reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

ja uzywalam na poczatku oillan bo w takim w szpitalu byl kapany pozniej przeszlam na hipp i zauwazylam ze jak od czasu do czasu kapie w oillanto to na drugi dzien ma wlasne sucha skórę na nozkach a po hipp nic nie ma.
ja szczepienie mam za 2 tygodnie
dzis moja mala rocznica nie pale juz 5 lat :happy2::happy2:
i Maciej powstal rok temu :-p
 
reklama
A my myjemy w emolium. Mylam w emulsji do kąpieli emolium ale przzucilam się i do kąpieli dodaje oliwke z lipidami emolium i jest super nawilżona i na dodatek pięknie pachnie. A po oilatum wyskakują jej czerwone plamki :/
 
Ja używam oleju ze słodkich migdałów do kąpieli-parę kropelek i mała ma super skórę.

Mam pytanie do mam karmiących butelką. Czy wasze dzieci zjadają porcję mleka na raz? bo moja w połowie musi być odbijana bo inaczej mi wszystko zwymiotuje.. i w jakim czasie wam dzieci zjadają? np 120ml? bo u nas katorga=karmienie dochodzi do 1h. Zastanawiam się czy można by było już przejść na 5 karmień a większą porcją bo na razie mamy 6 i dosłownie przez te godzinne karmienia to wydaje mi się że co skończę to zaraz znów zaczynam.
 
Aneczka u nas idzie szybko dosyć bo 120 ml to tak z10- 15 minut ale czasem trochę dłużej.

My też w emolium kąpiemy na zmianę ze zwykłym płynem ale jak najbardziej delikatnym i jest ok.
U nas mała tydzień temu miała 6780 i 68cm. Dziś mieliśmy pierwszą rehabilitację, bo mamy wzmożone napięcie w szyjce i raczkach. Małą dzielnie znosila ćwiczenia ale 2 razy przy trudniejszych się rozkrzyczala, że jej uspokoić nie mogłam długo. Aż mi jej żal a musimy 3 razy dziennie od jutra tak ćwiczyć
 
U nas po zmianie smoczka z butelki na 3 to 120 ml zjada w niecałe 5 min, no chyba że zacznie oglądać w między czasie telewizję to muszę ją obracać bo potrafi jeść nawet 15 minut. I ogólnie porcja na raz, nie musimy odbijać w trakcie
 
Martyska a nie za szybko na smoczek 3? Nie jest on od 6 miesięcy?? My dopiero na 2ki zmieniliśmy i to jeszcze małej zdarzyło się na początku zakrztusic
 
Kupię póki co Oilatum baby, bo miałam próbki od położnej, widzę, że małej nie uczuliło ani nic... Niestety olej kokosowy nie poradził sobie z nawilżeniem jej nóżek i rączek.

Byłam w aptece, tę maść mamy robioną mieć - nie wiem co tam jest, zapytam jak będę odbierać w czwartek.
 
reklama
my dalej w oleju z pestek winogron kąpiemy, ale stopy suche przy zgięciach są, może HIPP zastosujemy, bo mam do kąpieli.
a u nas 120 ml co ok. 4 godz., zjada w jakieś 15 minut. nadal jesteśmy na smoczku 0-3m, bo jak 2 tygodnie temu próbowałam mu zmienić na 3m+, to mi ulewał po każdym karmieniu. może za jakiś czas znowu spróbujemy.
 
Do góry