reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Aim tak, o to ;)
No to moj organizm w takim razie do niczeho sie nie przygotowuje...
Tzn No raczej wypróżniania sie cosziennie, ale łatwe to to nie jest... a pije duzo, staram sie jesc duzo błonnika... nie wiem...
Dzisiaj mam znowu atak paniki [emoji23]
I napad głodu.
Do tego młody tak mi sie wbija w zebra, ze chce mi sie plakac. Moge albo stac albo lezec. Siedzenie czy polsoedzenie odpada..

Mąż mnie wkurza, bo ja mu mowie, ze sie boje, a on, zebym sie nie bała. Stara sie, chce jak najlepiej, ale No jest tylko facetem i nie zrozumie tego strachu... :/

Joanna ja nie pamietam, ale pamietam, ze niedawno wg lekarza mojego dziecko ważyło ok 2,9, a tydzien pozniej wg innego 2,6c ale powiedział, ze go uśrednione i pomniejszone, bo nóżki i raczki ma krótsze niz dany tc... i ze ważyć mzoe wiecej.
Wiec ja juz nie mam siły do usg :) i prawdę mowiac dostaje drgawek jak wiem, ze bede je miec, bo po każdym wychodzę zalamana


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Mumusia ja tak - nie dość że truli o tym na szkole rodzenia to bardzo to podkreślała moja ciocia. Będę się tego trzymać:-) trzeba pilnować bilrubiny żeby dziecko nie miało zoltaczki :-)

Marciaaa ojoj współczuję :D ale dobrze że macie otwartą głowę i ogarniacie sami:-) ja uprasowalam teraz wszystkie ale będę tak robić tylko na poczatku:p

Ewella cieszę się że wszystko dobrze! I że szyjka się skraca ah! Super! [emoji173][emoji173][emoji173]



Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ola W. Mój synek też strasznie wbija mi się w żebra, także znam ten ból. Masz piłkę do ćwiczeń? Bo mi pomaga jak na niej się oprę i pokołyszę w przód i tył, tak na podłodze na kolanach.

Co do budzenia na karmienie to myślę, że to ja będę budzona przez synka, a nie odwrotnie. :D chcę karmić na żądanie. Póki co.

I pocieszyłyście mnie z tym prasowaniem, że nie trzeba tak długo a nawet można wogóle nie prasować. Strasznie tego nie lubię.


Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Gradobicie pytań czas zacząć!
Po pierwsze - czy Was też męczy płaczliwość? Ja dziś od 7 rana zużyłam całe pudełko chusteczek... i nie wiem o co ten płacz...
Po drugie - tracę czucie na skórze brzucha... drapię się, bo niby swędzi i tego nie czuję ;/
Po trzecie - czy każda z Was ma skurcze przepowiadające? Bo u mnie kompletna cisza.
Po czwarte - mój synek zrobił się bardzo aktywny. Od wczorajszego wieczora ciągle się wierci i to dość gwałtownie... Zawsze był ruchliwy, ale nie tak non stop i trochę mnie to martwi.
Po piąte - czy którejś z Was gin też grozi cesarką ze względu na wagę maluszka? Mój w 32 tyg na usg stwierdził, że waga 2190g to dużo i raczej nie dam rady sama...

Bardzo dziękuję za powitanie i odpowiedzi :)

1. Też mam nagłą potrzebę płaczu, ale trwa zazwyczaj kilka minut i przechodzi. Hormony po prostu :p
2. Może masz już bardzo napiętą skórę, szczególnie w okolicy pępka ?? Ja właśnie w tych reojnach mam zmniejszone czucie dotyku
3. Skurcze przepowiadające mogą się pojawić nawet kilka dni przed porodem, nie ma wymogów. U mnie pojedyncze bywają - przynajmniej tak mi się wydaje :)
4. Lekarze zawsze mi mówili, że lepiej jak dziecko jest za bardzo ruchliwe niż za mało. I zawsze tego się trzymałam także nawet jak było za bardzo ruchliwe to czekałam i znowu wracał do swojego wcześniejszego rytmu :) bywało też, że poruszał się znacznie mniej i słabiej niż zazwyczaj - wtedy miał takie leniwe dni i wtedy na czujności się skończyło bo na następny dzień znowu wrócił do normalnego trybu. Jak się zaczynasz stresować to dziecko też może być bardziej aktywne i kółeczko się zamyka :)
5. Tu już nikt na forum Ci chyba jednoznacznej odpowiedzi nie da bo wszystko będzie wiadome bliżej terminu porodu i co wyjdzie na kolejnym USG.

Odnośnie przyrostu wagi to z tego co mi wiadomo ostatnie tygodnie to jest zazwyczaj największy i najszybszy przyrost wagi....

Kasia_831 - ta sytuacja z dzieckiem Twojej koleżanki bardzo mnie miło zaskoczyła :) A ile miało to dziecko ??

Ola W. - wszystko zależy od sprzętu błąd pomiaru to zazwyczaj 300-500 g. Także nie ma normy i oczywiście wszystko też zalezy jak dziecko się ułoży danego dnia do badania.
 
32/33 tydzień ok 1560
34 -1880
35/36 - 2300
Teraz nie wiem ile jest szacowana waga. Ale właśnie to jest bardzo orientacyjnie, spokojnie pół kg w tę czy w tamte stronę
 
1. Też mam nagłą potrzebę płaczu, ale trwa zazwyczaj kilka minut i przechodzi. Hormony po prostu [emoji14]
2. Może masz już bardzo napiętą skórę, szczególnie w okolicy pępka ?? Ja właśnie w tych reojnach mam zmniejszone czucie dotyku
3. Skurcze przepowiadające mogą się pojawić nawet kilka dni przed porodem, nie ma wymogów. U mnie pojedyncze bywają - przynajmniej tak mi się wydaje :)
4. Lekarze zawsze mi mówili, że lepiej jak dziecko jest za bardzo ruchliwe niż za mało. I zawsze tego się trzymałam także nawet jak było za bardzo ruchliwe to czekałam i znowu wracał do swojego wcześniejszego rytmu :) bywało też, że poruszał się znacznie mniej i słabiej niż zazwyczaj - wtedy miał takie leniwe dni i wtedy na czujności się skończyło bo na następny dzień znowu wrócił do normalnego trybu. Jak się zaczynasz stresować to dziecko też może być bardziej aktywne i kółeczko się zamyka :)
5. Tu już nikt na forum Ci chyba jednoznacznej odpowiedzi nie da bo wszystko będzie wiadome bliżej terminu porodu i co wyjdzie na kolejnym USG.

Odnośnie przyrostu wagi to z tego co mi wiadomo ostatnie tygodnie to jest zazwyczaj największy i najszybszy przyrost wagi....

Kasia_831 - ta sytuacja z dzieckiem Twojej koleżanki bardzo mnie miło zaskoczyła :) A ile miało to dziecko ??

Ola W. - wszystko zależy od sprzętu błąd pomiaru to zazwyczaj 300-500 g. Także nie ma normy i oczywiście wszystko też zalezy jak dziecko się ułoży danego dnia do badania.
6 miesięcy prawie

Napisane na ASUS_Z00VD w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zastanawiam się jeszcze ile maluch może przybrać na wadze od 32 tyg. Pytałam położnej i niestety stwierdziła, że nie ma reguły i nie może mi nic powiedzieć. Niestety mam też dość wąską miednicę, także nie wygląda to zbyt dobrze.
W przyszłą środę ostanie usg i wtedy się dowiem czy planujemy cięcie, czy będę miała szansę rodzić sn.
Pamiętacie może ile wasze Maluszki ważyły około 32 tc?

misia12: My właśnie uskuteczniamy czkawkę :D

U nas w 31 tc było 1380g.
 
Kasia_831 - no to ładnie to praktykowali skoro dziecko aż tak się przyzwyczaiło i na śnie potrafiło jeść. Zobaczymy jak to się sprawdzi u nas :p

Aim - łał Ty co tydzień miałaś robione USG! To z racji tej wagi małego ?? czy ogólnie masz takiego lekarza prowadzącego, z którym się już widzisz co tydzień ??

[EDIT] Joanna 24 - u mnie w 30 + 0 - mały miał szacowaną wagę : 1343g teraz około 2 tygodni temu miał około 3 kg.
 
Chciałabym już urodzić... Chociaż z drugiej strony nie mamy z mężem gdzie mieszkać bo póki co trwa u nas remont i siedzimy z dziadkami, więc lepiej żeby maluch jeszcze trochę poczekał. Po prostu robię się już strasznie niecierpliwa :/

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Tak jakoś wyszło po prostu, miałam mieć bez tego środkowego ale wyszło, że jednak było, bez konkretnych wskazań, trochę na zasadzie, że jak już jestem to mam. Teoretycznie jutro też mogę iść ale chyba przy sobocie nie będzie mi się chciało no i nie mam po drodze ani żadnego biznesu w tamtej okolicy to pewnie nie będę mieć :p potem "dopiero" 3.07 na przedłużenie zwolnienia choć mi wywróżyło że 2.07 urodzę i na to serdecznie liczę :D
 
Do góry