reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowki 2015

Cześć dziewczyny,

Moje dziecko zarzuciło spanie w dzień :eek::confused2: więc nie miałam nawet chwili na forum. Całe szczęście śpi w nocy.

Kuklaki moje dziecko grzeczne jak mamy gości w domu. Jak idziemy w gości to już się tak ładnie nie zachowuje..

Milia pytałaś o TSH u dzieci. To zależy w jakim laboratorium badania robione. Każde laboratorium ma swoje wartości referencyjne. Laboratorium w którym ja badania robi ma takie - TSH - 1,1 - 8,2 mU/L, ft4 - 11,0 - 23,00 pmol/L, ft3 3,5 - 6,5 pmol/L. Moja ma TSH trochę poniżej normy ale czy mam się martwić to zapytam lekarza na wizycie. Na razie staram sobie nic nie wkręcać.

Tabasia nie ciekawie z tym zabiegiem. Wkurzyć się nie źle można. Najpierw spartaczą robotę a później czekac trzeba żeby po sobie posprzątali...

Natasza nie martw się tą asymetrią. To bardzo częste u dzieci. Im szybciej zaczniecie rehabilitacje tym szybciej wszystko wróci do normy. Ja robię tak jak moja mama postępowała ze mną - pilnowanie by Mała raz główkę na jedną raz na drugą stronę trzymała, kładzenie na brzuszku, zmienianie ręki przy noszeniu itd. (wszystko tak jak Milia pisała)

Idę to moje dziecko trochę na spacer zabrać to może świeże powietrze do głowy uderzy i zaśnie na trochę. Bo jak nie śpi to taka marudna że wytrzymać nie idzie.

Babydust moja też jak najedzona i w humorze jest to w głos się śmieje :)

A dziewczyny mam pytanie - jak karmicie piersią to jak długo wasze dzieci ssą przy jednym karmieniu (moja to tak 5-10 min, jak bardzo głodna to do 15 dochodzi) Zastanawiam się czy to nie za krótko :baffled::confused2:

Moja też je krótko. Za to w te upały trochę częściej
 
reklama
Mój też już głośno się śmieje :)

Margo no co ty, nie za krótko. Wikuś normalnie to 5-7 min je i już najedzony, a 10 to jak bardzo głodny albo chce się poprzytulać.

Przyszło właśnie nosidelko. Muszę wypróbować przed lotem jeszcze. Ale poczekam na męża to mi pomoże te wszystkie paski poregulowac bo samej to ciężko. Ciekawe jak się małemu spodoba.

Zaraz lecę na spotkanie z dziewczynami ze szkoły rodzenia. Ja chyba pierwsza urodziłam więc Wiktor będzie najstarszy z dzieciaczków.
 
Dzięki Margo, w internecie są różne informacje właśnie, a wg mojego laboratorium norma przekroczona, Małgosia ma 6,67. A lekarz powiedział: "norma dla takich dzieci jest do 12, a nawet do 20", to tak rozbieżne, że mało wiarygodne mi się wydało, bo 12 a 20, to ogromna różnica... W każdym razie nasze 6,67 łapie się jednak w granicach normy.

2 kawy wypiłam, a nieprzytomna dziś jestem :(
 
Dzięki dziewczyny :) Nie wiedziałam czy ona je normalnie. Bo na początku to potrafiła ssać tak po 30 min a od dobrych kilku tygodni średnia to właśnie jakieś 7 min.

Mila a jakie nosidełko kupiłaś? (umknęło mi gdzieś jeśli wcześniej pisałaś) Ja właśnie muszę się w jakieś zaopatrzyć bo w lipcu planujemy wypad do Polski i nie wiem czy ja wcześniej nie będę leciała a M doleci kilka dni po nas.
Zastanawiam się nad kupnem BabyBjörn ale jeszcze nie podjęłam ostatecznej decyzji.

Milia no właśnie dlatego ja się tak bardzo wynikami nie przejmuję choć dla pewności (i drugiej opinii) napisałam maila do mojej endokrynolog w Polsce (tu wszystko załatwia rodzinny i musi być naprawdę źle żeby dali skierowanie do specjalisty)
 
padam dziewczyny :/ gruntowne porządki w asyście 4latka i ryczącego malucha.. teraz jem cos wreszcie :/

Hubi ma jakiś skok chyba bo co chwile jeść a poje 2 minuty i koniec no masakra, mm poszło w ruch ..bo ja mam dosyć


Milia tule...;*** wiele przed Wami ale uda się..wszystko..zobaczysz..

aneczka znowu jakis mecz? omg...znowu..nienawidze tego!!!!!!!!!!! :angry:

Margo moj potrafi jeśc intensywnie max 5 minut i sie najeść a potrafi 20... ale wiem kiedy je.. wiec myśle, że i u was ok..

marela ta...napewno..sumienie świętoszke gryzie..weź... ładnie twój waży! mój ciągle mniej niż bym chciała :zawstydzona/y::-D
my na ten łupieć na głowie smaruje linodermem tłusto i schodzi super, koleżanka mi poleciła której dzieci miały mega ciemieniuche i faktycznie żadne oliwki tylko linoderm

Mila pokaż zdj nosidełka

babydust ooooo chyba kupie sobie!!!!!
 
DOli sprzedajacy narazie nie wznowil aukcji ale mial ich jeszcze sporo (chyba mial wystawiona aukcje na 100szt) wiec warto po prostu zapytac sprzedawce czy jeszcze ma :)
 
reklama
Aneczka z tym mlekiem to wyeliminowalam,bo polozna mowila ze prawdopodobnie skaza, potem sprobowalam troszke ale sie boje, bo raz nie ma nic, a raz jakby cos sie jej znow pojawialo i ja juz glupieje sama... nie wiem od czego to... :(
a tak to nie ze sie tak totalnie oghraniczam, od poczatku jadlam smazone np i bylo ok, na owoce uwazam,to fakt no i ze slodyczy to tak od jakiegos czasu zaczelam jesc normalnie jakies wafelki bo juz mi sie tak chcialo... pod kioniec ciazy nie moglam bo 3 miesiace dieta cukrzycowa. Na dodatek jak mi np mama przychodzi i gada ze sok to lepiej rozcienczac, ze truskawek nie wolno... kurcze szlak mnie trafia jak mi kazdy tylko nad glowa siedzi i mowi co mi wolno a co nie... a z drugiej strony sama glupieje troche i sie boje zeby Malej nic nie bylo.. moze to dlatego ze pierwsze dziecko moje i tak naprawde sama duzo nie wiem, w duzej mierze polegam na radach innych. Co do kawy to nie probowalam, bo z kolei nie chce zeby mi potem Mala szalala od kofeiny :p pewnie powiecie ze przesadzam :)

Margo ja tez ostatnio myslalam ze cos nie tak z Moja bo tez mi tak zaczela jesc... normalnie az z zegarkiem w reku karmilam :szok: bo cos mi za krotko bylo i faktycznie z 5 minut i po jedzeniu, no tyle ze ja karmie co 2 - 2,5 h tylko ze nie wiem czy w takim razie ma sens czestsze karmienie (tak mi pediatra kazala jak za malo przybierala) skoro ona je czesciej a z kolei mniej

My chyba tez czym musimy zaczac jej glowke smarowac bo tez sie ciemieniucha robi a sama chyba nie zejdzie :/
 
Do góry