reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

reklama
Hej, zaraz bede Was nadrabiac ale na szybko mam pytanie. Czy to normalne ze ma sie ciut podwyzszona temperture ? Wlasnie mi sie waha między 37,4 a 37,8 i tak sie zastanawiam czy zaczyna mnie cos rozkladac czy to calkowicie normalne. Jak jest u Was?
Ja w ciąży mam ok. 37 st, a normalnie, przed ciążą, miałam jakoś 36,2-36,4. Mój gin powiedział, że to normalne
 
cześć:) Ale pospałam...uwielbiam spać przy otwartym oknie bo tak fajnie wietrzyk w nocy wieje mi na plecki. Jak w nocy wstaję na siku ze 2 razy to w danym momecie zastanawiam się jak zrobić, żeby być umysłowo pełnosprawnym przy karmieniu skoro jestem o tych porach jak zombi...i jak sobie w danym momencie pomyslę, że akurat TERAZ musiałabym się zająć dzieckiem to mnie złość ogarnia :D
Ola różne jesteśmy pod wzgl imprez, wszystko zależy od tego jak się czujemy a nawet od temperamentu:) A propos rodzenia... pani w książce, którą właśnie przeczytałam ( o ciąży) humorystycznie pisze, że ona nie chce rodzić ani przez pochwę ani przez cesarkę. I się pyta czy nie dałoby się przez łokieć :D

Miewam już coraz częściej takie delikatne bóle okresowe i w dole brzuszka i w okolicy krzyżowej. Wczoraj czułam jakby mała mi się właśnie wkręcała tam tam niziutko...no co tu dużo gadać - bolało trochę :p
Wczoraj jadłam pyszne brownie z gałką lodów waniliowych ale powiem wam , że ja już chyba mam dosyć słodkiego, jestem już przesłodzona. Bardziej jem z przyzwyczajenia niż a ochoty a pózniej żałuję...
 
Aniek chłodny bambus, a chlonny muslinowy. Chociaż dla mnie nie ma większej różnicy między muslinowym a ta "lepsza"tetra poza cena :)
Bab ja mam wyższa temperaturę , pół stopnia.
Kasia mam podobne obawy, z ta opieka nocną, liczę że hormony mnie przestawia.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej!
U mnie przerwa w spaniu nocna, mąż wrócił o 3 w nocy więc ja z rana się zerwalam żeby ogarnąć dziewczyny do szkoły, przedszkola, on pospal trochę i leciał do pracy a ja mogłam jeszcze godzinkę się zdrzemnac. Wrócił mega obolaly bo dużo chodzili teraz wie jaka jak mi ciężko z dodatkowym obciążeniem :p
U mnie też szykowanie większe odpada, dobrze że 30 była w kwietniu wtedy miałam jeszcze siły. Teraz większość robię na siedząco bo nie ustoje tyle w kuchni a latanie z mopem też rozkladam na góra/ dół.
Ja przeważnie mówię ze czuje się dobrze ale cóż tu mówić :D narzekanie nie w moim stylu, ale to i tak chyba najgorsza z moich ciąż. Może przez to że trzeba ogarnąć jeszcze dwójkę pozostałą i jak latam cały tydzień na jakieś zajęcia to siły opadaja na weekend... wyjść, posiedzieć owszem jak najbardziej ale to tez wiąże się z dojazdem.
My w czerwcu idziemy na roczek za 2 tyg. a w lipcu na początku na urodziny kumpla i tyle imprez chyba... w sierpniu będę organizować starszej 10 urodziny ale to poza domem. Będę około 2 tygodnie po porodzie i jakoś chyba damy radę.
Ja właśnie nie wiem czym będę okrywac ale mam rożek i cienki kocyk na ta chwilę. Poza tym planuje kupić kokon i w tym będe układać na początku niewiadomo jak długo mój wielkoludek będzie się mieścił w rożku.
Nie mogę się doczekać czwartku będę mogą w końcu szaleć zakupowo :D
 
Dziewczyny, moze to, co napisałam złe brzmiało, złe to ujęłam.
Ja NIKOGO nie atakuje, nie oceniam, nie krytykuje. Wiadomo, ze sie różnimy podejściem, sytuacja rodzinna itd i sama o tym napisałam :) potem rozwinęła tylko jak ja do tego podchodzę.

A pisAc o demonizowaniu ciazy zaznaczyłam ogólne podejscie ludzi (rownież tych nie będących w ciazy), co opisałam na przykładzie pytań mi zadawanych, chociaz nigdy na nic sie nie uskarżałam.

Zdane sobie sprawe, ze mam mega szczescie, bo fizycznie ciaza jest dla mbie lajtowa :)

Chodzi po prostu o to, ze mam kilka kolezanek w ciazy. I KAŻDA z nich na cos narzeka. Każda tylko leży. A żadna z nich nie ma ciazy zagrożonej i żadna jej złe nie znosi. Wiecie, jedna np znam bdb i ona całe zycie była leniwa. A teraz ma do tego swietne usprawiedliwienie ;) i wiem, ze duO kobiet tak robi "jestem w ciazy, to moge: jesc, marudzić, nic nie robic" i takie podejscie mnie drażni.
Natomiast nie porównuje ich do żadnej z Was, bo Was nie znam.

Aniek jesli poczułaś sie jakos przeze mnie oceniona, to przepraszam. Nie chodziło mi o to. Chciałam wyrazić swoje podejscie i swoja opinie, ale moze faktycznie brzmiało to jak krytyka Twojego podejścia. Natomiast ja go nie neguje, bo ani nie wiem jak znosisz ciaze ani jakie masz preferencje co do spotkań.

Po prostu uwazam, ze ze wsYstkim mozna sie dogadac-np wlasnie w kwestii sprzątania i przygotowywania jedzenia. Co nie znaczy, ze uwazam, ze nalezy to robic. Podałam to jako przykładowe rozwiazanie i tyle.

Dla mnie w takiej syt uciążliwe jest jedynie siedzenie kilka h na krześle, bo mały mi wbija wtedy stopę/kolano czy cokolwiek w żebro. Wiec musze zmieniac pozycje. A przygotowywanie czy sprzatanie mnie nie meczy.

Takze dziewczyny- wyluzujmy troche, bo u każdej hormony zaczynaja buzować, bo czasu coraz mniej i stres większy.
Jedna sie złe wyrazi, tka jak widocznie ja to zrobiłam, druga zbyt emocjonalnie odbierze to do siebie. A tak to wlasnie jest, jak to jest pisane, a nie mówione :)

Zatem jeszcze raz przepraszam wszystkie urażone/ktore wzięły to do siebie. Moje zle, bo tez na szybko wyrażone zdanie


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
misia znam ten ból, mnie męczy jak się mnie ciągle pytają czy mnie coś boli jak dotknę brzucha :D a najbardziej mnie irytuje jak mi mój chop wszystko z rąk zabiera w sklepie, no ostatnio go już okrzyczałam przy kasie! i nie mogę na urodzinach miski z sałatką podnieść bo jest przecież za ciężka :D
wow 14h! ja bym się martwiła czy mój jeszcze żyje po 10 :D

Paninka podziwiam, ja bym nie dała rady nawet z moją mamą mieszkać :p

Lilith przykro mi z powodu wczorajszej rocznicy :*

Maziajka dobre to z tym siedzeniem na bombie :)

Anita super lody :) ja nie robię, wolę gotowe, a owoce wolę jeść świeże w domu niż przerabiać chodźby na lody :D

Aniek dobrze że postawiłaś sprawę jasnow kwestii grillowania :) brawo!
też byłam na piratach! o dziwo tylko raz byłam sikać :)
dobrych wyników życzę!

Tymuniek dobrze że już jesteś spakowana :) obyś jak najkrócej tam została! :)

kurczę Rozalia to dobry typ na drugie imię :p od kilku dni rozkminiamy jak dać na drugie. po babciach nie damy bo zawsze tej drugiej będzie przykro :D wspomniałam że może po mamusi :D ale nie chciałabym narzucać swojego imienia haha
a Wy jak wybierałyście drugie imię?

Katja nie będę używała poduszki :) a reszta to nie wiem, wyjdzie w praniu ;p

Ola W ja też się właśnie umawiam ze wszystkimi koleżankami i rodziną żeby korzystać z ostatniego miesiąca :)) - w piątek była u mnie kuzynka z ciocią i nie umiały wyjść, już mi w brzuchu burczało, chyba jednak będę się umawiać na mieście :D

ewella dzięki! zaczęłam prasowanie ale po wyprasowaniu wszystkich pieluch tetrowych muślinowych bambusowych i flanelowych zrobiłam przerwę i narazie nie kontynuuję :D

Liluli też mam już dosyć słuchania, kazdy zna kogos kto mial jakis glupi przypadek.. a daj spokoj. po takich rodzinnych imprezach mam dosc sluchania o ciazy i dzieciach bo wszyscy mądrzy i wszyscy mającoś do powiedzenia a ja się nikogo o zdanie nie pytam :D i muszę się tylko uśmiechać i udawać że słucham :D

Kasia też tak mam że jem chociaż nie jestem głodna a potem żałuję.. i tak wczoraj o 19 zjadłam hambka, bo mój mąż miał ochotę, a dziś wizyta i oczywiście rano waga za wysoka. ale mam nadzieję nadmiar wysikać do wizyty :D
 
reklama
Ola uważam tak jak Maziajka, że nikt tutaj nie poczuł się obruszony i chyba nie ma za co przepraszać:) każda z nas po prostu wyraża swoje poglądy :)
pumelova u mnie w rodzince jest taka tradycja , że dziewczynce daje się na drugie po mamie a chłopcu po tacie:) Czyli u mnie Emilia Katarzyna:) Ja też mam po mojej mamie Mariola, a na trzecie przy bierzmowaniu Alicja - po mojej babci:)
 
Do góry