reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Tak 29.09 ale tydzień temu w poniedziałek na USG miałam 8+6. A dziecko 2,2 cm. Na dole zdj z usg. Juz nie taki maluch zawiazki raczek, nóżek
 

Załączniki

  • IMG_2778.JPG
    IMG_2778.JPG
    81 KB · Wyświetleń: 94
reklama
Truskawka, Maziajka - ja też wyszłam z założenia, że jaka by płeć nie była - będzie super :-). Byleby zdrowe - bo to tutaj najczęściej pojawiają się problemy.

*W pierwszej ciąży najpierw marzyłam o bliźniakach (mam duże prawdopodobieństwo w rodzinie) - wyszła ciąża pojedyncza. Następnie trzymałam kciuki za płeć - Synka (chciałam Michałka [emoji2]) , bo mój mąż od samego początku mówił, że to Baba będzie, bo on wie co "robił" , poza tym musi być pierw "baba", co by później pomagała mamie przy bracie i wyreczala tatę [emoji15] [emoji6] [emoji2]. Imię też oczywiście Tata nadał - bo lubi jagody, i żadnej Jagody wówczas nie znaliśmy (ja miałam jeszcze w zanadrzu Anię i Michalinke).
Córa już od dawna nam robiła zamówienie na brata, lub siostrę. Aczkolwiek chyba częściej o bracie mówiła [emoji6].
Obecnie marzy o kocie [emoji23]


Maziajka - ja tą bułke jadłam i na śniadanie i na obiad, bo kolację już przesypialam. Mówię Ci..to było moje menu przez conajmniej miesiąc [emoji6].
Moja córka dopiero teraz zaczyna się powolutku przekonywać do żółtego sera [emoji2], ale musi być on w formie tych stixow badz zapiekany.

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom

Mnie tez się marzyły bliźniaki, ale lekarz powiedział, ze dla mnie taka ciaza to bezposrednie zagrozenie zycia i napewno nie donosze. Teraz się trochę martwie, bo miałam dośc duzy przyrost bety, ale watpie zeby to były blizniaki :D ja od razu wiedziałam jak zaszłam w 1sza ciaze ze bedzie syn, od razu mi sie to przysniło i tak jakos czułam. Teraz nie mam zadnych przeczuc.
 
Oh jak dobrze, że mam jakiegoś towarzysza w tym temacie, bo już myślałam że jestem sama.
Ja biorę aktualnie 75 ale w pierwszych tygodniach mój organizm oszalał i tsh tak mi spadało że prawie w nadczynnosc wpadłam. Dziś jadę właśnie do endokrynologa żeby ustabilizował mnie.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
Mi gin kazala zrobic tsh i jeżeli wynik bd niżej niż 2.5 to ok a jak wyżej to przyjść po receptę. Miałam 2.99. Narazie czuję się ok :)
Aga ja tez nic innego nie jem ale lepszy ser jak pasztet bo w 1 ciazy mialam.faze na paszter haha:D

Kasiulka chyba 29.09:p ja mialam ostatnia 24.09 termin mam na 1.07 i wg Om i wg Usg


010igov3fkey3mez.png


Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aga ja tez nic innego nie jem ale lepszy ser jak pasztet bo w 1 ciazy mialam.faze na paszter haha:D

010igov3fkey3mez.png

Nie no - wspominałaś o jajecznicy [emoji4], a ja ani wtedy ani teraz jakoś nie mogę się do jajek przemoc.
Pasztet - też póki co odpada.
Teraz też jem bułke+masło+ser, bo wiem, ze po tym zestawie nie będę miała sensacji w pracy [emoji6].
Ale.. Generalnie wydaje mi się, że teraz jakoś tak jem w miarę normalnie. Rano mnie mdli i wymiotuje po herbacie, wodzie, itd.. Ale juz ok. 8:00 jest w miarę. Nie mam wilczych napadów głodu. Przy sobie mam zawsze kwaśne, twarde jabłko i mandarynki (aczkolwiek nie wiem czy jedząc cytrusy robię dobrze... Ponoć przyczyniają się do późniejszych alergii u dziecka [emoji15] [emoji37]).

Ja miałam ostatnią @ 1.10. Termin wychodzi mi na 8.07, ciekawe czy usg to potwierdzi [emoji1]

Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hahah dokładnie truskawka Haribo. Ja na usg prywatnie chodzę wiec w czasie badania przełącza raz 2d raz 3d
Ja na zapachy jestem bardziej wyczulona wieczorem. Rano ogarniam od razu przy śniadaniu obiad. Ale kolacje chłopcom daje maz bo juz do kuchni nie wchodzę.
Mi tez podchodzi ser mozarella, pomidorki, awokado, jajko
 
O widzę, że nie tylko ja zmagam się z niedoczynnością tarczycy :) Obecnie biorę euthyrox 150 i od początku ciąży jodid 100 . Zapewne endokrynolog podczas najbliższej wizyty podniesie dawkę euthyroxu.
Odnośnie wizyt, jutro o 16.30 mam to wyczekiwane USG. Już nie mogę się doczekać :)
 
Mi gin kazala zrobic tsh i jeżeli wynik bd niżej niż 2.5 to ok a jak wyżej to przyjść po receptę. Miałam 2.99. Narazie czuję się ok :)



Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
No ja tez slyszalam, że w ciąży powinno się mieścić w przedziale do 2.5. Dziś idę do nowego lekarza , który jest ginekologiem i endokrynologiem w jednym. Zobaczymy co powie. Ja w przeciągu tygodnia spadłam z 1.8 na 1.08 i się wystarszyłam bo większości jednak rośnie tsh. Ale u mnie zawsze wszystko odwrotnie [emoji6]

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
O widzę, że nie tylko ja zmagam się z niedoczynnością tarczycy :) Obecnie biorę euthyrox 150 i od początku ciąży jodid 100 . Zapewne endokrynolog podczas najbliższej wizyty podniesie dawkę euthyroxu.
Odnośnie wizyt, jutro o 16.30 mam to wyczekiwane USG. Już nie mogę się doczekać :)
Ja jutro o 15 mam pierwszą wizytę i ginekologa i stres jak przed jakimś egzaminem [emoji12]

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry