reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

reklama
reklama
Ewczis cieszę się, że już lepiej i trzymam kciuki.

A wracając do tematu zakupów:)
Migotka - my nie używamy łóżeczka i używać nie będziemy. Nie jesteśmy jedyni wśród znajomych. Przecież miliony kobiet na świecie nie mają łóżeczek i sobie radzą:). Tak jak te kobiety wiem, że miejsce niemowlęcia jest przy matce i przy piersi. Najlepszym rozwiązaniem jest spać na materacu na podłodze, wtedy dziecko szybciutko uczy się z niego złazić i nie ma ryzyka, że spadnie. Jednak my z łóżka nie zrezygnowaliśmy, dosunęliśmy je do ściany i dodaliśmy barierkę po drugiej stronie. A w tym najbardziej ryzykownym okresie kładliśmy takie duże poduchy w nogach jak dzieci same spały wieczorem czy w ciągu dnia. Moja noc z niemowlęciem to kilkusekundowe pobudki na przystawienie do piersi, to jest najbardziej naturalne:) Oczywiście pewnie inaczej wygląda sprawa u mamy, którym nie udało się karmić piersią. Nasz starszy synek przeniósł się do swojego pokoju i łóżka jak sam był na to gotowy - miał wtedy dwa lata.

Co do leżaczka to mimo wszystko polecam poczytać o tych leżaczkach. Co innego wkładać tam dziecko na karmienie, a co innego przy każdej okazji: prysznic, gotowanie, sprzątanie itd. Ja nie widzę problemu żeby położyć dziecko w takich momentach na kocyku lub najlepiej macie.

Kati - bardzo fajne te maty piankowe, nie widziałam jeszcze takich, myślę że to idealne rozwiązanie:)

na kocyku z bratem, 3 miesiące
image.jpg
I na macie, 4 miesiące
image.jpg
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    24,8 KB · Wyświetleń: 40
  • image.jpg
    image.jpg
    31 KB · Wyświetleń: 38
Ostatnia edycja:
Do góry