reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2024

Magdzik9111, ja jestem turbo słaba. Ledwo chodze po schodach w domu. Wydaje mi się ze to w miare normalne. Poprzednio tez się tak czułam.
Teraz sama siebie zmuszam na lekki sport albo wyjście gdziekolwiek.
Ale dlaczego amniopunkcja jeżeli badania wyjdą ok?
Usg i biochemia to 96% pewności
Nifty/Sanco to 99,8
Amniopunkcja to 100%
Ja wiem ze to niewielkie różnice ale moja gin zaproponowała to przez historie poprzedniej ciąży - ryzyko wady wyjdzie mi pewnie wysokie przez wiek i to jak ciąża potoczyła się ostatnio.
Plus natknęłam się ostatnio na profil jednej dziewczyny u której Nifty/Sanco było prawidłowe i dopiero na usg drugiego trymestru wyszło ze dziewczynka ma wadę T18 :(
 
reklama
Czarna herbata? Oczywiście nie jakoś mocno zaparzona. No i nospa. Chociaż może najpierw spróbuj paracetamol. Oby szybko przeszło!

Dziewczyny ja już po usg. Maluszek rośnie, zgodnie z obrazem to 8t4d, serduszko bije jak szalone. Z dobrych wieści krwiak już mi się wchłonął wiec mogę nawet dzisiaj lekko poodbijać rakietą na tenisie i włączyć lekki trening na bieżni 😀
Natomiast moja gin powiedziała otwarcie ze Sanco to takie minimum które musimy zrobić obok usg genetycznego. Nawet jeśli wyjdzie dobre to pewnie skończy się na dodatkowej amniopunkcji :(
Miłej soboty dla wszystkich!
jak długo się wchłaniał krwiak, był duży i czy miałaś plamienia ?
 
Hej oo
Dziewczyny powiedzcie mi czy wy też jesteście takie megaaaa słabe? Od dwóch dni z trudnością mi się nawet chodzi. Mój mąż się martwi że to nie jest normalne... Tym bardziej że ja zawsze wulkan energii, W pierwszej ciąży nie pamiętam żeby mnie takie osłabienie łapalo
ja nic takiego nie mam. Ale dziś ta biegunka nie daje mi żyć. Plus mega ból brzucha. Zaczyna się tym martwić. Każdy jest inny. Może na Ciebie tak ta ciaza działa...
 
Magdzik9111, ja jestem turbo słaba. Ledwo chodze po schodach w domu. Wydaje mi się ze to w miare normalne. Poprzednio tez się tak czułam.
Teraz sama siebie zmuszam na lekki sport albo wyjście gdziekolwiek.

Usg i biochemia to 96% pewności
Nifty/Sanco to 99,8
Amniopunkcja to 100%
Ja wiem ze to niewielkie różnice ale moja gin zaproponowała to przez historie poprzedniej ciąży - ryzyko wady wyjdzie mi pewnie wysokie przez wiek i to jak ciąża potoczyła się ostatnio.
Plus natknęłam się ostatnio na profil jednej dziewczyny u której Nifty/Sanco było prawidłowe i dopiero na usg drugiego trymestru wyszło ze dziewczynka ma wadę T18 :(
nawet mnie nie strasz. My robimy sanco...
W ostatniej ciąży wada T15.
Strasznie się martwię.
 
Magdzik9111, ja jestem turbo słaba. Ledwo chodze po schodach w domu. Wydaje mi się ze to w miare normalne. Poprzednio tez się tak czułam.
Teraz sama siebie zmuszam na lekki sport albo wyjście gdziekolwiek.

Usg i biochemia to 96% pewności
Nifty/Sanco to 99,8
Amniopunkcja to 100%
Ja wiem ze to niewielkie różnice ale moja gin zaproponowała to przez historie poprzedniej ciąży - ryzyko wady wyjdzie mi pewnie wysokie przez wiek i to jak ciąża potoczyła się ostatnio.
Plus natknęłam się ostatnio na profil jednej dziewczyny u której Nifty/Sanco było prawidłowe i dopiero na usg drugiego trymestru wyszło ze dziewczynka ma wadę T18 :(
Ja robiłam w poprzedniej ciąży amniopunkcję plus badanie mikromacierzy ze względu na wysokie ryzyko T21. Mam nadzieję, że tym razem nie będzie konieczności. Nie planuję robić żadnych nifty/sanco tylko w razie czego zapłacić za te mikromacierze :)
 
O właśnie. Mikromacierze to tez jest super pomysł! Ja jestem mega niecierpliwa wiec jak tylko skończę 10tc to od razu robię nifty/Sanco. A potem zobaczymy jak się potoczy wszystko.
Marta_322332 przepraszam, nie chce nikogo straszyć. Ja po prostu wiem jak ciąża o idealnym usg genetycznym może skończyć się złe. Dmucham na zimne, na nic się nie nastawiam ale stres level hard :(
jak długo się wchłaniał krwiak, był duży i czy miałaś plamienia ?
z tego co mi dzisiaj mowila gin to były nawet dwa, raczej małe krwiaczki.
Nie miałam żadnych krwawień ale tez przez te dwa tygodnie miałam zakaz sportu, żadnej jazdy konnej, tenis tez odpadł, żadnego cardio oraz seksu :(
 
O właśnie. Mikromacierze to tez jest super pomysł! Ja jestem mega niecierpliwa wiec jak tylko skończę 10tc to od razu robię nifty/Sanco. A potem zobaczymy jak się potoczy wszystko.
Marta_322332 przepraszam, nie chce nikogo straszyć. Ja po prostu wiem jak ciąża o idealnym usg genetycznym może skończyć się złe. Dmucham na zimne, na nic się nie nastawiam ale stres level hard :(

z tego co mi dzisiaj mowila gin to były nawet dwa, raczej małe krwiaczki.
Nie miałam żadnych krwawień ale tez przez te dwa tygodnie miałam zakaz sportu, żadnej jazdy konnej, tenis tez odpadł, żadnego cardio oraz seksu :(
wiem bo sama jestem po ciąży z trisomia ale u mnie się sama dość szybko skończyła. Serce przestało bić. Co to są mikromacierze? Jak wygląda to badanie? Jaki koszt i kiedy można wykonać?
 
wiem bo sama jestem po ciąży z trisomia ale u mnie się sama dość szybko skończyła. Serce przestało bić. Co to są mikromacierze? Jak wygląda to badanie? Jaki koszt i kiedy można wykonać?
Ja to badanie robiłam przy okazji amniopunkcji bo inaczej się nie da a płaciłam 2000. Link do: Badania genetyczne w technologii mikromacierzy
Tu jest opisane tak dokładnie, generalnie wykrywa nawet małe mikrodelecje czy mikroduplikacje. Ja się na to zdecydowałam bo wynik miałam po 3 dniach a na wyniki amniopunkcji czekałam 3 tygodnie
 
Dziękuję. Sama rozważam amniopunkcję ale nie wiem czy to już nie jest przesada jeśli reszta wyjdzie ok. Tzn prenatalne i nifty.. ale ta wada poprzednia mnie martwi. W jeszcze poprzednich poronieniach nie badałam materiału z poronienia. W sumie za mną 4 poronienia i strasznie się boje.
 
reklama
Cześć dziewczyny chciałam się przywitać z wami jako kwietniowa mama 2024 o ile się uda tym razem szczęśliwie, narazie jest Ok.
Odrazu mam do was pytanie czy miałyście pomiarki YS - pęcherzyka zoltkowego? Podzielcie się proszę jaki wymiar w którym tygodniu ciąży był u was
 
Do góry