reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2023

Jakbyś miała standardowe cykle takie po 28 dni to pewnie tak, ale jak wiesz że masz 40 dniowe i owulacje dopiero w 24 d to wszystko jest ok ;) tylko termin porodu powinien być wyznaczony z usg a nie z om.
Ja tez tak miałam u mnie różnica jest 17dni. I wkurzyłam, sie bo wypisali mi na zaświadczeniu daty wg om. Generalnie według nich byłam wtedy w 9 tyg, a lekarz rzekomo nic nie widziała na usg, wiec tym bardziej byłam w szoku, ze lekarz wręczył mi książeczkę ciąży. To mu powiedziałam, ze pierwszy raz widzę takie praktyki, ze nic nie widać a ja juz książeczkę dostaje… Oczywiscie daty wg om. Powiedzial, ze skoryguje przy kolejnej wizycie. (Czyli będę miała pokreslone w książeczce? :/ ) Ale jeszcze nie byłam u niego. Sprawdzałam tylko prywatnie czy wszystko jest w porządku i czy wg ciąża się rozwija. Na szczęście nie miała żadnych zastrzeżeń i wszystko było w porządku.
 
reklama
U mnie też jest rozjazd pomiędzy data OM bo to wychodzi 9+5 a według USG 9+1,CRL 24 mm ale ja po poronieniu miałam cykle 42 dniowe więc nie jest chyba najgorzej,wcześniej miałam tydzień różnicy na ostatnim USG więc trochę nadrobione:) ja mam termin na 19 kwietnia wpisany ale nie wiem jak wyliczony w takim razie bo ostatnia miesiączkę miałam 13 lipca
to właściwie żadna różnica na tym etapie wiek ciążowy ustalony jest z pomiaru zarodka który jest bardzo mały. Dużo zależy od badającego i sprzętu. 4 dni to właściwie żadna różnica.
 
Ja tez tak miałam u mnie różnica jest 17dni. I wkurzyłam, sie bo wypisali mi na zaświadczeniu daty wg om. Generalnie według nich byłam wtedy w 9 tyg, a lekarz rzekomo nic nie widziała na usg, wiec tym bardziej byłam w szoku, ze lekarz wręczył mi książeczkę ciąży. To mu powiedziałam, ze pierwszy raz widzę takie praktyki, ze nic nie widać a ja juz książeczkę dostaje… Oczywiscie daty wg om. Powiedzial, ze skoryguje przy kolejnej wizycie. (Czyli będę miała pokreslone w książeczce? :/ ) Ale jeszcze nie byłam u niego. Sprawdzałam tylko prywatnie czy wszystko jest w porządku i czy wg ciąża się rozwija. Na szczęście nie miała żadnych zastrzeżeń i wszystko było w porządku.
17 dni to dość dużo. A jak długie masz cykle?
 
Ja już się denerwuje z tymi prenatalnymi, że je na nfz dostałam. Ale lekarz nic nie mówił.. kompletnie nic. Tylko, że na dziś rozwija się prawidłowo. Serduszko silne.
ale wskazania do badania mogą być różne nie tylko wiek. Miałaś w przeszłości poronienia? Albo trudności z zajmiemy w ciążę? Może masz jakieś choroby przewlekłe albo bierzesz jakieś leki? Spokojnie to nie znaczy w żadnym wypadku że cokolwiek złego dzieje się z dzieckiem
 
reklama
Dziewczyny z tymi rozjazdami z terminem wg OM a wg USG nie ma się co przejmować, zwłaszcza jeśli cykle są nieregularne. Ja też mam rozjazd 13 dni, ale odrazu wiedziałam, że tak będzie. W poprzednich ciążach było dokładnie tak samo. Ale od zawsze mam mega nieregularne cykle, także ta ciąża to w ogóle cud.

Kinia, a na skierowaniu co masz napisane na te prenatalne?
 
Do góry