reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

ja się pytałam, bo w poprzedniej ciąży mieliśmy zakaz na początku, ale teraz lekarz powiedział że nie ma żadnych przeciwwskazań tylko mamy używać prezerwatywy, ale tego akurat nie musiał mi mówić, bo to dla mnie dosyć oczywiste

Migotka moze chodzimy do tego samego lekarza :-) W pierwszym trymestrze ze względu na krwiaka nie mogliśmy się kochać, teraz natomiast tylko w prezerwatywie.
 
reklama
dziewczyny a czemu w prezerwatywie? mi nic takiego nie mówił.
Na początku powiedział, że ograniczyć do 10 tyg a potem powiedział, że już mozna
 
ja rocznik 86 i też piepierwsza ciąża, urodzę w wieku 29 lat, więc dość późno q; wcześniej po prostu nie miałam osoby, z którą bym chciała rodzinę zakładać. A. się upiera, że następne dziecko najpóźniej za 2 lata ;D żebym za stara nie była ;D

a seks u nas był i jest super, nie zmieniła się częstotliwość, oboje mamy takie same potrzeby, więc jest super!
 
o widzę że mnie Blacksilk uprzedziła :-) chodzi o prostaglandyny zawarte w nasieniu. często mówi się o tym, że seksem można przyspieszyć poród i to jest prawda właśnie ze względu na te prostaglandyny. niektórzy lekarze wspominają też o większym ryzyku infekcji
 
ale seks ze względu na infekcje jest niewskazany wtedy, kiedy już taka infekcja ma miejsce. a co do porodów, to po którymś tygodniu się nie powinno uprawiać seksu, żeby nie przyspieszyć przyjścia malucha na świat. generalnie to lekarz mówi, kiedy należy się powstrzymać, to nie wygląda tak, że wszyscy muszą :D na szczęście.
 
ale seks ze względu na infekcje jest niewskazany wtedy, kiedy już taka infekcja ma miejsce. a co do porodów, to po którymś tygodniu się nie powinno uprawiać seksu, żeby nie przyspieszyć przyjścia malucha na świat. generalnie to lekarz mówi, kiedy należy się powstrzymać, to nie wygląda tak, że wszyscy muszą :D na szczęście.

mogę się mylić, ale wydaje mi się, że seks w prezerwatywie w żadnym tygodniu nie przyspiesza porodu (chyba że są jakieś problemy z ciązą), więc lekarz raczej nie mówi kiedy należy się powstrzymać, bo tu nie chodzi o sam seks tylko o te prostaglandyny
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, niech Was głowy nie bolą czy mozna czy nie, lekarz Wam na pewno powie JESLI nie możecie z jakiś konkretnych kłopotów zdrowotnych. A tak to nawet codziennie, byle na głowie nie stawać i jakiejś mega - kamasutry nie cwiczyć:-D

W poprzedniej ciąży nie miałam żadnych problemów i nie przestaliśmy w żadnym tygodniu, nawet na wieczór przed porodem się zdarzyło:tak: Pokarało mnie po porodzie, dwa miesiace nie mogłam bo bolało, kolejne cztery nic nie czułam:sorry2: Ale to przeszło, tak ze bez obaw:happy:
 
reklama
ja przy kazdej ciazy mialam kategoryczny zakaz seksu...no coż te 7-8 miesiecy trzeba sie bylo wstrzymac. Teraz też mam zakaz...odbijemy sobie po porodzie:-)

ja rocznik 77
 
Do góry