reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Kurde widze ze zly nastroj na forum u mnie tez jakos kijowo...
Nie dobrze mi chyba zaraz zalicze przytulanie z kiblem...

Do tego dzis znow zastanawianie co ja bede jadla..

010igov3fkey3mez.png

Czyli nie tylko ja mam taką jazdę z jedzeniem ?? dziś do pracy zrobilam sobie sałatke : lodowa, jajko, pomidor suszony, ogorek odrobina mozarellli- i wiecie co ? na samą myśl mam ochotę zwymiotować:-p a jeszcze w domu tak mi się salatki chciało...


Czekam do lekarza, zobaczymy co powie.
trzymam kciuki !:biggrin2:

Witaj Dobradziewczyno :-)
Podwójnych sil i zdrówka Ci życzę (dla Synka także). 3 ząbki na raz = wyższa szkola przetrwania.

Tak czytam te historie z Waszymi maluszkami w tle (zabkowanie, okresy buntow 2-3 latków, przedszkola), i... Masakra... To już było poza mną, a teraz wszystko na nowo się zacznie... A tu moja Młoda, mi dzisiaj nerwówke z rana zafundowała. O 6:30 jeszcze zadania z matematyki robilysmy, gdzie ja o 7:00 zaczynam pracę (nadmienie, że J była jeszcze nie uczesana, co też zajmuje min. 5 minut, i poszła bez zjedzonego śniadania do szkoły..). Nie wiem jak ja wyrobię z dwójka i z taką przepaścią wiekowa. Dobrze, ze nasze maluchy przyjdą na świat w czasie wakacji...
Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom

AAAAA nic nie mów- ja ostatnio stwierdziłam, że chyba o wszystkim zapomniałam. Tzn zapomniałam jak to jest mieć maluszka !!! i czuję się jakbym miała to robić pierwszy raz ...
Do tego moja Nadia byla na prawdę dzieckiem bardzo spokojnym i grzecznym ... Dość szybko przesypiala noce ... ale mamy w rodzinie takiego aparata co nawet teraz mając niemal 3 lata daje tak popalić , że po godzinie przebywania z nim można spokojnie załatwiać miejscówkę do tzw Tworek :) :oo::D


Poza tym - dziewczyny - przy ostatniej wizycie lekarz przepisal mi DUOMOX- co za cholerstwo!!! Mimo osłony tak strasznie boli mnie po nim żołądek i wątroba , że nie wyrabiam ...:wściekła/y:
Wczoraj wieczorem wyglądałam tak, jakbym była już w co najmniej 7 miesiącu-:szok: taka byłam wydęta...
Niestety moja wątroba po pewnej przygodzie jest dość wyczulona na wszelkie obciążające ją substancje- nie tylko leki... O smażonych potrawach mogę pomarzyć i o jabłkach - mimo, że uwielbiam, muszę jeść z umiarem ... i najlepiej pieczone :errr:


AAAle mi się dziś nie chce w pracy być ... mam ostatnio okropnego stresa w drodze do pracy ( i przez pierwsze 2 h w niej )... wiem , że powinnam im powiedzieć o ciąży , ale im dłużej zastanawiam się jak to powiedzieć , tym bardziej się tego obawiam ...:mad:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej dziewczyny
Ja tez mam gorszy nastrój po wczorajszych wiesciach i strasznie boje sie piatku :(:( tym bardziej, ze dalej nie mam zadnych objawów poza bolem piersi i zmeczeniem. Kiedy u was sie zaczeły mdłosci??

Aga ja chcialam miec mniejsza roznice miedzy dziecmi, jak młody mial 1,5 roku to juz sie staralismy, ale nic z tego nie wychodziło. Ja jestem jedynaczka i sobie nie wyobrazam zeby młody tez byl.

Dziewczyny wiekszosc z was ma juz dzieciaczki, u nas bal andrzejkowy w przedszkolu za tydzien, gdzie mozna kupic jakies fajne stroje karnawałowe dla dzieci? ze stacjonarnych kojarze tylko w hm, ale pewnie wiekszosc dzieci bedzie z tamtad miala ciuszki. Mozecie cos polecic?
 
