reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

witajcie przyszłe mamusie :-) tak was sobie czytam i czytam i dużo piszecie o badaniach prenatalnych czy te badania są obowiązkowe tylko dla kobiet po 30 roku życia ??? ja mam 27 lat to moja 2 ciąża ( pierwszą straciłam) jestem trochę zielona czy powinnam zrobić takie badania moja lekarka nic na ten temat nawet nie wspomniała a następną wizytę mam właśnie w czasie gdy takie badania się wykonuje ( wyczytałam w necie) proszę podzielcie się swoją wiedzą i doświadczeniem ........

to nie jest badanie obowiazkowe. niby po 30 roku zycia mozna na nfz za darmo ale i wczesniej jak jest lekarz na nfz to tez moze dac. ja chodze prywatnie i wczoraj na wizycie mi lekarka powiedziala o tym badaniu i ja sie zgodzilam bo chce aby pomierzyla dokladnie maluszka. wiec to raczej decyzja do Ciebie nalezy czy chcesz..
 
reklama
Hej mamuśki co do imion to jeśli u nas będzie Dziewczynka to Gabrysia na chłopca nie wiem. Ja chciała bym córeczke a mąż twierdzi ze czuje ze będzie dziewczyna - tak ze nie zdziwię się tak się okaże chłopiec. Właśnie jak jest z tymi badaniami prenatalnymi? Umówiłem się dzisiaj do gina na 22 grudnia i chce zrobić jakieś badania bo w UK to ciężko się doprosic o co kolwiek nawet na wizytę ciężko się umówić tak ze dwa tygodnie po świętach będę miała czas na zrobienie Wszystkich badań prywatnie
 
Dziewczyny co do prenetalnych to nie wiem czy one są obowiązkowe czy nie. Właściwie są to badania genetyczne. Ja nie chodze do lekarza na NFZ ale prywatnie i mój gin zleca mi wszystkie badania które są w zaleceniach ministra zdrowia. Wiec to badanie usg genetyczne robione miedzy 11-13 tyg robiłam w pierwszej ciazy i teraz tez bede robic. Jest to ważne badanie bo sprawdza sie podczas niego kilka chorób genetycznych. Nieraz dobry lekarz na dobrym sprzęcie potrafi powiedziec juz płeć
 
Żegnam lipcówki i jednak zmykam do czerwcówek :) W końcu dostałam dokładny termin porodu. Pozdrawiam serdecznie i życzę Wam powodzenia dziewczyny :)
 
Hej dziewczyny z imionami nie jest tak łatwo bynajmniej nie dla chłopca ja to już jestem pewna że dziewczynka będzie Nikola, dla chłopca chciałam Marcel ale mojemu mężowi się nie podoba. Stwierdził że najładniejsze będzie Sebastian Junior:no: tak jak on. Ale ja jestem uparta i postawie na swoim
 
to ja mam w druga strone.. od zawsze mialam problem z wzdeciami, zaparciami, ciagle herbatki ziolowe, czasami trwalo to przez dobrych kilka dni dopoki nie usiadlam porzadnie na kibelek. teraz odkad zaszlam w ciaze.. 3 razy dziennie! budze sie o 6 i od razu toaleta! moze to od tych witamin? nie wiem.. ale az jestem w szoku!
 
Ale żeście na klepały... czytam i czytam he he ale udało się :)

My już wróciłyśmy... kimnęłam się z mała na 2 h... normalnie chyba jak niedźwiedź zapadać w sen zimowy :/
Czy wam też tak zimno? Nie mogę się dogrzać :(

Trochę się wystrychałam dzisiaj... strasznie mnie zakuło w prawym boku od jajnika do połowy brzucha :( ogólnie to jakoś strasznie martwię się o orzeszka :( pierwszą ciążę przeszłam rewelacyjnie ale chyba za dużo nieszczęść wśród bliskich znajomych i teraz jakoś się to odbija mi :/


nanulika piękna bęta masz wcześniejszą ? Możesz spokojnie porównać jak wzrosła :) ale przy tym wyniku to ładnie idzie :)

Ja w pierwszej ciąży miałam parcie na chłopaka ;) Natan, Filip, Igor jeju imion była masa. Gdy się okazało że dziewczynka tak do ostatniej doby było Noname ;) W rodzinie jest Oliwia wśród dzieci gdzie mój Ł. jest chrzestnym, doszłam do wniosku że widujemy się baardzo rzadko ze względu na odległość i pracę więc nie będzie mi to jakoś przeszkadzać :) i tak o to została Oliwka mimo iż Ł. truł mi o Patrycji :/ imię jest ok ale z racji iż to moje drugie imię z dowodu z którym miałam zawsze problemy wtedy byłam zniechęcona. Teraz jak będzie dziewczynka jeśli nie przeforsuje Juli to będzie Patrycja... chłopak pewnie Patryk lub Filip. Niestety Nataniela nie przeforsuje chodź by za 100 tyś lat :/

U nas prenatalne to dokładne usg z mierzeniem kręgosłupa i sprawdzeniem czy jest kość nosowa. Nawet nie wiedziałam że mogą być bardziej rozbudowane szczerze mówiąc ;)

Dziewczyny z Warszawy z jakich dzielnic jesteście? :)

My będziemy pewnie rodzić w Bródnowskim tak jak za pierwszym razem :)
 
Ja jestem z Ursusa ;)

Nanulinka piękny przyrost! Jest dobrze!!!

Badania prenatalne w 11-14 tc to USG genetyczne + test PAPA i betaHCG - prywatnie kosztuje to 600 zł, można na NFZ ale trzeba spełnić kilka warunków + mieć skierowanie od lekarza NFZ. To badanie wyklucza 3 zespoły chorobowe genetyczne.

Zawsze się robi USG genetyczne, prenatalne do dodatkowo specjalistyczne badanie krwi.

Ja robiłam w 1-wszej ciąży i teraz też będę robić.
 
reklama
No ciężko przyrost porównać bo pomiary mam z 27dc 29dc i z 42dc - wg c wykresu niby w normie (zalaczylam wcześniej). Kolejna beta w pt
 
Do góry