reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

Dziewczyny jak mi cycki spuchly!! Yeah! Czuje sie taka sexy mama :-D

Ja chyba nie bede robic genetycznych..

Karina, moja kumpela mówiła, ze jej robili ta amniopunkcję, Ty będziesz to robiła? Bo to jest na kasę. Ja sobie nie dam tego zrobic...! Co za pomysł, zeby sie wbijac igła przez brzuch :szok:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czemuwyniki moga byc pogorszone? Jak na prenatalnych badaja mi dzidziola wymiary itd wazne zeby z dzieckiem bylo ok. No ibadania z krwi. Z Zuza mialam usg prenatalne 3 d w 20 tc i 30 tc niezapomniany widok

tu trzeba rozroznic samo usg prenatalne a pelne badania prenatalne
usg mierzy tylko nt, nb i sprawdza czy narzady sa ok a zwlaszcza serduszko,
badania prenatalne to badanie z krwii + wyniki z usg
przy krwiaku badania z krwii moga byc podwyzszone ale nie pamietam czy bialko czy hcg :(
 
haa bo ja to cały czas myślęo tym USG genetycznym/prenatalnym no jak zwał tak zwał :-D
Ale na krew czy amnio to nie widzę sensu..bo co mi to da..przecież i tak nie usunę a w razie jakby costfu tfu to i tak żadnej operacji by nie robili przecież. Także to tylko kwestia uspokojenia. No amnio to jużw ogóle jest okorpnym badaniem :eek:

Babydust ja jem nabiał. Piję mleko ale surowe, nieapsteryzowane i sery jem bo mi laktoza nie szkodzi więc jem. Nie jemy tylko i wyłącznie cukru i zboża. Więc nie jest źle. Jeśli tobie nabiał nie służy to nie powinnaś ale skoro lubisz to pewnie nie jest źle. Ja nie stosuję paleo stricte bo w sumie w takiej ścisłej paleo to miecho surowe sięje wiec wiesz :-p
 
To juz nie wiem.. mam tylko skorowanie na USG prenatalne...;-) to moze nie musze robic badan genetycznych..

A co z ta glukoza? Trzeba ja robic w 12-14 tyg?
 
Olusia glukozę pije się po 20tc chyba w okolicach 24..lepiej później niż wcześniej...bywa też, że cc się uaktywnia po 30tc..osoby z obciążonym wywaidem powinny sobie zrobić dodatkowo po 30tc test. no ale nie sądzę aby lekarz o tym mówił.
Ja to sięcieszę, że ominie mnie ta przyjemność wypicia tego syfu bleee
 
kerna a stewie stosujesz
ja generalnie nabial jem cukry sa ok takze serniczek od czasu do czasu moge trzasnac, nie moge wiecej niz 2 kanapeczki chleba na raz no i makaron mi nie sluzy, po 2 lyzkach masakra a kto by tym sie najadl :( ziemniaki tez ok , nawet 2 kawalki pizzy sa ok
NA RAZIE mysle ze pozniej w ciazy bedzie gorzej :(
surowe miesko lubie ale nie w ciazy ;)

Olusia usg genetyczne to teraz prawie obowiazek :) dopiero jak cos jest na nim nie tak lub wiek matki lub inne czynniki wskazuja na ryzyko np poprzednie poronienia wtedy jest skierowanie na badania prenatalne z krwii + usg i wtedy podany jest wynik w postaci prawdoppdobuwnstwa wysrapienia wady genetycznej u dziecka w postaci np 1:12000 czyli nie potwierdza anni nie zaprzecza ze chora jest czy nie jezeli wynik wyjdzie ponizej 1:300 to najczesciej lekarze kieruja na dalsza diagnostyke czyli na amnio i to daje 100% pewnosci
 
reklama
Dziewczyny jak mi cycki spuchly!! Yeah! Czuje sie taka sexy mama :-D

Ja chyba nie bede robic genetycznych..

Karina, moja kumpela mówiła, ze jej robili ta amniopunkcję, Ty będziesz to robiła? Bo to jest na kasę. Ja sobie nie dam tego zrobic...! Co za pomysł, zeby sie wbijac igła przez brzuch :szok:

Lei - raczej nie bede robic, zobaczymy co gin powie ..., ostatnim razem tylko trisomie robiłam ...
Następny termin na 7.10 na badania prenatalne ...
A tak znowu mam zapalenie pęcherza :-(
 
Do góry