Czyli nie tylko ja mam taką jazdę z jedzeniem ?? dziś do pracy zrobilam sobie sałatke : lodowa, jajko, pomidor suszony, ogorek odrobina mozarellli- i wiecie co ? na samą myśl mam ochotę zwymiotować:-p a jeszcze w domu tak mi się salatki chciało...


AAAAA nic nie mów- ja ostatnio stwierdziłam, że chyba o wszystkim zapomniałam. Tzn zapomniałam jak to jest mieć maluszka !!! i czuję się jakbym miała to robić pierwszy raz ...
Do tego moja Nadia byla na prawdę dzieckiem bardzo spokojnym i grzecznym ... Dość szybko przesypiala noce ... ale mamy w rodzinie takiego aparata co nawet teraz mając niemal 3 lata daje tak popalić , że po godzinie przebywania z nim można spokojnie załatwiać miejscówkę do tzw Tworek :) :oo::D


Poza tym - dziewczyny - przy ostatniej wizycie lekarz przepisal mi DUOMOX- co za cholerstwo!!! Mimo osłony tak strasznie boli mnie po nim żołądek i wątroba , że nie wyrabiam ...:wściekła/y:
Wczoraj wieczorem wyglądałam tak, jakbym była już w co najmniej 7 miesiącu-:szok: taka byłam wydęta...
Niestety moja wątroba po pewnej przygodzie jest dość wyczulona na wszelkie obciążające ją substancje- nie tylko leki... O smażonych potrawach mogę pomarzyć i o jabłkach - mimo, że uwielbiam, muszę jeść z umiarem ... i najlepiej pieczone :errr:


AAAle mi się dziś nie chce w pracy być ... mam ostatnio okropnego stresa w drodze do pracy ( i przez pierwsze 2 h w niej )... wiem , że powinnam im powiedzieć o ciąży , ale im dłużej zastanawiam się jak to powiedzieć , tym bardziej się tego obawiam ...:mad:

Co do powrotu do czasów maluszkowych - moja dopiero po 3 roku życia zaczęła przesypiac cale noce. Do 4 roku bez butli nie zasypiala. Alw generalnie w dzień nam wszystko wynagradzala - aniołek...i wszystko szlag trafił po 5 roku życia - z aniołka zrobił się szatan [emoji34] [emoji6]. Kombinuje tak..ze ledwo nadazamy za nią. Nawet w szkole potrafi sobie życie ułatwić (sprawdziany to już w ogóle [emoji6]) - jej Pani zachwycona tym, ze potrafi myśleć i wybrnąć z niewygodnych sytuacji... Ale wiesz szkoła to szkoła, a w domu z kolei inna bajka.

Przykład:
1479894854432.jpg


Żadne z dzieci nie wpadło na pomysł by płocie zamienić na rybki [emoji6]


W pracy też nie powiedziałam jeszcze... A przydałoby się do 2 tygodni to zrobić. Na badania chciałabym pójść początkiem grudnia, a pracodawca jest w obowiązku zwolnić mnie na nie (nie będę wykorzystywala urlopu). Początkiem stycznia chyba pojadę na prenatalne - a to będzie ok. 70 km od mojej miejscowości, więc też mi pół dnia zejdzie.

A z jedzeniem zaczyna mi się normowac [emoji14]. Jedynie do południa nie szaleje i jem swój stały zestaw. A po pracy już jest ok.

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 

Załączniki

  • 1479894854432.jpg
    1479894854432.jpg
    69,9 KB · Wyświetleń: 586
Hej dziewczyny
Ja tez mam gorszy nastrój po wczorajszych wiesciach i strasznie boje sie piatku :(:( tym bardziej, ze dalej nie mam zadnych objawów poza bolem piersi i zmeczeniem. Kiedy u was sie zaczeły mdłosci??

Aga ja chcialam miec mniejsza roznice miedzy dziecmi, jak młody mial 1,5 roku to juz sie staralismy, ale nic z tego nie wychodziło. Ja jestem jedynaczka i sobie nie wyobrazam zeby młody tez byl.

Dziewczyny wiekszosc z was ma juz dzieciaczki, u nas bal andrzejkowy w przedszkolu za tydzien, gdzie mozna kupic jakies fajne stroje karnawałowe dla dzieci? ze stacjonarnych kojarze tylko w hm, ale pewnie wiekszosc dzieci bedzie z tamtad miala ciuszki. Mozecie cos polecic?
Ja też poza bólem piersi i lekkiego rozpychania "na dole" nic...

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam nowa mamę i gratki!!

Aninek ale on zrobić usg czy to jak gp?? trzymam kciuki.

Teraz tylko podgladowo jestem bo zbieram stare zabawki syna póki jest w przedszkolu. syn ma teraz 2 lata i 3m i w sumie radzimy sobie z większością wyskokow. On jest taki mega kumaty.. od kilku miesięcy umie liczyć do ponad 10, zna pełny alfabet, czyta proste wyrazy typu Cat, dog.. rok temu zaczal jeździć na rowerku biegowym.. i myśli.. śmiesznie to brzmi ale on myśli mimomwieku nim coś zrobi., zupełne pdzeciwienstwo Judi która pierw robiła a potem krzyk haha.
Misia dwójką dzieci wychowana na tgch książkach i bardzo mi to życie ukatwilo.. sproboj.

Mam zuoke chińska..Tylko to przelkne..
 
@arrow92 nic się nie smuć i mnie też nic w I ciąży też tak miałam poza kotlowaniem się lekkim w brzuchu:eek:

Mam pytanie dla tych z Was które były już u lekarzy co Wam zalecił jako suplementacje w I trymestrze? Ja biorę non stop folik Ale już mi się kończy i nie wiem czy zacząć np.Femibion 1
Buziaki miłego dzionka ;)
 
ja na początek dostałam PRENATAL UNO folik już skończyłam i mam nowego nie brać. Nie mam mdłości w sumie to nic nie mam oprócz wilczego apetytu.
Smutno mi jest z powodu dziewczyn :( Jestem myślami z wami :*
 
reklama
Byłam na usg :) na ten moment wszytko dobrze, z wielkości wychodzi 6+1 :)
Widzisz?! [emoji3][emoji3][emoji3]
Super!!! Gratuluję [emoji8]

Hej dziewczyny
Ja tez mam gorszy nastrój po wczorajszych wiesciach i strasznie boje sie piatku :(:( tym bardziej, ze dalej nie mam zadnych objawów poza bolem piersi i zmeczeniem. Kiedy u was sie zaczeły mdłosci??

Aga ja chcialam miec mniejsza roznice miedzy dziecmi, jak młody mial 1,5 roku to juz sie staralismy, ale nic z tego nie wychodziło. Ja jestem jedynaczka i sobie nie wyobrazam zeby młody tez byl.

Dziewczyny wiekszosc z was ma juz dzieciaczki, u nas bal andrzejkowy w przedszkolu za tydzien, gdzie mozna kupic jakies fajne stroje karnawałowe dla dzieci? ze stacjonarnych kojarze tylko w hm, ale pewnie wiekszosc dzieci bedzie z tamtad miala ciuszki. Mozecie cos polecic?

Truskawka - w 1 ciąży to tak ok. 6-7 tc się zaczęło, z tyg na tydzień było gorzej. Po 14 tc się uspokoiło.

Spokojnie ja teraz też nie mam nasilonych objawów. Z rana mnie mdli i ani jeść ani pić nie mogę. A później już jest o.k. Jedynie cyce i plecy bardziej odczuwam [emoji6]


Co do różnicy wieku. Po narodzinach J też myślałam, że tak za 2-3 lata znowu się postaramy. Ale.. M założył swoją działalność, ja wróciłam do pracy. Istniało ryzyko, że coś finansowo może pójść nie tak..więc daliśmy sobie na wstrzymanie. I tak jakoś później coraz gorzej było się zdecydować.


Co do strojów. A musisz kupować? Sale zabaw nie prowadzą wypożyczalni?
Ze sklepów stacjonarnych, to zobacz jeszcze w: smyku, Reserved (aczkolwiek wczoraj mignely mi tylko jakieś różowe sukienki), c&a, kapphal, carry, a i może w 5-10-15.

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry