reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Aniek nie było ich bo pojechali do babci na 70-te urodziny i teraz wlasnie myślą kto wiedział :/
Pumelova my też nic nie dostaniemy.
Idę do Lidla zobaczyć te Pampersy bo nam nie szkodzą. I podjadę do hm zobaczyć staniki do karmienia.

Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Moja mała też gorzej się czuję po tym jak zjem nabiał. Jutro idę do lekarza muszę o tym porozmawiać. Ale faktycznie zupełnie nie pomyślałam o tym, że mogę nabiał bez laktozy kupić [emoji38]

A po kąpieli położna nam pokazała, że świetnym sposobem na uspokojenie dzieciaka jest zawiniecie go całego w ręcznik, tak żeby nie było żadnego otworu. Wtedy podobno maluch czuje się jak w macicy trochę i faktycznie u nas w sekundę z krzyku jest cisza [emoji4] Jak papuga, której zasłoni się klatkę [emoji12]

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A wiecie co? Kompletnie o tej wit d zapomniałam:-p Ale szczerze mówiąc chyba nie będę jej Leonowi podawać , bo Kacper miał przez nią problemy z brzuszkiem. Ja w sumie w ciąży też miałam brać, a nie brałam. Dla mnie to ściema, a i lekarze u mnie mówią, że najwięcej wit d można wyciągnąć ze zdrowego odżywiania i nawyków oraz oczywiście pogody:blink:

Przecudna pogoda. Kacpra zawiozłam do rodziców, mąż robi obiad, Leon śpi, ja dokończyłam masę papierów zw z 500 plus i takimi tam. Pouczę się może wiązania chusty:blink:
 
Aim a podałaś dawkę dla niemowląt czy z racji ze noworodk to mniej kropli wpuściła?

Dziewczyny a myślicie, ze tez powinnam odstawić nabiał biorąc pod uwage, ze dostawał krople z laktazą i nie było lepiej? Bo wydaje mi sie, ze skrop tamte krople nie pomogły, to moze to zwykle kołki niezależne od nabiału? Nie wiem juz

Ja nie moge aspiratora do odkurzacza, bo ma taka moc ssania, ze sie boje :D

Pumelova moj wczoraj wlasnie skończył 3 tygodnie

Z ta Vit D tez gdzies przeczytałam, ze jak sie podaje mm to sie powinno skonsultowac z lekarzem, bo mm zazwyczaj zawiera Vit D i wtedy jest jej za duzo. Z tymże ja to znalazłam w kontekście ciemiączka- ze od nadmiaru Vit D moze sie wolniej zrastac. Ale szczerze tez mam juz tego dosc- wszystko moze byc od wszystkiego.... czkawka-miliard powodów. Kolka - to samo. Sposoby? "Musisz sprawdzić co działa na Twoje dziecko". Wiec tak naprawde ze wszystkim loteria. A na moje nie znalazłam jeszcze sposobu.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ej w mleku mamy jest chyba laktoza niezależnie od jej diety, a mleko odstawia się przy podejrzeniu alergii.
Kupiłam 3 bluzki na dziale mama i dwa staniki. Oczywiście wzięłam E i trochę małe ale po domu i na spacer mogą byc, na wyjście chyba jednak kupię effuniaka.

Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Emila dziś nie.może kupki zrobić, puszcza pierdki ale przy tym płacze.To sie zaczęło po tym jak zjadłam banana i kasze manne na mleku hmmm Mój jedzie kupić infacol, nie.mogę patrzeć jak się męczy aczkolwiek teraz śpi sobie:) Co do wit d to położna kazała mi brać te wit co dla kobiet w ciąży i ode mnie tą wit dostaje.

Napisane na ASUS_Z00VD w aplikacji Forum BabyBoom
 
Codziennie staram się was nadrabiać ale dziecko to jest wehikuł czasu [emoji848]

Kasia_831 gratulacje, też chciałam rodzić w wodzie ale nie zdążyłam uaktualnić wyników coby były świeższe [emoji12] jakbyś mogła podjęłabyś jeszcze raz taką decyzję?

Aniek42 moja ma trądzik (tzn chyba bo tak to wygląda) ale tylko kilka wyprysków

Karuzela.. ja też walczę o kp.

Moja walka o kp pochłania cały mój czas bo testujemy wszystko. Mała miała dużą żółtaczkę- przezskórną 16.1 z krwi następnego dnia 15.1 musiało wjechać mm jeszcze w szpitalu co też najpierw ograniczyło pierś a później Hania odmówiła cyca w ogóle. W szpitalu spędziłyśmy 8 dni i już pod koniec nawet nie nalegałam na kp bo ważniejsze dla mnie było żeby nie marnować czasu i małą solidnie nakarmić. W międzyczasie odciągałam mleko które ilościowo malało.. po powrocie do domu odciągałam juz po jakieś 5 ml mała jadla tylko mm. Ja zaczęłam walkę najpierw regularnie laktatorem domowym, próbowałam dostawiać Hankę bo wiem że dziecko najlepiej stymuluje produkcję mleka ale ona nie chciała.. więc wypożyczyliśmy dodatkowo laktator z wypożyczalni na tydzien z programem inicjacji laktacji (medela syphony) później doszły kapturki na piersi - mała zaczęła ssać nieśmiało ( sukcesss) ale niestety ilości w cyckach jej nie zadawalały więc mm dalej w butli. Miałam doś tych butli bo ją na maxa rozleniwiały wiec dokupiliśmy jeszcze coś co pozwala nam dawkować porcję mm a przy jedzeniu mała stymuluje piersi - system medela sns. Jak to nie zadziała to już nie wiem co! Chociaż czuję że piersi po 2 dniach robią się pełniejsze...
Ale przez tą żółtaczkę boję się zupełnie przejść na kp [emoji27] wiem, że mleka jest więcej i że są teorie mówiące o tym, że nie ma czegoś takiego jak za mało mleka.. ale ja się po prostu boję że nam wróci ta żółtaczka, bo nadal ona jest, po 2 tyg od urodzenia Hania przezskórną miała 8.
W przyszłym tyg przychodzi do nas ostatni gadżet - waga. Będzie ważona przed i po posiłku - będę wiedziała ile zjada. I wtedy chyba kp na żądanie. Jak będzie przybierać to będę spokojna.
Ręce opadają [emoji22] Ale przynajmniej już nie płacze przy karmieniu [emoji106]

Karuzela może zobaczysz sobie ten system medeli SNS?







Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Monti może Ci zaleci delicol?:)

Ola W ja zaczęłam podawać w trakcie 4 tygodnia i na opakowaniu jest napisane (na sab simplex) 15 kropli to dalam jej 7 i mówię to lekarce to kazała dawać 15- one się nie wchłaniaja. Dawałam 15 co 3h (jak jadła częściej to dawałam co 2 karmienie czyli np co 4h) a teraz jak jej brzuszek się uspokoił to zeszłam do 7 kropli ale stopniowo. Uważam że skoro delicol nie pomógł to nie wina nabiału, ja bym nie odstawiala. Sama mam odstawiony, wiem, ale uroki posiadania lekarza w rodzinie - głupio mi nie trzymać tej diety.
Ja podłączam aspirator do rainbowa! To nie ssie tak mocno jak odkurzacz:D


Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry