reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

A jak karmicie spod pachy to na czym macie dzieciaczki, na rogalach?

Ola chyba taki dzień dziś bo ja miałam takie same myśli :-/ nic wiele dziś nie zrobiłam a znowu mnie bolało i już schiza że coś jest nie tak. Pomimo dobrych wyników krwi wiele czynności mnie jeszcze meczy, krótki spacer a ja jestem blada że zmęczenia. Przeraża mnie kiedy wrócę do formy i nie będę potrzebować pomocy innych osob.
 
reklama
Niestety po cc ma prawo boleć, szczypać, ciągnąć. Zanim organizm wróci do normy minie około kilku tygodni, musimy być cierpliwe.
Zastanawiam się teraz nad wyglądem brzucha po porodzie. Znacie jakieś fajne specyfiki na rozstępy ? a co z wystającym brzuszkiem ?? Jakieś ćwiczenia ?

Karuzela - ja mam taką sztywną poduszkę, na której kładę małego, rogal niestety u mnie się nie sprawdził, Wiktor ciągle wpadał między rogala a mnie przy próbie dostawienia do piersi stąd zrezygnowałam z tej opcji.
 
Abed zgadza się. przy nawale ściągamy tylko do uczucia ulgi.

Ola W masz prawo łapać doły i płakać. Cała ciąża w stresie i komplikacje przy porodzie, a do tego hormony. Nie załamuj się kochana. Masz takiego cudnego, kochanego chłopczyka, nie wolno źle myśleć. Musi być dobrze! Jeśli coś Cię niepokoi, to natychmiast konsultuj z lekarzem. Stan podgorączkowy, a nawet lekkie opuchlizny się zdarzają, nie muszą oznaczać nic złego . Ty miałaś poważną operację. Oszczędzaj się ile możesz, olej wszystko co mniej ważne. Myśl o sobie i syneczku. Musi być dobrze.❤

Mamusia Muminka dokładnie. Cc to operacja i niech każdy mówi co chce. Potrzeba czasu i odpoczynku żeby wszystko mogło się poprawnie zregenerować.

Misia bardzo Ci dziękuję za obrazowe opisanie. Też sobie kupię te muszle, wypróbuję ten patent.
 
Hej dziewczyny, czytam Was ale nie bardzo jest czas na pisanie.
Gratuluję wszystkim rozpakowanym mamusiom. W skrócie co u nas.

W pt miałam mega słaby dzień. Już dzisiaj jest nie źle. Czopki i mascie nawet pomagają, już nie chodzę zgieta w pol. wczoraj zaliczyliśmy nawet spacer więc jest ok, choć czasami pupa dawała o sobie znać.
Mały już wraca do wagi z porodu. Brakuje mu tylko 50 gram więc też jestem zadowolona.
Ja po tygodniu od porodu tylko +4 kg (z 13,5) ;)a brzucha prawie nie mam. Bałam się ze będę długo wyglądać jak kobieta w 4 miesiącu ciąży.
Karmienie piersią niestety nie dało rady przetrwać. Staraliśmy się, ale Artur nie wie 'ze sutek to sutek i to ma chwytac, nawet jak mi mleko spod ciśnieniem wycieka, on nie chwyta. Więc ściągam laktatorem swoje + mm. Niestety nie miałam nawalu, nie starcza na potrzeby małego. Jest dobrze jeśli 120-150 ml sciagne w ciągu całego dnia, w ciągu kilku podejść, mniej więcej 20-30 ml na jednym posiedzeniu wypływa. Może się coś rozkreci.
Ogólnie to przez męża wracam do formy, przez 4 dni głównie lezalam, karmilam i kapalam się, a on przewijal, robił jedzenie... inaczej chyba nadal wygladalabym jak zombie.

Co do nocy mamy dość lajtowo. Pobudka między 24-1, druga między 4-5, trzecia 7-8. Małego przebieramy, je i idzie spać. Brzuch najczęściej boli jednak w ciągu dnia więc wtedy brzuch do brzucha i jeśli nadal nie pomaga to koper włoski. Po wypiciu 30 ml. Jest od razu Zadowolony i w ciągu 20 min usypia.

Którąś z Was pisała o rozstepach. Do rozstępów używam palmersa z czasów ciąży. Ale nie smaruje piersi(choć mam tam rozstępy, ale bije się ze zapomnę ze posmarowałam, a potem będę ściągać pokarm) tylko brzuch, pupa i uda. Mam kilka na biodrach, które wyszły mi już po porodzie.

Napisane na HTC Desire 820G PLUS dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewuchy
U nas dalej bez zmian..dalej w 2paku..dalej skurcze dpskwieraja a postepow brak..Cierpliwie czekam na naszą kolej..

Telefony I wiadomosci z zapytaniem czy juz tule corcie sa kazdego dnia..Czy teksty typu " dalej nic"..Odpowiadam niestety nic nieporadze ze malutka niechce wyjsc.. ;)

Ale to nasze forum zrobilo sie mleczną krainą mlekiem plynącą.. Faaajnie :)

Ja jutro mam wizyte u poloznej I najprawdopodobniej masaz szyjki..i umowienie sie na ktg I usg..Jak nic nieruszy to przyszly tydz indukcja..Zobaczymy czego sie jutro dowiem..

Gratuluje Aim I Mamusiu_muminka :)

Spokojnej nocy :)

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Karuzela ja karmie na poduszce do spania dla ciężarnych. Obkrecam się nią i zwiazuje z tyłu troczki.


Napisane na MHA-L29 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Abed haha no zanim będzie sobie wybierać ubrania to trochę minie od czasu gdy można kupić pampersy na kilka dni do przodu z jakimś założeniem ile schodzi:D

Morela wszystko przed nami w takim razie :-))

Misia Liluli - spróbuje:D ale to już jutro na spokojnie bo nie.lubie nowych pozycji:D

Aniek i jak krwawienie?
Super że pospieszyl się troche z urządzeniem ;-))

Ola W skonsultuj się i będziesz spokojniejsza :* wszystko będzie dobrze kochana:*:*

Mumusia mi brzuszek się skurczyl że wygląda jak przed ciąża (zawsze miałam brzuszek lekki bo mi się ćwiczyć mnie chce:p), po połogu mam nadzieję że wystarcza brzuszki ale to zobaczymy:-)

Emol z każdym dniem bezie lepiej:) też miałam czopki i maść na hemo i na jednego działały a na drugiego nie:/ muszę znów iść do lekarza..
Też uważam że gdyby nie mąż który robi większość w domu to bym się już dawno załamala. Nie poradzilabym sobie sama..

Alex kciuki za jutro:-))




Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzien Doberek
Mnie od 23.00 jakieś skurcze chwytały co 6-10min ale wszystko ustało. Myślałam że się w nocy rozkręci po przytulasach i wchodzeniu po schodach, a tu nic.


Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ola W będzie dobrze:* pójdziesz dzisiaj i dowiesz się co i jak :)

Pumelova a bo był w piątek na imprezie, w sobotę na kawalerskie to miał iść na 3h wrócił po 12h ...więc nie gadam ;)

Powodzenia dziewczyny które dzisiaj będą rodzić :)

A wszystkim miłego dnia !
 
reklama
O 12:55 mam zdjecie szwow. Przy okazji powiem o tej wczorajszej syt.

Kurde odciagam co 3h i max co mi sie udało to 30ml....

Podaje mu to co odciangne+ok 60ml hipp. Bo biby wiekowo ma juz 90 dostawac na porcje, ale ja przed każda mu podaje swoje.
Tylko nie wiem czy to sie tak rownowazy odpowiednio. Ma któraś pojęcie/rady?

Ja bez męża to bym nic nie zrobiła... zwłaszcza wieczorami. Dzien wyjscia ze szpitala i dzien po były mega. Normalnie sie ruszałam, nic prawie nie bolało, delikatnie tylko głowa.
A teraz głowa przeszla, ale ruszam sie ledwo co... ;(


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry