reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Dzisiaj mamie mija 7 rocznica ślubu, więc tak z okazji to wszystkie dzieci wzięli na sushi. Nawet mnie, ale jadłam tylko te z pieczoną rybą.
Mąż dostał dzisiaj e-mail ze " łóżeczko zostało wysłane" od tej firmy gdzie czekaliśmy 5 tyg na łóżeczko i po awanturze w końcu wysłali. Ale coś może im się zagmatwalo i tylko takiego e-maila wysłali, a jak coś to będziemy musieli przyjąć kuriera z lozeczkiem, a potem je odesłać.
Jutro ktg, zobaczymy jakie wyniki będą :)
A co do tesciowych... wczoraj byliśmy u Kuby mamy. Ta do nas z tekstem czy z psem zostaniemy jak oni wyjadą na wakacje, bo chcą w sierpniu i " Artur będzie już duży" to przeniesiemy się do nich na 2 tyg, weźmiemy potrzebne rzeczy, łóżeczko, i przybędziemy...
Ja w szoku, mój mąż mówi, że co ona sobie wyobraża, że jak łóżeczko itd?! Poza tym pies ma 14 lat, posikuje, co chwilę trzeba wyjść z nia i to tylko na Max 100 metrów bo już stawy wysiadaja... poza tym nie my zostaniemy, tylko ja zostanę, bo on w pracy a ona chcę mi na głowie 40 kg psa zostawic. Do tego leki bym musiała jej dawać co kilka godzin.
Nie może przeżyć ze jednych wakacji nigdzie nie pojedzie, no kurczę, mam wrażenie jakby była nie zadowolona ze bedzie miała wnuka i to już któryś raz ze ona chce gdzieś jechac. Dwa tyg temu dzwoniła ze jak się czuje itd, a dopiero potem zadzwoniła do Kuby i mówi "że ona to chciała na tydzień do Wiednia i zebym z psem została... Kuba mówi że nie, bo mogę w każdej chwili urodzić, a tam to nie ma zasięgu, takie zadupie, że jak ja miałabym zadzwonić do niego ze się poród zaczyna, poza tym z tymi torbami do porodu się ciagac... Czy my jesteśmy przewrazliwieni, że chcemy być u siebie przed porodem i trochę po? Czy po prostu dobrze myślę że to takie trochę egozistyczne, że jak siedzę w domu, w zaawansowanej ciazy czy z dzieckiem to mogę robić za opiekunkę dla schorowanego, starego psa.
Napisane na HTC Desire 820G PLUS dual sim w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kurcze no i wcieło mi posta..

Ale wy duzo postpw produkujecie :) Pol dnia tu nie zajrze I kilka stron do nadrobienia..ale to dobrze.. :)

Aha ciesze sie ze u ciebie lepiej I 3mam kciuki za wypis..byscie mogli sie soba w domu nacieszyc.. :)

Karuzela jak tam u ciebie sytuacja wygląda..mam nadzieje ze lepiej..

Kayles a co u ciebie..jak sytuacja z wodami?

Paninka faktycznie duze dzieciaczki rodzisz..pewnie juz wprawe masz ;)

Misia to ty jestes nastepna w kolejce? Super :) Powiedz mi czemu decyzja o wczesniejszym wywolywaniu? Czy to z powodu cukrzycy I cisnienia? 3mam mocno kciuki by maz mogl byc z toba w tym waznym dla was dniu.. :)

Dziekuje dziewczyny ale niestety nieudalo mi sie nic zalatwic ehh..W Holandii bez umowionej wizyty odsylają ze swistkiem..myslalam ze moze choc moge sie umowic ale niestety nie..jest to mozliwe tylko telefonicznie..A gdy juz zadzwonilam I sie dodzwonilam to wolny termin dopiero w srode..Takze w srode robię drugie podejscie..i mam nadzieje ze zalatwie to co mam..

Patuszka ciebie dzis na forum niewidzialam..Jak tam? Pytal bo pamietam ze lekarz mowil ze u ciebie na dniach moze sie rozkrecic..

Ja dzis mam mega niemoc..zaliczylam dzis drzemke juz przed 11 do 12..
A do tego jakos mi niedobrze..mdlosci jakies mnie męczą..



Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aniek42 – ojj żebyś wiedziała jak potrafią w takiej sytuacji ucieszyć te kopniaki :D
I rzeczywiście nie radzę chodzić w taką pogodę po sklepie jeszcze przed burzą jak to powietrze jest tak bardzo ciężkie.... :(

Anita7891 – dobry pomysł z wypraniem rzeczy z wózka w pralni.. ja niestety nie wpadłam na to i się nieźle namęczyłam… :( Szybko wracaj do zdrowia , nie daj się choróbsku !!

Inka1985 – niestety taka karta może nie przejść, ja wiem, że przy jej wyrobieniu jest mnóstwo zachodu, sprawdzają dwa razy, ale niestety w szpitalu jak przyjmują jeżeli nie masz oryginału to będą Ci na szybko robić u siebie badania… Wiem o tym, ponieważ kolega miał wypadek i miał wyrobioną kartę a i tak na szybko na miejscu w szpitalu zrobili w swoim laboratorium badania pomimo, że był w stanie kiepskim i zależało na czasie a krew trzeba było przetoczyć.... także lepiej pójdź sobie zrób prywatnie i włóż do karty ciąży bądź poproś lekarza z NFZ, żeby dał Ci skierowanie na tego typu badanie.

Paninka87 – mnie miałaś odpisać o tym wc :p, ale jak nie liczyliście kosztów to u nas niestety nie ma w tym momencie takiej opcji :)

Linoone – USG nie musisz mieć ze sobą bo na miejscu robią Ci je „świeże" w danym momencie jak dziecko jest ułożone, także możesz spokojnie wszystko zachować na pamiątkę :D
 
A może być krew karta bo ja nie mam badania aktualnego grupy krwi tylko ta karta wyrobiona dawno temu.
Pracuję w laboratorium medycznym i wyrabiamy takie karty plastikowe z datą pobrania i podpisem diagnosty. Mam taką kartę i w szpitalu tylko taką się posługuje i normalnie jest ona ważna.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Monti - jutro wizyta u położnej więc na pewno jej o tym powiem. A w środę gin więc wszystko szybko pójdzie jakby co. Dzięki za poradę!

U mnie też niestety nie ma zzo, a do wanny owszem, ale tylko na pół godziny i następna... Także fuksem można urodzić w wodzie ale nie planowo...

Mój Maluszek dziś nieco spokojniejszy, kto wie, może już niedługo wyjdzie?

0d1yskjonm4opwwc.png
 
To chyba zależy od szpitala ja jestem honorowym dawcą krwi i moja książeczka dla mojego szpitala nie była wiarygodna i musiała robić grupę na oryginalnym druku którą moja gin wpiela do karty ciąży. A krew oddaję w tym szpitalu.

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mumusia muminka

Ja słyszalam natomiast ze nie ma sensu np popularne tatuowanie sobie grupy krwi :)
W przypadku przetoczenia , operacji, naglej potrzeby KONIECZNE JEST przed kazdym podaniem i tak od nowa oznaczenie grupy krwi. Tak bylo w moim przypadku. W sobote przyjeli mnie na porod z papierem z grupa krwi a na drugi dzien do przetoczenia i tak od nowa trzeba bylo bo to sa potrojne procedury. Moze zalezy od szpitala, niewiem.
 
Alex przede wszystkim ciśnienie, choć dziś o dziwo ładne i masa dzidzia, jak chce SN to trzeba próbować teraz, za następny tydzień nie byłoby już możliwości. Ale będą jaja jak dzidź się mały urodzi, bo przecież mogą się mylić do 500g. W każdym razie donoszony będzie, bo w czwartek już 38 tydzień będzie skończony. Chociaż trochę mam wyrzuty że te dwa tygodnie mu skracam. Mimo że z dnia na dzień coraz mi gorzej to jakbym się czuła jak miesiąc temu to jeszcze bym w ciąży pochodziła.
Coś mi chyba doktor za mocno pogmeral. Boli mnie tam w środku :/
Co do krwi to mąż przed zabiegiem pomimo książeczki honorowego dawcy miał robione badania.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Emol rozumiem Cie doskonale- siostra T. wziela owczarka niemieckiego(mlody jeszcze nie wychowany-skacze na wszystich a ma juz z 40 kg) i miała psa na wakcje do zakladu swojego teścia dac bo ktos go musi karmic, a swoich rodziców tez bierze na wakacje. A ostatnio powiedziała że nam go przywiezie! Sorry nie ma takiej opcji-corka za mala, ja z niemowlakami, T. do pracy a jak nie to ma pomagac w sprzedaży wazyw a ja przecież tez chce go do pomocy w domu i przy dzieciach. Poza tym trzeba z psem wyjsc zeby sie wybiegal i mowie ze tam gdzie kiedys byl tesciow pies to jest zrobiona wedzarna wiec nie ma gdzie go trzymac i ma sobie poradzic-to podobno jej maz zostaje-powiedz teściowej zeby tez sobie kogos zalatwila (np sąsiadke)
 
reklama
Paninka 87 termin na 26 lipca. Właśnie widziałam że na liście mnie nie ma.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry