadę. Ani momentu takiego luzu. Podziwiam np Linoone która tak długo była sama..

Napolka a widzisz miałam kupić jasna kiecke i nie kupiłam i dobrze. Bo by nie pasowala:D teraz będę miała problem z butami bo chciałam szpilki założyć beżowe najwygodniejsze jakie mam żeby jakoś przetrwać bo rok w nich nie chodzilam:D więc nie może padac!
Spokojnej nocy!




Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Pumelova moja głowę trzyma sztywno w pionie ale czasami ma taką fazę że niespodziewanie nabiera rozpędu i pierdu do tyłu! Wtedy trzeba jakoś zastopować jej tą głowę. A tak to jak asekuruję to w sensie tą ręką co trzymam jej plecy w razie czego złapię głowę [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry