reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Katja dla mnie pierwsze zdziwienie dlaczego wnuczke przyprowadzila. Albo praca albo wnuczka. Jak by szła do normalnej pracy to też by dziecko brała? Raczej nie. Poza tym masz prawo się zloscic, płacisz jej to i masz prawo wymagać aby zostawiala po sobie porządek. Tym bardziej by mi nie przyszło do głowy zostawiać to ciężarnej w 9 miesiącu ciąży. Nawet ja bym zrobiła odrobinę więcej aby pomóc, jeśli pracodawca jest dobry.

Ewela ja miałam tak z 1,5 tydz temu. Przez 3 dni chodziłam 5-6 razy( a brałam wtedy żelazo 2 tabletki dziennie) i oddawalam luzne. A potem znowu raz na 2-3 dni.

Bab Moja mama mówiła aby nie robić nasiadowek z kory dębu na hemoroidy, póki jesteś w ciąży, wtedy tylko podmywac, bo jak była w szpitalu 14 lat temu, to byla obok niej kobieta co właśnie robiła nasiadowki i wtedy słyszała że lekarz zabranial. Tylko podmywanie takim roztworem wchodzi w gre. Ja smaruję na zewnętrzny hemoroidy maściami proctoglyvenol. Podobno czopki tylko przy wewnetrzych się stosuje. Tak miałam na ulotce napisane.
Co do mycia bobasa, u mnie w szpitalu nie myją, no może ze poprosisz. I ja chcę poprosić po 1 dobie, bo chche zobaczyć jak położne go umyja a poza tym z tych wód plodowych. I wtedy co 2 dni bym go kapala.

Napisane na HTC Desire 820G PLUS dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Czekam na jutrzejszy dzień z utęsknieniem. Patologia ciąży nie jest fajnym miejscem :/ chociaż dziewczyna która że mną leżała do 15 jeszcze, już wróciła z córka :) oczy miałam mokre. Wpakowałam się jej na sale(oczywiście spytałam) ,bo dla mam już po jest oddzielna i nawet chwilę ponosilam bo chciała coś zjeść. Przecudowne maleństwo.
Za to mam mierzyć pełny profil glikemii, 6x ciśnienie, 4 ktg , 4 razy tętno, usg i do tego dobowa zbiórka moczu. No już się zaczęłam martwić o co chodzi :/

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pumelova, kiedyś jak wyszedł mi duży hemoroid to stosowałam czopki procto glyvenol, były rewelacyjne! Lekarz polecił i trafił w 10. Wcześniej kupiłam jakieś inne i nie dały żadnego efektu... Teraz na mały hemoroid stosuje krem procto glyvenol i również jest ok.
 
Ostatnia edycja:
Misia a lekarz lub pielegniarki nic nietlumaczą? Moze popytaj przy porannym obchodzie..

Ja zasnąc niemoge..meczą mnie cos skurcze..do tego krocze boli..mam nadzieje ze sie uspokoją bo jestem na jutro umowiona ;) pozatym niechcialabym rodzic w nocy I zostawiac z kims syna tak ze nie jest tego swiadomy..
Moze uda mi sie zasnąć..dobranoc

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Katja - śliczne zdjęcie [emoji7].

Co do niani - wypadałoby z nią na spokojnie pogadać. I poruszyć kwestie wnuczki.. Czytałam - wnuczka przebywa u Was na wakacjach już 3 rok.. Ale powiedz, że Ty nadal czekasz na pytanie odnośnie jej obecności.
Ciastolina i piasek kinetyczny TK to co "uwielbiam" - także w pelni rozumiem ból i wqurwa.
Jagoda do zabawy miała rozkładane takie wielkie arkusze papieru, i dopiero na nich mogła się bawić, ale i tak zawsze ciuchy i kapcie były obklejone.


Pumelova - niestety w kwestii hemoroidow nie wiele pomogę.

W szoku jestem czytając o tym nowym podejściu do kapania (a raczej nie kapania). Ma to sens, nie powiem, ale w lecie to tragedia..


Curran_twins - a to Cie Dziewczyny ochrzcily [emoji1]. Co do snu i braku reakcji - spokojnie, zobaczysz, że będziesz i słyszała i czuła Ich każdy ruch.

Pumelova, Curran_twins - czyli jutro jest Wasze Wielkie Wyjście [emoji3][emoji3]. Cieszę się na równi z Wami [emoji4]


Ewella - ja korzystam z wc po 5 razy na dobę [emoji33]. Oby mi to weekendu w szpitalu nie zwiastowalo.


Alex - położna "ma tę moc" w dłoniach [emoji6]. Widzisz przez brzuch wagę określa [emoji6]. Łącze się w bólu krocza i zmęczenia .
Kolorowych, oby sen nadszedł, a akcja "poród" może po weekendzie się rozkręcila [emoji6].
 
Emol dzięki za info. Wydawało mi się, że tego leku proctoglyvenol nie można w ciąży ale teraz tak czytam na stronie doz, że nie ma przeciwwskazań także nie wiem co mi się ubzdurało.
 
Ola mój też się pojawiła wysiłkowo ale przy porodzie się zrobił że 3 razy większy.

Dzięki za rady zapisałam sobie wasze nazwy i spytam w aptece co mi poleci.

Bab nie mam gdzie zrobić nasiadowki bo mam prysznic bez korka:D

Karuzela zdrówka po raz kolejny zycze, żeby wszystko się ułożyło szybciutko:(

Katja współczuję niani. Nie daj się [emoji14]

Curran twins, uslyszysz:D ja się boję że ja już nigdy nie zasnę :o śpię jak królik po 10 minut

Ewella to super :D jeszcze pomyślę co mi się z tej naszej listy nie przydało i Ci dam znac:D

Misia ale Cię przebadaja. Trzymaj się:)

Patuszka dziękuję:**

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Coralic mam nadzieję, że to jednak nie zakażenie? Nie wiem dlaczego nie widzę zdj.Twojego maluszka :-(

Maziajka super że malutka tak przybiera.
Już byłaś na wizycie? Ja nie pamiętam kiedy byłam z chłopakami pierwszy raz u lekarza.
A położna u Was była, bo jakoś mi umknęło czy pisałaś?

Aga_km też już siedzę jak na szpilkach, ale chyba nie damy rady do 2 tygodni się wprowadzić i spokojnie po porodzie to ogarniemy.
Fajny domek, gratuluję. Hahaha hobbitowe wykończenie, dobre :-D

Abed dobrze że nic złepo przez ten upadek się nie stało. Uważaj na siebie, musimy jakoś do tego 12 lipca wytrzymać.;-)

Olisiaa my kończymy nowy domek.

Katja piękne zdjęcia, piękna mamusia.
Co do kąpieli, wiem że się pozmieniało. Poprzednio chłopaki były kąpane codziennie, szczególnie latem i teraz też tak zamierzam. Kąpiel, karmienie i spać.
Jeśli Wasze dzieci lubią się bawić, to może by mi ta wnuczka nie przeszkadzała. Zawsze lepiej jak dzieci mają towarzystwo. Jednak na temat zostawionego bałaganu, na 100% zwróciła bym uwagę.

Misia, a ja tu myśłę o Tobie cały dzień, że już tulisz swojego maluszka. To dalej trzymam kciuki. Nie martw się na zapas, może mają taką taktykę z tymi badaniami i obserwacją?

Karuzela kochana, bardzo Ci współczuję.
Pisz co u ciebie, po to tu jesteśmy. Lepiej to z siebie wyrzucić. Oby już tylko było co raz lepiej i będziesz mogła spokojnie wrócić do domku i cieszyć się maleństwem.
A Ty w ogóle nie będziesz mogła karmić? Czy możesz np.teraz laktatorem odciągać, a jak skończysz antybiotyk, to wrócić do karmienia? Może o to karmienie warto powalczyć.

Kasia sny naprawdę bywają okropne. Dobrze, że to tylko sen.
Na sutki też olej kokosowy i bepanthen(poleciła mi go położna)

Oliweczkaa ja też mam 3 różne terminy i jak ktoś pyta, mówię w połowie lipca.

Pumelova to fajnie Ci poszło z karmieniem i laktacją. Jutro do domku? Szczęściara!
Nasiadówkę możesz sobie w jakiejś misce zrobić i kucnąć nad nią.

Chybra gratuluję udanych zakupów. Takie dzidziowe cieszą szczególnie .

Curran twins dziewczynki Cię ochrzciły.
Super że już jutro wracacie razem do domu.

Paninka gołąbki mniammm...

Alex pani ma wagę w rękach :-D. Dobrze że gbs ujemny.

Mnie nogi nie dokuczają, za to brzuch mnie od dawna pobolewa i krocze, no i ta ogólna niemoc , masakra!
U mnie dziś deszczu nie było i mimo wiatru, nadal było gorąco. Od 22.00 jakoś mocno brzuch mnie bolał , tak jak na okres, ale mocniej i bez przerwy przez 2 godz. Nawet po nospie i prysznicu nie przechodziło. Trochę się zdenerwowałam i nie mogę zasnąć. Maja się rusza, to chyba wszystko ok.? Ja mam dopiero 7.07 do odebrania gbs, a jak nie zdążę??
 
reklama
Od godziny nie śpię, tzn pół nocy wstawałam bo wiatr silny do tego WC a godz temu mega głód. Zjadłam aż 2 bułki i mnie skurcze jakieś ruszyły. Wzięłam no spe bo do wtorku muszę wytrwac

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry