reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Ja mieszkam w Pruszkowie pod Warszawa. Rodzic pewnie bede na Inflanckiej tam gdzie pierwsze. W sumie zadowolona byłam i nie mam co narzekać.
Ja testu PAPA robic nie bede, chyba ze lekarz uzna to za stosowne. Test PAPA daje tylko 10% wiecej pewności niz usg genetyczne. Wiecej daje amniopunkcja tyle ze jest bardziej inwazyjna i wiąże sie z ryzykiem.
Teraz nie ma co gdybać, martwić sie bede w razie czego pozniej.
Co do imienia to jakos parcia nie mamy. Przy pierwszym gdybalismy, teraz jakos juz nam przeszło. Bardziej bedziemy myslec jak sie okaże czy chłopiec czy dziewczynka.
 
reklama
Cześć dziewczynki :)
Jeden dzień przerwy a tu kilka stron do czytania, idziecie jak burza :)
My jeszcze nie mamy imion. Dwie poprzednie ciąże skończyły się niepowodzeniem i teraz nie chcemy zapeszać. Poczekamy jak minie ten najgorszy okres i zaczniemy się zastanawiać.
 
boję się ciągle. ..
to naturalne, każda z Nas się boi i tak będzie do porodu i jesz po... ale trzeba wierzyć, że będzie dobrze i myśleć pozytywnie:tak:Mnie w pierwszej ciąży uspokajały zakupy dla maluszka, takie drobnostki, skarpetki, to czapusia, to jakieś body jedne, jak było mi źle, jakiś strach napadał, to wtedy sobie to oglądałam (nie mówię tu o całej wyprawce)

witajcie przyszłe mamusie :-) tak was sobie czytam i czytam i dużo piszecie o badaniach prenatalnych czy te badania są obowiązkowe tylko dla kobiet po 30 roku życia ??? ja mam 27 lat to moja 2 ciąża ( pierwszą straciłam) jestem trochę zielona czy powinnam zrobić takie badania moja lekarka nic na ten temat nawet nie wspomniała a następną wizytę mam właśnie w czasie gdy takie badania się wykonuje ( wyczytałam w necie) proszę podzielcie się swoją wiedzą i doświadczeniem ........
kochana to tylko brzmi tak poważnie, ogólnie badania prenatalne dzielą się na nieinwazyje (takie będzie miała większość z nas) i inwazyjne, które wymagają np pobrania płynu owodniowego, i robi się po 35 t.ż. bo wtedy zwieksza się ryzyko wad wrodzonych i robi się również gdyby w tych nieinwazyjnych wyszło coś nie tak
Badania prenatalne nieinwazyjne robi się w czasie zwykłej wizyty, ja podpisywałam taki druczek(w pierwszej ciąży), że się zgadzam. Te badania nie wykluczają całkowicie wad ale procentowo pokazują czy mogą wystąpić czy nie i na tej podstawie się wyklucza wady no zespół Downa i mnóstwo innych chorób. Moim zdaniem warto zrobić, a wręcz wydaje mi się, że mając taka możliwość głupotą byłoby nie zrobić. Prawdę mówiąc w pierwszej ciąży nawet nie wiedziałam, że takie badania są, dopiero się dowiedziałam przed wizytą jak dostałam druczek do podpisu. Ogólnie badania są bardzo przyjemne, bo są dokładne, lekarz po kolei ogląda bobaska, wtedy już widać sporego maluszka:)

ah a ja jadę dzisiaj spuścić trochę krwi, jak znam życie znowu mi żyły rozprują:(
 
Hej Kochane dziewczęta :)
Te kropelki które poleciła mi Pani doktor nazywają się Imbifem i są rewelacyjne na mdłości .
Dziś będę dzwoniła do szpitala żeby przed świętami umówić się na badania prenatalne .
Co do płci to czuję że to będzie chłopczyk.. takich poważniejszych objawów ciąży nie mam oprócz wieczornych mdłości, senności w południe i czasem pobolewa mnie brzuch jak na miesiączkę..Pamiętam że przy córce wymiotywałam i leżałam plackiem.. teraz w ogóle nie mam wymiotów.. do tego ogromna chęć na kwaśne.. :-) a imiona.. szczerze mówiąc mojemu R żadne z moich proponowanych imion się nic nie podoba.. Sam ma Ryszard i myślę że wolałaby żeby dzidzia miała jakieś starodawne imię.. he he... Mi osobiście podoba się Kubuś . Tak chciałam nazwać swojego synka Michała. A dziewczynce nadałabym imię Maja. Cieszę się bo jeśli dzidzia by się urodziła według ostatniego pomiaru usg termin miałabym na 30 czerwca dokładnie w dniu kiedy urodziłam swoją córkę.. 10 lat pózniej.. :) :)
 
miq czy to oznacza że na następnym usg pani doktor może mi zrobić to usg genetyczne nie trzeba do tego jakiś przygotowań i jakiegoś innego sprzętu niż normalne usg???
po prostu zastanowiło mnie to bo ona nic o tym nie mówiła nie wiem czy zapomniała czy nie robi takich rzeczy zaczęłam się zastanawiać czy dobrze wybrałam lekarza jest bardzo miła ale prywatnie chodzę więc się w sumie nie dziwię ale odniosłam ostatnio wrażenie że trochę ona roztrzepana .....
no zobaczymy jak nic nie będzie mi proponować to zapiszę się do innego lekarza którego miałam na oku do końca 14tc jeszcze zdąże......
 
ja PAPPA nie robię, chyba że test przezierności karkowej wykaże jakieś nieprawidłowości (a ten mam w standardzie w Medicoverze).
 
Hej. I ja dołączam do Waszego grona:). Jeszcze nie miałam wizyty, bo nie było terminów u mojej Pani dr i idę dopiero 18 grudnia, to będzie 10 tydzień. Ona nie ma u siebie aparatu USG, więc jeszcze trochę poczekam, ale myślę pozytywnie:)
 
Witanko

Dzis juz bylam na zakupach...z przyjaciółka pojechalam wiec ja tylko placilam za towar a ona mi go dzwigala do samochodu i z samochodu:-)Bylam w PZU popłacic ubezpieczenia....i za niedlugo po mlodego do szkoly...drugi wraca juz sam:-)
Ja wczoraj umowilam sie na prenatalne na 23 grudnia...wiec rano z mlodym do audiologa a potem z nim na badania...Ja mam za darmo bo wiek i nieprawidlowe usg wiec mi przysluguje.
Ide mysleć co na objad zrobic

A co imion to nie wiem...wszyscy nam życza dziewczynki a ja chyba bym wolala chlopca...
 
reklama
Kunda - ja też bym wolała trzeciego chłopca:) Ale z drugiej strony to córki są bardziej przywiązane do rodzinnego gniazda, pomagają mamom, jeżeli chodzi o synowe to może być trudniej w kontaktach z wnukami, no i zawsze posiadanie córki to nowe doświadczenie życiowe, więc sama nie wiem hehehe :D Ale ja myślę przyszłościowo;P Wolałabym syna, ale nastawiam się na córkę, fajnie miałaby dwóch starszych braci. Imię pewnie Wanda, a dla chłopca to nie mam pojęcia.
 
Do góry