reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

Ja również jestem zdania, że nie należy sadzać dzieci wcześniej niż po ukończeniu 6 m.ż. Ale tutaj chyba nikt tego nie praktykuje. Ciągnąć za rączki może tylko i wyłącznie lekarz, przy badaniu. Moja Mała bardzo by chciała już siedzieć, ale ze względu na perspektywę widzenia. Niestety jeszcze musi poczekać. Na razie pozostaje jej tylko noszenie w pozycji pionowej i to też odpowiednio.

I też mam lekkie skrzywienie kręgosłupa - bo kiedyś się nie przywiązywało takiej wagi do tego, jak zachowuje się niemowlę i - oczywiście - trzeba korygować wady postawy. Tylko właśnie - mówmy o korekcji. Ja na razie spotkałam się jedynie z budzeniem niepotrzebnego lęku przez lekarzy.
Ja z moim podpytaliśmy trochę neurologa, jak nosić Małą i mamy wrażenie, że jest nieco lepiej. W środę idziemy prywatnie do rehabilitantki by pokazała nam ćwiczenia i zabieramy się za korekcję. Jak nam powiedziano - im wcześniej, tym rehabilitacja będzie krótsza.
 
reklama
Anulka wy ."dopiero" ba etapie marchewki a my to całkiem w polu jeszcze z dobry miesiąc tylko na mleku
Niby dzieci w podobnym wieku a jednak każdy tydzień to kosmiczna różnica
 
Dzieci w ogóle nie należy "sadzać" i nie ma tu bariery wiekowej, dopiero jak dziecko zacznie samo siadać, to może siedzieć... bo umiejętność siadania i siedzenia to dwie różne sprawy. Nic nie nalezy samemu przyspieszać i trzeba pamietać, że pozycja siedząca jest najbardziej obciążająca dla kręgosłupa nawet dorosłego, więc warto sie zastanowić, czy jest sens sadzać dziecko np. "tylko do zdjęcia" i po co? Teraz róbmy zdjęcia dzieciom w ich naturalnych pozycjach, jak zaczną siadać, to zdążymy im napstrykać fotek, przecież teraz są takie słodkie i tak szybko rosną, do czego tu się na siłę spieszyć? :)
 
hej,

u nas chłodniej! yeah!

takie burze był wczoraj i w nocy, że dzieciaki płakały jak szalone hmm...

co do siadania to starszy usiadł sam na 7 mc, niestety ten będzie szybciej, bo to widać... szkoda :p

za 2 tyg jedziemy nad morze oby była tylko pogoda, chociaż nie chciałabym upałów bo wtedy nigdzie nie wyjdziemy przz większość dnia...
i oby nam gondola wystarczyła bo pomału robi się ciasna.. :o
 
Doli pierdziele już wolę cieplo ;) wczoraj rano u mnie ulewa ze ulice płynęły, potem slonce a dziś znow deszcz choć już mniejszy i wieje, a my spałysmy do 10.20 :D z przerwą o 6. Na jedzenie ;)

dygotka my też jeszcze z miesiac będziemy tylko na mleku bo chyba poczekamy do skończenia 5. Mies.

Z tym siadaniem tak samo myślę. Uczyłam swojego cały czas bo ja bierze czasem na nogi tak jak w leżaczku i go poprawiam żeby mala bardziej leżała, jeszcze się nasiedzi, choć ona już i tak głowę zadziera do góry z takiej pół leżącej pozycji i za ręce się ciągnie ;) podejrzewam ze szybko z tym jej pójdzie, no ale ina od urodzenia głowę dźwigala leżąc na brzuchu co mnie dziwiło, bo myslalam ze to po kilku tyg dziecko zaczyna :)
 
dziewczyny, jutro wyjeżdżamy na tydzień i pewnie mnie przez ten tydzień nie bedzie. ale z taką wakacyjna produkcja to moze bedę miała 2 strony do nadrobienia :-) trzymajcie się!
 
reklama
A no mało laski na fb piszą pewnie a u nas nic ciekawego to i pisać nie ma co

My dziś pierwszy basen zaliczylismy Gucio zadowolony cała godzinę pływał i oczywiście musiałam go w międzyczasie karmić wiec cyc na basenie zaliczony ;-)
 
Do góry