reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Aha też chciała bym znać jakiś patent na odkładanie do łóżeczka :)

Maziajka fajny fartuch :) jasne może nast razem uda się spotkać :) fajny serial Orange is the new black :)

Pumelova Monti i u mnie nie ma siedzenia trzeba chodzić stać bo inaczej płacz a na ławce to zawsze nogą ruszam wózkiem jak siedzę :p .
 
reklama
A to poranne stękanie o ktorym piszecie to takie jakby nie mogło dziecko sie wypróżnić czy takie bardziej marudzenie?
Nie wiem kur... ale to wyglada, jakby było normalne, bo u mnie tez rano jest stękanie [emoji23] z tymże ok 5. Tylko ze niestety dzis np mimo stękania kupa była ok 17.

Przed chwila znowu był ryk.... ja juz naprWde nie mam siły...
nie dosc, ze duzo stresu w ciazy, mega pokomplikowany poród, naczyniaki, ktore mnie martwią, jego asymetria i problemy z napięciem, to jeszvze nie mogło to byc obniżone napięcie, przy ktorym dzieci sa zazwyczaj ciche i leniwe tylko wzmożone, ze sa płaczliwe i drażliwe... i nieustanny ryk...
Nie tak sobie wyobrażałam pierwsze miesiące.
Wiedziałam, ze moze byc ciezko, ze bede zmęczona, ze bedzie płacz itp. Ale nie myslalam, ze to bedzie ciągły ryk... krzyk, wrzask... naprawde...
A co najgorsze nie wiem co przede mna, a czuje, ze to wcale nie koniec rożnego rodzaju problemow.
I mam dosc. Ale nie pomoze mi zostawienie go i wyjscie na spacer itp. Próbowałam raz i stresowałam
Sie jeszcze bardziej. Jedyne co mi pomoze, to jak ob przestanie tak histerycznie i ciagle sie drzec... wtedy bedzie ok. Wtedy moge spac po 2h, serio. Pod tym
Wzgledem w ogole sie jie czuje zmęczona.
Ale psychicznie bardzo. Mam po prostu tego serdecznie dosc...



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ola u mnie mała między 5 I 6 się budzi i czasem stęka czasem bardziej mruczy, różnie to wygląda. No przecież mówiłam, że masz zdrowego bobasa [emoji6]
Ja też swoją mała biorę wtedy do siebie i albo masuje jej brzuszek albo zginam nóżki.
Ja przy pierwszych wyjsciach samotnych też się stresowalam, ale teraz już coraz bardziej się rozluźniam jak widzę, że mąż daje sobie z nią rade

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A to poranne stękanie o ktorym piszecie to takie jakby nie mogło dziecko sie wypróżnić czy takie bardziej marudzenie?
Nie wiem kur... ale to wyglada, jakby było normalne, bo u mnie tez rano jest stękanie [emoji23] z tymże ok 5. Tylko ze niestety dzis np mimo stękania kupa była ok 17.

Przed chwila znowu był ryk.... ja juz naprWde nie mam siły...
nie dosc, ze duzo stresu w ciazy, mega pokomplikowany poród, naczyniaki, ktore mnie martwią, jego asymetria i problemy z napięciem, to jeszvze nie mogło to byc obniżone napięcie, przy ktorym dzieci sa zazwyczaj ciche i leniwe tylko wzmożone, ze sa płaczliwe i drażliwe... i nieustanny ryk...
Nie tak sobie wyobrażałam pierwsze miesiące.
Wiedziałam, ze moze byc ciezko, ze bede zmęczona, ze bedzie płacz itp. Ale nie myslalam, ze to bedzie ciągły ryk... krzyk, wrzask... naprawde...
A co najgorsze nie wiem co przede mna, a czuje, ze to wcale nie koniec rożnego rodzaju problemow.
I mam dosc. Ale nie pomoze mi zostawienie go i wyjscie na spacer itp. Próbowałam raz i stresowałam
Sie jeszcze bardziej. Jedyne co mi pomoze, to jak ob przestanie tak histerycznie i ciagle sie drzec... wtedy bedzie ok. Wtedy moge spac po 2h, serio. Pod tym
Wzgledem w ogole sie jie czuje zmęczona.
Ale psychicznie bardzo. Mam po prostu tego serdecznie dosc...



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Ola, moja mala po/przy przdbudzeniu steka, co brzmi jak na kupke i sie przeciaga, nawet juz ma u nas ksywke "stękuś";)
 
Ika czytałam ze nie każdy basen jest dostosowany do maluchów. Woda musi mieć 34stopnie dla bobasa 3 miesięcznego. Wpisz w Google basen dla niemowląt Warszawa to wyjdzie tylko kilka placówek.

