reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Tymuniek - powodzenia! Dobrze, że masz już wszystko spakowane, przynajmniej nie będziesz się stresowala..
Zaryzykowalabym z zakupem biustonosza przez neta (choć 1 sztukę) - weź o 1 rozmiar większą miseczke.
A jak Ci się zmienił biust przy starszaku?


Tea - powodzenia na jutrzejszej wizycie.
Ja nie znam żadnej małej Rozalki, ale najstarsza siostra mojej babci (92 l) ma tak na imię. Jest to kobieta nie do "zdarcia", pełna werwy i w ogóle - także dobrze to wróży [emoji4]
 
reklama
Oj, chyba nie mam szansy już nadrobić :) Weszłam zobaczyć, czy są już jakieś dzieciątka na świecie i proszę- są dwie dziewczynki. Gratulacje dla rodziców. W tamten weekend (34 tydzień) już było ciężko i myślałam, że urodzę. Ból podbrzusza i promieniujące bóle pleców. Przełożyłam wizytę i okazało się, że to zapalenie nerki. Szczerze mówiąc, to nawet lepiej, bo to przechodzę, a porodu raczej nie :D A tak mi zależy, bo zostały mi dwa egzaminy do końca studiów.
Obecnie mamy 35 tydzień, 2,5 kg, spakowaną torbę, rozłożone łóżeczko i wielki bałagan dookoła.
 
No i od 4.00 nie śpię.
Misia fajne pazurki. Porcja lodów zaliczona, to dzień udany.

Aga_km muszę być twarda, bo już nie mam siły. A nawet ochoty na takie posiedzenia.
No najgorsze to wkręcanie w szyjkę.
Dobrze że zwolniłaś kobieto, nie ma co się forsować.

Tymuniek trzymam kciuki!

Idę dziś do labo, standardowo krew i mocz i TSH ,nie wiem po co kolejny raz?
Maja szaleje od 4.00. Chyba uschnę bez picia zanim wrócę z badań.
 
Ostatnia edycja:
Dołączam do wstających zbyt wcześnie - ja nie śpię od 4:30.
Skorzystałam z niższych temperatur na zewnątrz i poprasowałam ciuszki, pieluszki i kocyki do szpitalnej torby.
Jaram się tymi maleńkimi ciuszeczkami [emoji7]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Kurcze bo ja do spania to mam
Kolderke bambusowa
Lekki kocyk
Kocyk- otulacz bambusowy effi zamowiony
Jakis tam cieplejszy kocyk tez.

A planujecie uzywac otulacz taki tulik zapinany albo rożek - becik?? Ja z synem uzywalam becika , niewiem czy teraz kupowac. .

Poduszeczke macie i bedziecie uzywaly od poczatku?

Niby matka polka a mam tyle watpliwosci..
 
Aga korzystam z telefonu, ale nie przez aplikację.

Aniek może źle robię ale zdarza mi się wypić parę łyków wody przed pobraniem, szczególnie teraz w ciąży.

Katja ja mam rożek (głównie do używania w nocy) a w dzień myślę że pieluszka bambusowa albo zwykła tetra wystarczą. Jak czegoś nie wiem to patrzę po zdjęciach córki urodzonej 16 lipca i wsumie sama jestem w szoku, że już 10 dni po urodzeniu właściwie to tylko body z kr/bez rękawów albo i na golaska do karmienia była bo był taki upał, a spała pod cieniuśkim kocykiem w dzień, a w nocy właśnie rożek.
 
A ja wczoraj przeszłam z mężem 9km. Oczywiscie zrobilismy przerwę na jedzenie pizzy [emoji85] ale w sumie wyszło 9km. Gdyby nie pizza to moze bym schudła :D

Powiem Wam, ze nie rozumiem niechęci do spotkań :) ja wlasnie na maksa chce sie spotykac ze znajomymi, grillować, siedziec do pozna, spędzać z mężem czas na spacerach czy wspólnych obiadach poza domem, bo za moment nie bedzie na to czasu. A nawet jK juz sie czas znajdzie, to dopoki któraś babcia nie przygarnie dziecka, to to juz nie bedzie takie samo.
Oczywiscie bedzie super, bo z młodym, ale inaczej. Juz noe bedzie tak "a kochanie chodz sobie pójdziemy na obiad" i niczym nie musimy sie martwić. Wstajemy i idziemy jak daleko chcemy itd. I siedziec tma ile chcemy. Bo juz trzeba bedzie zadbać tez o dzidziusia.
Dlatego ostatni miesiac (i to rowno, bo termin mam na 5.07) korzystam na maksa z chwil samotności, chwil z mężem i ze znajomymi :)

Swoja droga dopadła mnie taka panika związana z porodem.... hardkor :/ wczoraj jeszcze mądra ja obejrzałam jakis film z porodu i uznałam, ze nie ma opcji. Nie urodzę. Cesarka tez nie. Nie i juz.

a dzis z kolei od rana znowu strach o rozwoj dziecka...
dlatego kawka, zbieram sie do okulisty i nisze ogarnac albo miesKAnie albo jakis spacer. W każdym razie nie myslec ;)


Ps. KATJA - mam rożek i bede używać. Otulacze nie, najwyzej otule kocykiem ;p

Poduszki nie mam i nie bede używać na poczatku. Najwyzej klin, jesli bedzie ulewac


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ja poduszki nie będę miała w ogóle ani kołderki, a do spania mam:
Otulacz bambusowy
Otulacz muślinowy
Otulacz flanelowy
Rożek ( dość cienki ale jednak ocieplany)
Śpiworek letni (wg skali TOG 0,7)
No i kocyki przeróżne ale pod kocykiem spać nie będzie coby się nie nakryła


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Czyli jednak tego rożka mi brakuje w wyprawce... podusi też żadnej nie mam póki co ... jak dobrze że w dobie internetów można w razie czego domówić i w dwa dni bedzie :) zastanawiam sie nad otulaczem- tulik. Dziewczyna na olx ma za 60 zl uzywany, chyba taki kupie i zobacze jak sie sprawdzi.
 
reklama
Tymuniek ja jeszcze sobie raz zrobię paznokcie i ściągam chyba. Niby wystarczy że na stopach nie mam, ale na wszelki wypadek zdejmę. Będę miała swoje pierwszy raz od 5lat :) j kupiłam staniki do karmienia przez internet -bo taniocha i odkupiłam od koleżanki-bo się trafiło. Jakiś na wszelki wypadek na Twoim miejscu bym kupiła a jak będzie potrzebny to kupisz już z ssakiem przy cycku. Rozmiar będzie pewniejszy.
Katja ja to do przykrywania mam dużo rzeczy. 3 Rozki, spiworek cienki i gruby, 4 kocyki, bambus, muslin , terra, flanela. Nawet kołdrę i poduszkę z dwoma kopmpetami pościeli. Bo zamawiałam przez neta to mi szkoda było :) trochę też dostałam.
Aniek o 4 to na drugi boczek się przekrecalam. Możesz się wody napić przecież przed badaniami, choć już pewnie jesteś po. :)
Ola ja to z mężem to cały czas mam chęć gdzieś łazić. Gorzej z innymi ludźmi :) ale co z tego jak pojechał rano do Zakopanego.
Miłego dnia dziewczyny, coś czuję że znowu będzie duchota :/

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry