reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Olga gratulacje! Dzięki za dokładny opis! A wiadomo czemu główka nie weszła w kanał? Fajnie że już śmigasz i kciuki za laktację!

Madziula zmniejszenie ilości wód przed porodem jest normalne, z tego co pamiętam.

Miq a czemu Ty cesarka?

No u mnie też mam nadzieję będzie sn, ale dokładnie zawsze coś może się wydarzyć.

Dokładnie - rodziłam już dwa razy sn i się nie przygotowywałam.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Pocieszyłyście mnie, że do pierwszego porodu nie trzeba się jakoś przygotować, żeby urodzić bez traumy :) :D :D Ale ja do szkoły rodzenia z prawdziwego zdarzenia nie chodziłam, nie wiem jak się powinno przeć i oddychać. Myślicie, że znajdę coś na yt ?:D Ktoś coś jakieś linki? Wpadam w panikę od czasu do czasu ;)
 
Husky ja chodziłam przed pierwszym porodem do szkoły rodzenia, było o oddychaniu i o wszystkim i gucio. W czasie porodu nie w głowie mi było to sobie przypominać, zachowujesz się odruchowo. Dobrze trafić na fajną położną, która Ci mówi co robić. Ja jestem zwolennikiem brania opłaconej położnej, która jest z Tobą cały czas.
 
Ja tez bylam nastawiona na porod sn ale niestety nic sie nie rozkrecilo za wczesnie chcial wyjsc mlody.
olga trzymam kicuki za laktacje napewno sie rozkreci no i gratulacje
trzymam kciuki za avalka
u mnie tak goraco mam nadzieje ze deszcz spadnie wieczorkiem
 
jestem i mówię jak było! w piątek od 20 regularne skurcze, książkowo, kolejno co 10-8-5 minut. pojechaliśmy na IP o 23, zrobili KTG, rozwarcie na 3 cm, przyjęli mnie do sali agrestowej (; no i się rozkręciło, drabinki, wanna, rozwarcie doszło do 8 cm i nic. próbowaliśmy naturalnej stymulacji, potem podali oksytocynę, a rozwarcie nadal 8 cm. w końcu położna stwierdziła, że próbujemy przeć, no to parłam i myślałam, że umrę, bo jak się potem okazało główka niewstawiona w kanał /: szybka decyzja o cc i o 11.55 Olaf był na świecie. okazało się, że wody już zaczynały się robić zielonkawe, więc w samą porę. 10 punktów, 3770, 55 cm i masa czarnych kłaków :D

oczywiście ja po cc leżąca przez 8 godz., z cewnikiem, po tym czasie cewnik wyjęli, mnie kazali pochodzić i już śmigałam. dziś rano kleik na śniadanie, teraz normalny obiad, jutro zdejmują opatrunek (szwy w 7 dobie), a jak wszystko będzie ok, to jutro idziemy do domu :)

niestety mam problemy z laktacją ):

Olga może rozkręcisz laktacje naturalnie, ale napiszę jak to było u mnie i w sumie podobnie też u 2 innych koleżanek z sali. Cesarkę miałam o 8.50 i po godz. 20 pierwszy raz użyłam laktatora, bez którego był "umarła" później.Następnego dnia dostałam takiego nawału, że pierwsi były jak kamienie. Odciąganie co 2-3 godziny pomogło. Początkowo ilość siary to było 20ml. Z każdym dniem coraz lepiej.
Wracam do mojego szkraba :-)
Powodzenia Dziewczyny!!!
 
Avalak nie strasz ty masz na 20 a ja na 21 i ty juz Rodzisz :D jejku jak ten czas leci. Wciągu dnia się patrze na ten kalendarz i nie mogę uwierzyć że to już za niedługo będę miała druga córeczkę. To do mnie jakoś nie dociera. Tez tak macie?

Unas w nocy była burza gdzieś ponad godzinę Blyskalo się deszcz lał a dzisiaj od nowa upał :/
Tak mnie wczoraj głowa bolała ze masakra i niskie ciśnienie miałam to przez ten upał....
 
reklama
Pocieszyłyście mnie, że do pierwszego porodu nie trzeba się jakoś przygotować, żeby urodzić bez traumy :) :D :D Ale ja do szkoły rodzenia z prawdziwego zdarzenia nie chodziłam, nie wiem jak się powinno przeć i oddychać. Myślicie, że znajdę coś na yt ?:D Ktoś coś jakieś linki? Wpadam w panikę od czasu do czasu ;)

Ja się SR tez nie chodziłam. Z porodowki zapamiętałam tylko "zamykamy oczy, broda do klatki piersiowej i Przemy"
 
Do góry