Monti zdrowe podejście. Mąż też musi się nauczyć. Ja mojego no zostawiam 30 min samego i niech sobie radzi, a ja w tym czasie się ogarniam, zrobię maseczke czy ogole się ;)

Pola to my pierdziuś mówimy bo setka ale i baczyska przy tym takie wali :)

Napisane na HTC Desire 820G PLUS dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ewela dzieki zapisalam sobie;-)


Pumelova ja wszystko ogladam z neta normalnie na tv nie sciagam nic.



Moj maz ze dwa razy w tyg zostaje z mala na 1h jak ja jade na zakupy.
A raz na wyjscie do lumpka i galerii zostawilam go z nia na 4h wszyscy przezyli:p



Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pumelova te pigułki bierze się bez przerwy?

Ewella moja gwiazda też nie chce smoka.
To ci mąż zrobił pobudkę, Maja się nie odkrywa jak śpi, ale nie może mieć rączek zakrytych bo się odrazu wkurza. Też mi zimno w nocy.
Uwielbiam taką nocną ciszę, jak wszyscy u mnie śpią, wtedy bardziej wypoczywam niż podczas snu. A na razie jak młody miał wakacje, to rano wszyscy leżakujmy ile się da ;)

Przyszła mamusia, tak jak pisze misia spirytus 70%i na patyczku tam pod tym kikutem smarować, ale pamiętaj żeby po chwili osuszyć dokładnie.

Misia , no szczęściary. Mam nadzieję że ja też trochę swój brzuch wyćwiczę(kiedyś)
Oby wasze wyniki były dobre.

Monti moja też zasypia przy cycu albo na rękach. Ciężko będzie...

Liluli no właśnie ja też wolę trochę posiedzieć w ciszy, dobrze że nie ja jedna tak mam. My też chcemy chrzest w sobotę. Tylko się cieszyć, że sąsiadka nawet nie zauważyła zmian.

Judith jak ********** nie działa, to pij tą humanę.
Nie mamy żadnego rytmu, idziemy na żywioł:)po za wieczorną kąpielą.

Paninka śliczna zabawka.
Chyba już nie będzie pogody na basen, niestety.

Ola W nie doszukuj się na siłę wad u swojego synka, moja Maja też interesuje się lampką. Nawet przez myśl mi nie przeszło że to coś złego może być.
Nie czytam też za wiele o chorobach w necie, po co się nakręcać?
Podobno zgniłe zielone kupy, to jak dziecko się przeje.

Ika akcja z moczem zakończona pozytywnie.

Maziajka szkoda że nie dasz rady, może się nie długo jeszcze uda?
Fartuch jest ekstra, muszę sobie kupić.

Chybra zdrówka dla Kacperka, pewnie jakiś katar.
Najlepszego dla Leonka❤

Yyyy dziewczyny gdzie ten pasek barwiący?? Na jakich pieluchach jest??
Jak byście pisały o moim dziecku, noc się dla niej zaczyna 22.00-23.00 i zasypia na rękach, przy cycu, albo na mnie. No i najlepiej jak ręce nie siedzą, tylko są w ruchu. Śpi oczywiście z nami w łóżku, bo w ogóle bym nie spała.
Byliśmy u siostry w górach , było fajnie. Poplotkowałyśmy i posiedziały na świeżym powietrzu. Nie obyło się jednak bez przygód. W drodze rozerwało mi oponę w drobny mak. Na szczęście nie jechałam wtedy szybko , to nic nam się nie stało. A po południu przeżyłam koszmar. Maja mi się zachłysnęła kroplami, ale tak mocno że już przewracała oczkami i przelewała mi się przez ręce, zaczęła sinieć, mimo że ją odwracałam i klepałam mocno po plecach. Koszmar. Jak wrócił oddech to miała dziwne zachowanie i zaburzony ten oddech, ciągle ją przytykało i grzęziło w oskrzelach. Trochę ją ustabilizowałam i pojechałam z nią do szpitala, lekarz ją zbadał i osłuchał i na razie jest ok.pozwolił nam jechać do domu, ale muszę ją w nocy monitorować i rano podjechać jeszcze raz osłuchać. Myślałam że zejdę na zawał.
Spokojnej nocki.
 
Ola W masz dziś usg brzuszka? Nie powiedzieli Ci jak to przygotować? Bo chyba przed badaniem nie powinien jeść - jak byłam na uag bioder to słyszałam jak mówiła przez telefon jak się przygotować

Chybra ja używam Durex play, od zawsze, i jestem zadowolona bardzo:)
1503638220-aaaaaa.jpeg

Gratuluję miesiąca [emoji173]
Mam nadzieję że nic się potem już nie działo wczoraj

Przyszła Mamusia moja 3280, spadek 3060 i po 6 tyg 4460.

Ika ja idę w poniedziałek sama na pneumokoki. Podobno bardziej bolą. Damy rade:D

Jeśli chodzi o basen to u nas warunkiem jest żeby dziecko długo i chętnie trzymało głowę u góry jak leży na brzuszku.

A co do stekania to moja o 6 rano też z 10.minut steka - tak typowo cisnie kupę, steka jak dorosły jak ciśnie:D A jak się przeciaga to też głośno ale to już inny rodzaj stekania:D

Ewella to fajnie że wystarczy Ci ruszać wozkiem, mojej to nie wystarczy:D:D do Zobaczenia [emoji173][emoji173]

Ola W nikt nas nie przygotował na to że może być ciezko, nikt nas nie uczył o psychice maluchow, nie jesteśmy przygotowane do.posiadania dzieci tak jak do porodu do którego przygotowują cała ciaze:/ nikt tego nie uczy że może być płacz, kolki:/ ćwiczenia dużo daja, zobaczysz że będzie poprawa:* musisz myśleć pozytywnie bo podświadomość też dużo daje:) będzie dobrze kochana!![emoji173]

Maziajka to ja obecnie tylko na netflixie bo jak już wykupilismy to korzystamy:) też na tv;)

Aniek tak bez przerwy:) jeszcze nie wykupilam:D
Boże biedna Maja!!!! Dobrze że jej się nic nie stalo, wyobrażam sobie jak się wystraszyłas! Bidulki:(:* to dasz radę dziś przyjechać przy tym wszystkim?

Ja wczoraj widziałam się z koleżankami [emoji173] maz został z Agatka od 19 do 21 ;D ale fajnie było spotkać się z kimś kto nie mówi o dzieciach :D (koleżanki z pracy)

A i spytałam fizjoterapeuty Agatki o rozejscie miesni prostych brzucha - zbadał mój brzuch i powiedział że coś się rozeszlo ale na tyle delikatnie że wystarcza ćwiczenia:) (sama sprawdzałam wg neta i wyszło że mam same dziury w brzuchu:D)


Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Hmm ale to dziwne, bo on jadł wlasnie mniej biz ostatnio [emoji848]

Nie, nikt mi nix nie mowil ;/ ale na logikę tez mi sie wydaje, ze jie powinen jesc.

Dzis zrobił kupę bez wiekszego wysiłku, ale śmierdząca zgniłozieloną i luźna/ ze śluzem.... ja die załamie. Jak nie urok, to... ‍♀️

Dzięki dziewczyny.

Pumelova ja tez nie umiem tego sprawdzić :D i tez planuje poprosić o sprawdzenie.

Słuchajcie, jestem 7tyg po porodzie, ale po cc. Czy to mozliwe, ze dostałam juz okres?
Ostatnio nie było nic, wczoraj delikatnie słomkowy sluz, ale raptem kilka razy, a dzis sluz taki hmmm malinowy :D
Nic mnie na razie nie boli, wczoraj tylko było mi troche slabo, ale tez mało wody wypiłam i miałam ciśnienie 100/75.

Napisze pozniej smsa do mojej gin, nie chce jej z rana atakować :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
OlaW współczuję Ci bardzo, biedny ten Twój synek i biedna ty. Trzymam za Was kciuki żeby było lepiej, może ktoś do pomocy by ci się przydał. A on tez płacze na rękach?

Aniek42 dobrze, że tak to się skończyło, aż gesia skórkę mam jak pomyślę co przezylas. Muszę sobie przypomnieć jak to przy zakrxtuszeniu postępować
Aniek na pampersach i dada jest. Najpierw jest żółty a pod wpływem moczu zmienia się na niebieski

Pumelova super ze udało się wyjść, ja też muszę na jakąś kawę bez dzieci wyskoczyć

Maziajka ty to w ogóle masz rewelacyjnie, ja tak miałam przy pierwszym dziecku, mąż z pracy wracał to ja mogłam lecieć wszędzie [emoji6] teraz jest trochę inaczej, ale w Wawie może mi się uda tez taki rytm wprowadzić

O widzę ze lampy na topie, mój to się do nich cieszy [emoji2]

U mnie o zblizeniach nie ma mowy, bo z mężem nie śpię od lipca [emoji38][emoji38] jak jestem u rodziców to w jednym pokoju ja z mikim a w drugim mąż z synem wiec nie ma warunków hehe zobaczymy jak w Wawie czy siły i ochoty wystarczająco będzie [emoji6]

Dziewczyny jak ubieracie dzieci w te chłodniejsze dni? Kupujecie na jesień jakiś spiworek do wózka? Czy kombinezon, czy kurteczke?
 
Do góry