reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Saba życzę Ci żeby Ci za długo nie kazali czekac:**

Ola W a On dalej chce jeść jak placze? Może ma taka potrzebę chwilowo? Czy chce się tylko tulic? Nie wiem jak jest z mm, jak przeczytałam że z piersi nie da się przekarmic to nie odsuwam jej..

Olisiaa kciuki za skurcze:*

Emol to cudownie że tatuś zakochany [emoji173]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Monti gratulacje :)

Abed hehe będzie opcja obrażeni rodzice ;)

Patuszka u mnie też mała już 3,5h śpi i nic jej nie rusza a w nocy częściej się budzi...
Zaraz przyjdzie położna to ją i tak obudzi bo do ważenia:)

Pumelova no powiem Ci, że udały mi się zakupy nawet mięso i szynkę kupiłam ale przy tym kolejki nie było :D doszlysmy do domu i dopiero się obudziła:)
no to tak oszczędność w takim rossmanie z dzieckiem hihi :D


Ja też sama dzwoniłam do położnej, że wyszłam ze szpitala i na drugi dzień przyszła do nas.

Hmm czy u mnie tatuś zakochany sama nie wiem tak jak pisałam narazie się jej boi..
 
Pumelova w ręcznik nie, ale już mnie załatwił i dywan :)
Emol Siwak :) to moja położna :) hehe to się ucieszyła z kolejnej, ma strasznie dużo pacjentek. Mówiła mi że już nie wyrabia. Chcesz coś konkretnego na tej wizycie to jej mów wprost.
Katja to ja odpowiem. Odchody powinny być 4 tygodnie, raz więcej, raz mniej. Jeśli znikną w tym czasie na 2 dni i wrócą to ok, jeśli na 3 to trzeba się zgłosić do lekarza. I jeszcze nie musi ich być tyle żeby były na wkladce, mogą być tylko przy podcieraniu.
Ewella mój też się bał, ale z dnia na dzień coraz odwazniej sobie poczyna.

Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Emol - może spróbuj z tymi nakładkami - mnie to naprawdę uratowało i dzięki temu mogę karmić piersią i takim naturalnym laktatorem jest synek :)

Alex_87 - nie przejmuj się telefonami - też tak miałam i się strasznie wkurzałam aż w końcu nie odbierałam i mówiłam mężowi, że jak coś on ma się kontaktować ze znajomymi bo mnie to wszystko irytuje. Także łączę się z Tobą w bólu - mówi Ci to ta co była przeterminowana o 8 dni :)

Ola W. - z tym, że codziennie dziecko ma dostawać co 10 ml mleka więcej na każde karmienie dotyczy karmienia samego sztucznego. Mleko matki ma nieco inne wartości odżywcze, kaloryczne itd. stąd dziecko jak je z piersi samo sobie je miareczkuje i wcale nie musi być dokładnie tyle co sztuczne. W przypadku sztucznych dali takie normy z racji tego, że sztucznym dziecko możesz przekarmić. Także tym się nie przejmuj, jeżeli mały ładnie przybiera na wadze to spokojnie. Dla pewności można zainwestować w taką wagę dla niemowląt (koszt ok. 130 zł) i ważyć małego co kilka dni bo przyrost wagi bez względu na to czy karmiony piersią czy nie musi być mniej więcej taki sam. Może takie coś by Cię uspokoiło ??

Takie są normy zgodnie z wytycznymi na stronie medycyny praktycznej :

  • 26–31 g/dobę w okresie 0.–3. mies.,
  • 17–18 g/dobę w okresie 3.–6. mies.,
  • 12–13 g/dobę w okresie 6.–9. mies.,
  • 9 g/dobę w okresie 9.–12. mies.

Kylesa - gratuluję urodzenia synka. Naprawdę rozumiem co odczuwałaś bo już niby końcówka porodu a tu nagle cc ! Sama też przez to przeszłam także "piąteczka"!

Odnośnie mężów to bez mojego to bym "zginęła jak Andzia w parku" po porodzie miałam chyba baby blues, taki dół do potęgi entej, że nawet na dziecko spojrzeć przez moment nie chciałam - było mi strasznie wstyd... było to w ostatni dzień w szpitalu no masakra... ja raczej człowiek pogodny stąd takie niemiłe zaskoczenie a teraz ? jak wyjdę na moment do innego pokoju to przeżywam , że dziecka nie mam na oku i tęsknie... ze skrajności w skrajność... Także do mam ze smutkiem poporodowym - głowa do góry !
 
Mamusia ja mam kapturki. Dwa dni meczylam, on ssie to jak smoczek czyli tylko delikatnie, za mało na to aby pokarm polecial

Napisane na HTC Desire 820G PLUS dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
pumelova ładnie to napisałaś :) u mnie przy pierwszym się bałam jak to będzie ale było podobnie... teraz nawet się nie zastanawiałam ale jeszcze w szpitalu mój maż siedzi i patrzy na małego... pytam co robisz a on patrzę jak spi :) musze się napatrzec bo w domu nie będzie czasu :) i jeszcze stwierdził że ma więcej cierpliwości do malutkiego niż do dużego z którym można się dogadać ;)

Ewella a jednak ;) ciekawe jak wyjdą ;)

co do sutków to po tygodniu teoretycznie ma być lepiej... ja dziś ściągnęłam laktatorem do uczucia ulkgi i trochę lepiej... lepiej też się karmi :) czytałam że przy bolesnych sutkach też można laktatorem na chwilkę przed karmieniem popracować i ma być lepiej :)
 
Dziewczyny miała któraś przepukline pepkowa w ciąży?czy zawsze kończy się operacją?pachwinowa mi weszła z powrotem,a pepkowa zostala,czytałam ze trzeba operować,jestem załamana następna operacją[emoji53]nie wiem też czy nie mam rozejscia mięśni,
Mamy po cc,nie macie problemów z wyproznianiem?oprócz rany boli mnie też brzuch i kręgosłup,nie wiem czy to nie jelita bo zdałam sobie sprawę że już 3 dni nie byłam na 2.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry