reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwietniowe mamy 2024

Ja za to dzisiaj trochę próbuje się uwolnić od myśli o becie czy rośnie czy nie rośnie. Zrobiłam sobie paznokcie. 😂 Rzadko noszę takie krótkie, ale tak mnie podkusiło.

Wizyta będzie u mnie w 5+4 więc boję się, że w sumie nie zobaczę nawet zarodka. Być może jeszcze w środę przed wizytą powtórzę sobie betę, ale na razie się bije z myślami, bo znowu wyniki, wizyta i pożegnam ponad 300 zł. 🤷
 

Załączniki

  • IMG_20230805_195655_717.jpg
    IMG_20230805_195655_717.jpg
    79,7 KB · Wyświetleń: 64
reklama
Ja za to dzisiaj trochę próbuje się uwolnić od myśli o becie czy rośnie czy nie rośnie. Zrobiłam sobie paznokcie. 😂 Rzadko noszę takie krótkie, ale tak mnie podkusiło.

Wizyta będzie u mnie w 5+4 więc boję się, że w sumie nie zobaczę nawet zarodka. Być może jeszcze w środę przed wizytą powtórzę sobie betę, ale na razie się bije z myślami, bo znowu wyniki, wizyta i pożegnam ponad 300 zł. 🤷
Fajna odskocznia, ja dziś oglądałam w internecie kocyki i beciki. 🙈😅
W 5+4 może już zobaczysz serduszko, zarodek już na pewno będzie. Ja idę w 5+3, właśnie uwidocznic zarodek, choc wolałabym w 5+5, aby już na pewno zobaczyc serduszko. Jeszcze w przyszłym tygodniu mam endo, zapisałam się 2 miesiące temu, nie wiedząc o ciazy, tak kontrolnie, przez hashi mamy, ale teraz to tym bardziej warto iść. :)
 
Dziewczyny zadam głupie pytanie🙈 jak się robi zeby odpowiedzieć w jednym poście na kilka innych? Umiem tylko odpowiedzieć na jeden 😅🙈
Albo drugi sposób jest taki, że przeglądając posty zaznaczasz ten na który chcesz odpowiedzieć „cytat” (znajduje sie obok przycisku „lubię to”) i nie musisz wracać do góry tylko dalej lecisz sobie przeglądasz zaznaczasz kolejny a jak już będziesz chciała odpowiadać to wtedy na samym dole w okienku na Twoją odpowiedz będzie taki przyciski „wstaw cytat” (obok „dołącz pliki” ) i pokaże Ci wszystko co zaznaczylaś, zatwierdzasz i wrzuca Ci wszystkie posty na które chcesz odpowiedzieć.
 
No i jeszcze muszę iść do kardiologa, zawsze mialam lekkie problemy z niskiem cisnieniem i wysokim tetnem, sadze, ze na tle nerwowym, bo nerwus ze mnie, plus produkuje za duzo hormonow, np. kortyzolu, adrenalina mi skaczs itp., myslalam, że jak nie będę wykonywać forsownych prac, będzie ok. Ale dziś poszlam do wanny, niezbyt ciepła woda, ale poczułam się źle, mierze cisnienie 103/70, a tętno 132, ja niedotleniona na całego, bo czuje to. Pooddychalam głęboko polezalam i w pare minut się wyrównało. Ale ginka mowila, że w ciazy nie może mi tak skakać to tętno, i mam sprawdzać i jak coś, to kardiolog. Wiec musze iść. Nic mi nie powie, lekow na obniżenie tętna nie przyjmę, bo wtedy, w przypadku spadku ciśnienia, stracę przytomność, nie mogąc wyrównać natlenienia wyższym tętnem. Wiec w sumie nic mi nie pozostaje, jak pogadać z nią, co myśli o tym i czemu tak się dzieje. Wiem, że holtera może mi założyć, usg serca zrobić. To coś może się wyjaśni.
 
No i jeszcze muszę iść do kardiologa, zawsze mialam lekkie problemy z niskiem cisnieniem i wysokim tetnem, sadze, ze na tle nerwowym, bo nerwus ze mnie, plus produkuje za duzo hormonow, np. kortyzolu, adrenalina mi skaczs itp., myslalam, że jak nie będę wykonywać forsownych prac, będzie ok. Ale dziś poszlam do wanny, niezbyt ciepła woda, ale poczułam się źle, mierze cisnienie 103/70, a tętno 132, ja niedotleniona na całego, bo czuje to. Pooddychalam głęboko polezalam i w pare minut się wyrównało. Ale ginka mowila, że w ciazy nie może mi tak skakać to tętno, i mam sprawdzać i jak coś, to kardiolog. Wiec musze iść. Nic mi nie powie, lekow na obniżenie tętna nie przyjmę, bo wtedy, w przypadku spadku ciśnienia, stracę przytomność, nie mogąc wyrównać natlenienia wyższym tętnem. Wiec w sumie nic mi nie pozostaje, jak pogadać z nią, co myśli o tym i czemu tak się dzieje. Wiem, że holtera może mi założyć, usg serca zrobić. To coś może się wyjaśni.
Ja mam też problemy z wysokim tętnem. Mam zespół Barlowa. Cała ciążę brałam tabletki. Z tym, że ja miałam nadciśnienie w ciazy. Teraz z kolei mam niziutkie i puls tez mi się obniża. Az musze pic rano kawę bo za niskie ciśnienie tez jest dla dziecka niebezpieczne. Ehh same problemy, ale trzeba te 9 mcy jakos się przekulać❤️
 
Dobra dziewczyny, test odpowiedzi 😁

Jasne że tak! Wszystko w umiarze pewnie ok ;)

Klikasz w „odpowiedz” w interesujący Cię post, a potem normalnie przewijasz do góry i szukasz kolejnego posta, na który chciałaś odpowiedzieć - i też klikasz „odpowiedz” 😀 Ewentualnie przeglądasz i sobie klikasz „odpowiedz” w każdy post, na ktory będziesz odpowiadać, a na koniec tylko rozdzielacz w okienku i odpowiadasz. Mam nadzieję, że cokolwiek jest jasne, bo jestem kiepskim tłumaczem 🤪
Chyba dziala😅
Albo drugi sposób jest taki, że przeglądając posty zaznaczasz ten na który chcesz odpowiedzieć „cytat” (znajduje sie obok przycisku „lubię to”) i nie musisz wracać do góry tylko dalej lecisz sobie przeglądasz zaznaczasz kolejny a jak już będziesz chciała odpowiadać to wtedy na samym dole w okienku na Twoją odpowiedz będzie taki przyciski „wstaw cytat” (obok „dołącz pliki” ) i pokaże Ci wszystko co zaznaczylaś, zatwierdzasz i wrzuca Ci wszystkie posty na które chcesz odpowiedzieć.
👍👍👌
 
Ja mam też problemy z wysokim tętnem. Mam zespół Barlowa. Cała ciążę brałam tabletki. Z tym, że ja miałam nadciśnienie w ciazy. Teraz z kolei mam niziutkie i puls tez mi się obniża. Az musze pic rano kawę bo za niskie ciśnienie tez jest dla dziecka niebezpieczne. Ehh same problemy, ale trzeba te 9 mcy jakos się przekulać❤️
Ja można powiedzieć mleko z kawą 😆 bo wsypuję tylko jedną łyżeczkę 😆 to takich kaw mogę wypić pewnie 6 🤣🤣🤣🤣
 
reklama
Ja mam też problemy z wysokim tętnem. Mam zespół Barlowa. Cała ciążę brałam tabletki. Z tym, że ja miałam nadciśnienie w ciazy. Teraz z kolei mam niziutkie i puls tez mi się obniża. Az musze pic rano kawę bo za niskie ciśnienie tez jest dla dziecka niebezpieczne. Ehh same problemy, ale trzeba te 9 mcy jakos się przekulać❤️
Ja myślę, że u mnie to problem metaboliczny, produkuje za dużo hormonów, i za szybko, wyrzuca mi kosmiczne iloeci adrenaliny, kortyzol mam 40-50 przy normie do 20. Chciałam sprawdzić aldosteron, bo on może ta te zaburzenia odpowiadać, ale jestem w ciazy i już za późno, bo on w ciazy rosnie. Jak mi podadzą leki na obniżenie tętna, to stracę przytomność, bo skąd wezme tlen, kiedy cisnienie spadnie? Ogólnie mam też stany hipoglikemii reaktywnej, kiedy to za szybko mi glukoza spada, mimo że wciaz jest w normie. Jak jem mniej niż 2500 kcal dziennie, to chudnę, a jestem szczupła, dawniej byłam potwornie chuda. Mam adhd stwierdzone i to widać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz organizmu. No ale trzeba iść wykluczyc arytmie czy jakieś wady serca itp., zanim uznamy, że tak mam. Na razie przed ciąża zrobilam ekg i było dobre, musze srobic usg I holtera.
Ja to mam od dziecka, a w ciąży się nasila, wiadomo. I każdy mowil, ze na tle nerwowym, no, może i tak, ale wypadałoby wykluczyć problemy zdrowotne.
 
Do góry