reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

A w temacie pediatry... orientujecie sie czy musze zapisywać dziecko do przychodni NFZ, jesli chxe je leczyć prywatnie? Bo maz ma pakiet i jestesmy zdecydowani wybrac pediatrę prywatnie. I nie wiem jak to jest z przychodnia NFZ czy musze rejestrować czy nie.

A druga sprawa- jak jest z położna środowiskowa? Mam ją z automatu czy musze sie po nia zgłaszać, a jK tak to gdzie?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Zarejestruj na nfz, czasem bedziesz potrzebowala jakies skierowanie np do laryngologa/ okulisty i takie tam i dostaniesz od pediatry z nfz.
 
reklama
Zarejestruj na nfz, czasem bedziesz potrzebowala jakies skierowanie np do laryngologa/ okulisty i takie tam i dostaniesz od pediatry z nfz.
Dokładnie - popieram [emoji5]
Nawet podstawowe badania w labo, czy druga niezależna konsultacja. NFZ czasami bywa przydatny [emoji6]
 
Ola W. Spróbuj kiedyś jak.mały będzie za spokojny kilka lykow coca coli. U mnie działa.

Anita...cieszę się że to tylko pomyłka z wagą maluchów. Śliczne imiona. Mam nadzieję że szybko z maluchami wyjdziecie do domu.

Co do lekarza to szczepienia nie musi prowadzić ten z NFZ ?

Dla.mnie jutrzejsze data tez byłaby by idealna. Mąż ma urodziny i to byłby to.piękny prezent. Może cuda się zdarzają a jak nie to dalej cierpliwe poczekam co się wydarzy.
 
Ja wiem, ze "na w razie czego" warto na NFZ. Ale chodzi mi o to czy jest to wymagane od razu. Czy np jak zrobie to po 2 miesiacach to bedzie ok?

I wlasnie-podpinam sie pod pytania o szczepienia :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ola w to zależy od szpitala. Bo w szpitalu wypełnia się papiery gdzie będzie dziecko leczone (ponoc) i szpital praski informuje o tym dana przychodnie, a stamtąd jest wysyłana położna środowiskowa.
Ale niektóre szpitale nie zawracaja sobie tym głowy i samemu trzeba przejść się do przychodni i zgłosić.

Jenny ja również od czasu do czasu pije szklankę coli bo kawy to nie pije w ogóle. A tak to małego trochę rozbudzam. W sumie dawno nie piłam i chyba dzisiaj kupię. Mąż chciał dzisiaj albo jutro. Dzisiaj bo byłaby równa różnica 3 miesięcy między jego a Artura urodzinami. A jutro bo zajebis*a data. Też się śmieje ze Arturem chce mamie Dac ładna datę urodzin. I niech jeszcze o 7 albo 17 się urodzi to już w ogóle ;)

Napisane na HTC Desire 820G PLUS dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
Colę, i to kilka łyków piłam ostatni raz chyba w 3 miesiącu, pamiętam jak mój R leciał do sklepu bo tak mi się chciało chociaż my nie pijamy takich napojów. Poleciał, kupił a ja po kilku łykach byłam już usatysfakcjonowana:) U nas to tylko woda króluje hehe jakieś napoje to tylko jak kogoś zapraszamy i wiemy, że ta osoba lubi. Kawa latte 2,3 razy w tygodniu ale mojej małej to nie rusza - chyba dlatego, że mamusi też nie:) pijam tylko dla smaku, uwielbiam kawę świeżo mieloną mniammm
 
My zapisalismy Zosie do pediatry w przychodni nfz na drugi dzien jak bylismy w domu. Od razu zglosilam sie do srodowiskowej. Mozna odmowic wizyty, tylko trzeba podpisac papier w przychodni. Pesel uzupelnia sie jak jest, czyli na pierwszej wizycie.

Przy chlopakach na pesel czekalismy 2 tyg, teraz 30 min ;)
A wizyte w urzedzie ustala szpital. Takze w szpitalu dostaje sie juz kartke gdzie i na ktora nalezy sie stawic
 
Dziewczyny zasady się zmieniły. Położna i lekarza trzeba podać w szpitalu po urodzeniu. Kiedyś dostawalo się kartę szczepień do ręki teraz wysyłają do wskazanego ośrodka.
 
Oczywiście trzymam kciuki za wszystkie rozkrecajace akcje porodów. Jestem w szoku jaki tu dzisiaj jest ruch tyle wpisów.
Anita super waga bliźniaków a imiona też fajne.
Judith_ nie zostaniesz sama na koniec lipca ja Ci po towarzysze.
O tej pełni czytałam jak czerwcowki rodziły i niestety wielkiego buuum nie było u nich.

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Melduję się już po ktg,po usg i po badaniu,tu usg pokazuje wagę 3,5kg,szybką na 0,5 cm,rozwarcie 2,5,cm,główka maksymalnie na dole odchylona w kierunku krzyzowym tyle zapamiętałam z recytowania profesora,to chyba dobrze,tylko ze skurczy brak,a z takim rozwarciem to można jeszcze pochodzić prawda?mam nadzieję że coś tu mi dziś powiedzą i dadzą jeść bo umieram z głodu.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry