reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2023

Jakbyś miała standardowe cykle takie po 28 dni to pewnie tak, ale jak wiesz że masz 40 dniowe i owulacje dopiero w 24 d to wszystko jest ok ;) tylko termin porodu powinien być wyznaczony z usg a nie z om.
Ja też tak mam 5 dni młodszą ciążę . Też mam długie cykle i miałam monitorowaną owulacje była późno. U mnie 12+1 z USG.
 
reklama
Też się melduje po wizycie. Dzidziek rośnie, serduszko bije. Wszystko jest ok ;) usg miałam już przez brzuch. Trochę spadłam z wagi, wspomniałam że mam mdłości i dostałam jakiś lek na recepcję ale doktorka mówiła że to pewnie tylko jeszcze kwestia 1-2 tyg jak będzie lepiej. Za tydzień prenatalne. Też mam na nfz ze względu na wcześniejsze poronienia.
Aż się serce cieszy gdy czytam takie wpisy 🤗 . Który tydzień masz?
 
No to by się zgadzało. Przy standardowych 28dniowych cyklach owulacja jest ok 14-16 dc. Jak Ty miałaś ok 24 to już praktycznie początek kolejnego cyklu przy 28dniowych. Także zgadza się z tym co Ci wyszlo na USG. Będzie zdrowy Maluszek a termin porodu pewnie wyznacza Ci wg prenatalnych.
Ja już się denerwuje z tymi prenatalnymi, że je na nfz dostałam. Ale lekarz nic nie mówił.. kompletnie nic. Tylko, że na dziś rozwija się prawidłowo. Serduszko silne.
 
Ja już się denerwuje z tymi prenatalnymi, że je na nfz dostałam. Ale lekarz nic nie mówił.. kompletnie nic. Tylko, że na dziś rozwija się prawidłowo. Serduszko silne.
Jakby coś bylo nie tak to lekarz by Ci powiedział. Jaka okropna nie byłaby to prawda to lekarz ma obowiązek Ciebie poinformować. Skoro powiedział że wszystko ok, to musisz wierzyć że zna się na swojej pracy i tak jest. Ciesz się że dostałaś skierowanie, zaoszczędzisz pieniądze i możesz wydać je na siebie zamiast na badania 😀 to skierowanie to od lekarza na NFZ dostałaś? Ja póki co jeszcze prywatnie idę i się zastanawiam czy jest szansa też podpytać 🤷🏻‍♀️
 
A odnośnie do PAPPA - krew pobierajcie tego samego dnia, w którym macie USG?
Mnie lekarz kazał w poniedziek w diagnostyce w czwartek przyjść z wynikiem na usg i wtedy mi wyliczą wszystko.
Czyli będziemy się wspierać duchowo.
Dziewczyny myślicie, czy mój partner może ze mną na badania jutro iść? Bo chce, a ja nie wiem czy lekarz pozwoli mu wejść. Nie wiem czy to będzie usg już przez brzuch.
Ja też planuje iść na prenatalne z mężem. Jeszcze chyba za wcześnie przez brzuch.

Dziewczyny czy na prenatalnych będzie już widać co tam się ukrywa między nóżkami?😅
Mój lekarz w ciąży z córką nie powiedział wtedy. Wiem, że często lekarze już mówią albo np dają 80%. Ja wolę dowiedzieć się ciut później, ale żeby była pewność. Najgorzej się nastawić a później usłyszeć, że jednak nie.
Z córką w ciąży do prenatalnych podejrzewałam, że będzie chłopak, ale później czułam, że dziewczynka❤️
Teraz też mi się wydaje, że może chłopak, ale zobaczymy po 11 tygodniu może wtedy znowu zmienię zdanie na dziewczynkę😜
 
Jakby coś bylo nie tak to lekarz by Ci powiedział. Jaka okropna nie byłaby to prawda to lekarz ma obowiązek Ciebie poinformować. Skoro powiedział że wszystko ok, to musisz wierzyć że zna się na swojej pracy i tak jest. Ciesz się że dostałaś skierowanie, zaoszczędzisz pieniądze i możesz wydać je na siebie zamiast na badania 😀 to skierowanie to od lekarza na NFZ dostałaś? Ja póki co jeszcze prywatnie idę i się zastanawiam czy jest szansa też podpytać 🤷🏻‍♀️
Właśnie też myślę, że jak by było coś nie tak to by powiedział. Tak na nfz bo chciałam badania porobić i od razu dal mi na prenatalne.
Ja w poniedziałek 26 idę prywatnie do swojego ale chyba będę prowadzić ciążę na nfz i prywatnie. Bo różnica w USG jest duża jednak.
Chyba, że nie mogę mieć dwóch kart ciąży.
 
Mnie lekarz kazał w poniedziek w diagnostyce w czwartek przyjść z wynikiem na usg i wtedy mi wyliczą wszystko.

Ja też planuje iść na prenatalne z mężem. Jeszcze chyba za wcześnie przez brzuch.


Mój lekarz w ciąży z córką nie powiedział wtedy. Wiem, że często lekarze już mówią albo np dają 80%. Ja wolę dowiedzieć się ciut później, ale żeby była pewność. Najgorzej się nastawić a później usłyszeć, że jednak nie.
Z córką w ciąży do prenatalnych podejrzewałam, że będzie chłopak, ale później czułam, że dziewczynka❤️
Teraz też mi się wydaje, że może chłopak, ale zobaczymy po 11 tygodniu może wtedy znowu zmienię zdanie na dziewczynkę😜
Hahaa. Ja dziś kupowałam witaminki w aptece i babka mnie zaczepiła na kiedy mam termin. I nie wiem po czym poznała. Ale mówiła, że będzie syn 🤦🏻‍♀️😂😂😂
 
U mnie też jest rozjazd pomiędzy data OM bo to wychodzi 9+5 a według USG 9+1,CRL 24 mm ale ja po poronieniu miałam cykle 42 dniowe więc nie jest chyba najgorzej,wcześniej miałam tydzień różnicy na ostatnim USG więc trochę nadrobione:) ja mam termin na 19 kwietnia wpisany ale nie wiem jak wyliczony w takim razie bo ostatnia miesiączkę miałam 13 lipca
 
U mnie też jest rozjazd pomiędzy data OM bo to wychodzi 9+5 a według USG 9+1,CRL 24 mm ale ja po poronieniu miałam cykle 42 dniowe więc nie jest chyba najgorzej,wcześniej miałam tydzień różnicy na ostatnim USG więc trochę nadrobione:) ja mam termin na 19 kwietnia wpisany ale nie wiem jak wyliczony w takim razie bo ostatnia miesiączkę miałam 13 lipca
Tez ostatnia miałam 13 lipca 😀 trzymam się 1 terminu na 25 kwietnia.
 
reklama
Do góry