reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

aaaaaaaaaaaaa, jeszcze co do rehabilitacji - mi mówili, żeby dziecko nie nosiło w ciągu dnia jednoczęściowego ubranka (pajacyk), tylko na noc. w dzień ma mieć dwuczęściowe. I nigdy za małe albo na styk, zawsze ma mieć trochę luzu w ubranku.
 
reklama
Aneczka, właśnie już chyba widzę, które są bardziej wartościowe i myślę, że przynajmniej 2 sesje jednego masażu możemy odpuścić, tym bardziej, że ten neurologopedyczny i integracja sensoryczna rozpoczynają się od masażu całego ciała, są to wprawdzie inne ruchy, ale kilka z tych, z których częściowo zrezygnuję wprowadzę po prostu przy zmianach pieluszki i tyle. Każdy terapeuta powtarza, żeby nie przesadzać z ilością różnych terapii i żeby dziecko miało czas na zabawę i odpoczynek. Dla nas najważniejsze w tym momencie jest wyrównanie asymetrii i wzmocnienie mięśni twarzy oraz dostymulowanie czuciowe Małgosi, bo przez wielowodzie i cesarskie cięcie może mieć problem ze świadomością swojego ciała.
 
Milia dziekuje za info o asymetrii
a co do ilosci cwiczen to ty jestes z nia na codzien i ty wiesz ile mala potrafi zniesc a rehabilitant widzi ja tylko na cwiczeniach wiec nie moze wszystkiego wiedziec
to co piszesz o zmniejszeniu ilosc brzmi naprawde rozsadnie :) cudowna z ciebie mama :)
 
Babydust to fajnie ze malutka juz sie tak cieszy..;-)

Milia podpisuje sie co pisaly kolezanki ze Malgosia ma szczescie ze na was trafila..;-) piekne to!!..

Aneczka ja nie jestem za nikim.. szkoda mi czasu na ogladanie meczy..

U nas sie pogoda popsula, pada od rana ale jest cieplo..a jutri wracamy do domu...mam nadzieje ze tym razem dobrze zniose podroz..a nie tak jak ostatnio..
 
Cześć dziewczyny,

Moje dziecko zarzuciło spanie w dzień :eek::confused2: więc nie miałam nawet chwili na forum. Całe szczęście śpi w nocy.

Kuklaki moje dziecko grzeczne jak mamy gości w domu. Jak idziemy w gości to już się tak ładnie nie zachowuje..

Milia pytałaś o TSH u dzieci. To zależy w jakim laboratorium badania robione. Każde laboratorium ma swoje wartości referencyjne. Laboratorium w którym ja badania robi ma takie - TSH - 1,1 - 8,2 mU/L, ft4 - 11,0 - 23,00 pmol/L, ft3 3,5 - 6,5 pmol/L. Moja ma TSH trochę poniżej normy ale czy mam się martwić to zapytam lekarza na wizycie. Na razie staram sobie nic nie wkręcać.

Tabasia nie ciekawie z tym zabiegiem. Wkurzyć się nie źle można. Najpierw spartaczą robotę a później czekac trzeba żeby po sobie posprzątali...

Natasza nie martw się tą asymetrią. To bardzo częste u dzieci. Im szybciej zaczniecie rehabilitacje tym szybciej wszystko wróci do normy. Ja robię tak jak moja mama postępowała ze mną - pilnowanie by Mała raz główkę na jedną raz na drugą stronę trzymała, kładzenie na brzuszku, zmienianie ręki przy noszeniu itd. (wszystko tak jak Milia pisała)

Idę to moje dziecko trochę na spacer zabrać to może świeże powietrze do głowy uderzy i zaśnie na trochę. Bo jak nie śpi to taka marudna że wytrzymać nie idzie.

Babydust moja też jak najedzona i w humorze jest to w głos się śmieje :)

A dziewczyny mam pytanie - jak karmicie piersią to jak długo wasze dzieci ssą przy jednym karmieniu (moja to tak 5-10 min, jak bardzo głodna to do 15 dochodzi) Zastanawiam się czy to nie za krótko :baffled::confused2:
 
reklama
Doli moze sobie przypomniala ze Ci pomoc obiecala;).

Moj tez juz kilka razy zasmial sie glosno. Ale to sporadycznie. Za to gaworzy jak najety i jak najedzony to banan od ucha do ucha ciagle.

Zaszczepilismy sie dzis w koncu ta pierwsza dawka. Teraz tylko obylo sie bez atrakcji!!! Przez 5 dni przybral mi 220 g. Mamy juz 6540.
A na ta nasza sucha skore dostalismy masc robiona.
A na glowe na ten lupiez kazala smarowac oliwa z oliwek albo maslem extra przed myciem.
 
Do góry