reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

reklama
Thriade, a co na to lekarz?
W końcu czas wg OM jest faktycznym określeniem rozwoju ciąży, wód, łożyska itd, a z tego co piszesz to Ty jestes juz jakby w 41tc, czy źle rozumiem? Moja ciąża z kolei tydzień młodsza i pokrywa sie to z tymi pierwszymi USG wiec jak bede po terminie w 41tc i ewentualnie wywoływanoby mi poród to praktycznie będzie to 40tc.

Jakie mam żebra okopane.... masakra jakaś.
Ciekawa jestem która nastepna zostanie mamusią :)
 
Thriade, a co na to lekarz?
W końcu czas wg OM jest faktycznym określeniem rozwoju ciąży, wód, łożyska itd, a z tego co piszesz to Ty jestes juz jakby w 41tc, czy źle rozumiem? Moja ciąża z kolei tydzień młodsza i pokrywa sie to z tymi pierwszymi USG wiec jak bede po terminie w 41tc i ewentualnie wywoływanoby mi poród to praktycznie będzie to 40tc.

Jakie mam żebra okopane.... masakra jakaś.
Ciekawa jestem która nastepna zostanie mamusią :)
Od początku ciąży kierujemy się tylko terminem z pierwszego usg. Dlaczego termin z OM jest wg Ciebie faktycznym określeniem rozwoju ciąży? Przecież to by było zupełnie niedorzeczne, żeby mi jak mam 40-60 dniowe cykle liczyć termin z OM tak jak Wam, jak macie w miarę regularne i około 28-30 dniowe. Jak w ogóle wyliczyć taki termin jak ma się nieregularne cykle? W szpitalu też nie było z tym problemu, jak powiedziałam, ze takie cykle to też brali termin tylko z usg.
 
Thriade, może źle sie wyraziłam. Oczywiście masz racje USG około 10tc własciwie określają stan ciąży. Źle zrozumiałam co napisałaś :) Wydawało mi sie, że nawet przy tak nierównych cyklach jest jakiś termin OM który można uznać za faktyczny i wpisywany w kartę ciąży, a to wpisane też liczy sie potem najbardziej w szpitalu itd. Bynajmniej nie chciałam zamieszać.

Klaudia, dziekuje :) zdaje sobie sprawe że jak na końcówke ciąży nie jest wielki, niemniej jednak dokucza mocno i mam go już dość :)
 
U mnie lekarka wymiękła z liczeniem z terminu OM jak jej nie byłam w stanie podać przybliżonej długości cyklu hehe :) Swoją drogą samo celowanie, żeby sobie zrobić dziecko przy takich cyklach jest niezłym wyzwaniem.
 
A ja się pochwalę i pokaże jaki prezent urodzinowy dzisiaj dostałam od mojego starszaka :)
20150702_192510.jpg
 

Załączniki

  • 20150702_192510.jpg
    20150702_192510.jpg
    11 KB · Wyświetleń: 84
reklama
Do góry