reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Pumelova ale fajnie że mogłaś się spotkać z koleżankami. Też muszę sprawdzić te mięśnie proste, przy wizycie może gin.obejrzy.
Tak będziemy dziś, do zobaczenia.

Ola W my też mamy luźod kupki śluzowate nieraz, ale ja kp, nie wiem jak to przy butli wygląda? Możesz mieć już @.

Aha dzięki za info. Nigdy nie zwróciłam uwagi na ten paseczek.
Co do ubierania dziecka, to właśnie trzeba by kupić kilka cieplejszych ciuszków, ciepłe bluzy/dresy, no i może faktycznie jakiś polarkowy kombinezon? A śpiworek taki grubszy to na zimę dopiero. Chociaż sama nie wiem?

Ubieramy się do lekarza osłuchać pyzę. Noc minęła nam spokojnie, chociaż ja prawie nie spałam, ciągle słuchałam oddechu malutkiej.
 
reklama
Aha na rękach czasem
Troche mniej, ale tez płacze.

Powiem Wam, ze mnie olśniło... podejrzewam, ze moze miec grzybice... miał plesniawki, potem wróciły i mysle, ze to moze byc to. Pasuje tez do tych kup i spadku apetytu....
O 13:20 mam te dwa usg.
Jutro oddam próbkę kupy do badania na posiew. Nie mam pomysłu co moge jeszvze zrobic. Na razie jie chce mu pobierać krwi. Wole to zrobic pozniej.
Mam poczucie, z sod poczatku jak był taki płaczliwy powinnam była dociekać i badać na wszystkie strony. A teraz to juz poszło troche za daleko.

Strasznie cierpi :(


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Judith pytałaś o harmonogram :D
3-4 karmienie
6-7 karmienie
Ok 8 ćwiczenia
8-9 karmienie
Drzemka
Ok 12 ćwiczenia
12-13 karmienie
Po 2h karmienie
Ok 16:30 ćwiczenia
16:30-17:30 karmienie
Spacer
Karmienie po spacerze
21 ćwiczenia kąpiel karmienie
22-23 Karmienie do skutku aż zaśnie [emoji23]

Ola W moja Agatka robi ciągle zielone kupy. Czy mam dietę i jem 3 składniki w ciągu dnia czy rozszerzamy obojetne, czy dane krople czy nie daje. Brzydkie zielone. Rano robi jedną żółta a potem tylko zielone. Spytam o to w pon na szczepieniu znow.
Skoro.Emol ma to pewnie możliwe:D pewnie ten pierwszy będzie lajtowy:)

Aha a kiedy wracasz do wawy?
Podbija pytanie, w czym dziecko na spacer? I przy jakiej temp co? Bo moja nadal w body jeździ aż mi głupio:D

Aniek mam nadzieję że osluchowo będzie dobrze!

Ola W przydałby Ci się dobry pediatra żeby Ci doradzić co zbadać itd..

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ola mój też rano stęka i jak Monti biorę go do siebie. Dziś od 7 jeczal biedy lek i o 9 zrobił po 5 dniach kupke. Od razu radość i gaworzenie. Teraz rozmawia z książeczka :) dziś moja mama to zobaczyła to aż uwierzyć
nie mogła w ten zachwyt.
Pola - stękuś
Emol - pierdziuś
A u nas - glutek :)
Aniek pasek jest na pampersach i dadach. Na środku. Taki żółty jak obsikany to robi się niebieski, nie jest kątem to wypatrzyc. Mi powiedział polożny w szpitalu.
O matko co za przeżycia!! Straszne, pal sześć ta opona ale to zachlysniecie, okropnosc. Dobrze ze jest ok.
Aha dobre pytania o to ubieranie. Ja już wiem że Grześ jest zmarzluch i lubi ciepelko. Cienkie spiworki już mam, myślę o kombinezon ale chyba 74 wezmę bo już chodzi w 68.

Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mój teraz jak jest chłodniej chodzi w bodziaku z długim rękawem i półśpiochach albo dresach, dodatkowo ma grubszy trochę kocyk i tyle. Mam też bluzę, ale mimo, że jest na 62 to sięga mu do kolan. A on od urodzenia śmiga w 62. Ale i tak mu założyłam za 2 razy. Wyglądał komicznie [emoji6]

Polecam wizytę u fizjoterapeuty, na prawdę! Mnie po wizycie popołogowej gin skierował do takiej babeczki, bo trochę mi się obniżyło dno miednicy. Sprawdziła mi dodatkowo brzuch i mam lekkie rozejście, chociaż jak sama sprawdzałam to byłam pewna że nie jest tak źle! Ale dała mi ćwiczenia, i na brzuch i na mięśnie dna miednicy. Ćwiczę zaledwie od kilku dni, tylko wtedy kiedy młody pozwoli [emoji6] i już wyczuwam różnice! Także uważam że na prawde warto to sprawdzić u specjalisty i też o siebie zadbać [emoji4]

Kurcze, my mamy usg za tydzień. Ale też nikt mi nie powiedział że mamy się jakoś specjalnie przygotować. Usg bioderek. Ktoś wie i podpowie?

My 3 dzień po szczepieniu i jest ok! [emoji4]

Mój co prawda nie stęka, ale baardzo się spina i pręży się jak robi kupę [emoji6]

Aniek, współczuję przeżyć! Chyba bym zawału dostała..

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Oj przydałby sie dobry pediatra... mam andzieje, ze ta babka co nas skierowana na usg okaze sie sensowna... oczywiscie przedstawię jej swoje obawy, nawet gdyby miała mnie wysmiac


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Jeju Aniek zachowanie zimnej krwi w takiej sytuacji jest podstawą. Ale my już doświadczone (powiedzmy, sytuację są różne), przedwczoraj właśnie przybiegl spanikowany sąsiad ze jego roczniak rozwalił warge i ma ktoś przyjść popilnowac a on leci do ośrodka po pomoc Na szczęście nic się nie stało, ośrodek zdrowia mamy pod nosem a 2 domy dalej mieszka ratownik medyczny. Odpukac żebym nigdy nie wymagała interwencji ale nigdy nie wiadomo.

Do usg bioderek nie musicie się przygotować... jedynie co to warto sprawdzić dla swojej pewności układ faldek czy są symetryczne. Blanka nosiła takie specjalistyczne szelki, teraz idziemy do tego samego specjalisty, biorę te szelki w razie W... u dużych dzieci dysplazja występuje częściej. Koleżanki córka waga urodzeniowa 4350 nosi specjalną poduszke. Nazw nie pamiętam.

U nas planu nie ma, każdy dzień wygląda podobnie... pobudka z 8 przesunela się na 7. Później trochę marudzenia aktywności porannej. Tatuś ponosi chwilę bo wyrusza do pracy, matka zaspana mozolnie wstaje z łóżka. Karmimy, przebieramy przytulamy się aż nie zasnie żebym mogła wyjść do łazienki. W tym czasie Blanka wstaje, matka ogarnia się w lazience leci robić kawę śniadanie nastawiac pranie itp. Generalnie do 12 trudno wyjść z domu, później mamy w miarę swobodę, je i śpi. Zawsze jak zasiadamy do obiadu to ryk, chyba wyczuwa zapachy też delektuje się cisza o spaniu myślę na ostatnim miejscu, wkurza mnie bałagan, dzieci oglądają bajki żebym miała święty spokój itp. Wychodzimy na dwór ile się da... kapana jest w pierwszej kolejności ostatnio o 20 nie wyobrażam sobie o 22 pozniej karmimy lezymy obok siebie wyciszamy się żeby wiedziała ze czas snu na noc. W nocy nie potrzebuje odbić, smoczek też w odstawke je i śpi nawet nie wiem ile razy się karmimy. Śpi ze mną i Blanka wkładam ją do kokonu i jest bezpieczna. A czasem odnosze do lozeczka. Wczoraj o 21 wszystkie zasnelysmy. Pola wcześniej w łóżeczku :)
 
Przyszła Mamusia, no niestety trochę za mało. Minimum to 120 na tydzień. Moja przybiera ok350 g na tydzień, więc trochę za dużo. Ale dzieci na piesi przybierają podobno skokowo, więc się nie martwie. Karmisz piersią? Może mało efektywnie ssie? Można spróbować dokarmiania swoim mlekiem.
19756351_1084457385018020_3178785450967705244_n.jpg


Judith, chciałabym mieć harmonogram, ale ciężko mi się ogarnąć. Podobno od 7 tygodnia dzieci zaczynają zauważać rytm i rutynę więc muszę się zmotywować.
Aha, ja jak odkładam, to staram sie jak najbardziej pochylić się nad łóżeczkiem, by Mają jak najdłużej mnie czuła. Potem jak już lezy to dopiero po chwili zabieram rękę i delikatnie bujam nią albo głaszcze po główce. Nieraz kładę pieluszkę obok buzi, żeby zapach czuła. W nocy nie ma problemu bo zazwyczaj zasypia przy piersi.
Ola, taka bezsilność najgosza. Jesteś pełna niepokoju i myślę, że synek to wyczuwa, do tego dochodzą problemy brzuszkowe. Mam nadzieje, że trafisz na dobrych specjalistów, którzy pomogą maleństwu :*
Mój mąż bez problemu zostaje z małą i nawet jakby sobie nie radził, albo się bał to się nie przyzna. Taki typ. Gorzej jak jestem obok i mała zacznie marudzić. Wtedy standardowo "chce cycka" :)
Aniek, straszne przeżycia. Zdrówka dla Majeczki! :* Wasze dzieci, też zaczęły się tak ślinić? Moja strasznie i mam wrażenie, że nie radzi sobie z połykaniem tej śliny i się krztusi. Pediatra oczywiście to zlała jak jej powiedziałam :/
Moja nie patrzy na lampty, bo ich nie mamy :D na razie same żarówki zwisają z sufitu :)
Wczoraj po szczepieniu Maja spała od 18.40 do 8 z dwoma pobódkami na jedzenie. Na szzęście nie ma gorączki, chociaż na rączce zaczyna się robić czerwone miejsce po wkłuciu. Myslicie, że moge wyjść z nią dzis na dwór, czy lepiej odpuścić?
 

Załączniki

  • 19756351_1084457385018020_3178785450967705244_n.jpg
    19756351_1084457385018020_3178785450967705244_n.jpg
    37 KB · Wyświetleń: 381
reklama
Ika pewnie ze mozesz.Unikaj tylko skupisk ludzi.

Aha no nie powiem mam fajnie jeszcze mame mam pietro wyzej to i udaje sie nam bez Jagody wyjsc jutro idziemy na koncert.


Aniek o matko dobrze ze wszystko ok! A z ta opona jeszcze takie jaja! Uwazajcie na siebie


U nas harmonogram juz tez jakis jest choc wiadomo bywa roznie.

Najczesciej
6-7 jest karmienie i idzie spac dalej
Pozniej
8-9 karmienie i spi dalej

Wstaje ok 10-11 z kupa
Czasem spie z nia a czasem ogarniam cos w domu.No i oczywiscie karmienie.

Pozniej aktywnosci troche pogada ponosimy sie polezy w bujaczku i albo spacer albo po 2h czyli ok 12-13 karmienie i idzie spac.

Ogolnie w dzien chce jesc co 2h.
Przewaznie spi ok 30-50 min ale sa rozne dni czasem nawet spi caly czas z przerwami na cyca.


Nie chce spac nigdzie indziej tylko w swoim lozeczku.
Zasypianie nocne roznie raz usnie juz o 20 od razu po cycu ( zawsze o 20 ja odkladam juz do spania)a raz lezy w lozeczku jeszcze z godzine i sie wierci dzieki Bogu nie placze ja ja ogladam na kamerce i przychodze ewentualnie wsadzic smoka.

Budzi sie przewaznie po ok 6h od zasniecia i potem cyc co 2h.





Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry