reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2023

@Kinnia95 a coś lekarza zaniepokoiło że dał skierowanie na prenatalne na NFZ? 😔 Bo wiem że są na fundusz po 35r.ż. i właśnie jak coś lekarza zaniepokoi, na skierowaniu musi zaznaczyć powód skierowania (przy zeszłej ciąży miałam takie skierowanie - przy prenatalnych jak robiłam prywatnie wysokie NT i wysokie prawdopodobieństwo trisomi, dlatego zostaliśmy objęci programem badań prenatalnych).
 
reklama
Z planami jest różnie dziękuję Bogu że jesteś w ciąży ja myślałam że już nie zajdę. A ile jest takich które w ogóle nie mogą. Wszystko będzie dobrze. A pracą się nie martw. Ja też się martwiłam niestety mój szef nie jest fajnym gościem. Ale stwierdziłam że co ma być to będzie. Teraz moje dziecko jest najważniejsze. Dlatego po tylu stratach już siedzę w domu na zwolnieniu. Niektórzy mnie krytykują ale tak naprawdę nie rozumieją dlaczego w tym domu siedzę i już. Nawet jeśli dobrze się czuję. Bo łatwe z oceniać A nikt nie zna sytuacji.
Tym bardziej gratulacje że się udało. Już teraz musi być dobrze ❤️ Wiesz co, gdyby nie moja historia to myślę że bym się już cieszyła. Póki co staram się nie nakręcać w tym wszystkim, skupić na dziecku, które już mam, bo zasługuje na wszystko co najlepsze, domu i pracy, bo i tak wiem że nic więcej zrobić już nie mogę. Ja generalnie jestem dosyć pechowa osoba - przypadkiem w życiu nic mi jeszcze nie wyszło, więc tutaj też mam ograniczone zaufanie czy się uda.
W ogóle się nie przejmuj, sama wiesz co jest dla Ciebie i dziecka najlepsze. Toksyczna atmosfera w pracy na pewno nie mialaby dobrego wpływu na Twoją psychikę, a koniec końców najbardziej potrzebujesz teraz spokoju :)
 
@Kinnia95 a coś lekarza zaniepokoiło że dał skierowanie na prenatalne na NFZ? 😔 Bo wiem że są na fundusz po 35r.ż. i właśnie jak coś lekarza zaniepokoi, na skierowaniu musi zaznaczyć powód skierowania (przy zeszłej ciąży miałam takie skierowanie - przy prenatalnych jak robiłam prywatnie wysokie NT i wysokie prawdopodobieństwo trisomi, dlatego zostaliśmy objęci programem badań prenatalnych).
może być też np z powodu poronień w wywiadzie
 
Tym bardziej gratulacje że się udało. Już teraz musi być dobrze ❤️ Wiesz co, gdyby nie moja historia to myślę że bym się już cieszyła. Póki co staram się nie nakręcać w tym wszystkim, skupić na dziecku, które już mam, bo zasługuje na wszystko co najlepsze, domu i pracy, bo i tak wiem że nic więcej zrobić już nie mogę. Ja generalnie jestem dosyć pechowa osoba - przypadkiem w życiu nic mi jeszcze nie wyszło, więc tutaj też mam ograniczone zaufanie czy się uda.
W ogóle się nie przejmuj, sama wiesz co jest dla Ciebie i dziecka najlepsze. Toksyczna atmosfera w pracy na pewno nie mialaby dobrego wpływu na Twoją psychikę, a koniec końców najbardziej potrzebujesz teraz spokoju :)
Martwię się. Zawsze będę mieć obawy. Ale staram się wyciszyć , meliske pije. I jakoś leci. Muszę wysiedzieć do przyszłego wtorku. Ciesze się ,że jestem w ciazy. O niczym innym nie marzyłam. Ale staram się podejść do tego na chłodno mimo wszystko. Na niektóre rzeczy nie mamy niestety wpływu . Fajnie że jest tutaj cudowna grupa wsparcia. Jestem wierząca i będę się modliła o każdego bobaska. Trzymam kciuki za nas wszystkie. ♥️😘
 

Załączniki

  • 20220919_100226.jpg
    20220919_100226.jpg
    3,1 MB · Wyświetleń: 66
Właśnie nie wiem bo na usg jest napisane 9+5
To na pewno wg OM jest wyliczone. Lekarz na początku badania wprowadza dane do komputera i to przelicza termin wg miesiączki. Generalnie wielkość dziecka to pomiar z USG. Ja w poprzedniej ciąży miałam rozjazd 2 dni, teraz na pierwszej wizycie różnica chyba 4, ale też było baaardzo wcześnie, ledwo widoczne serduszko i miałam też minimalnie dłuższe cykle. W poprzedniej ciąży też na początku ciąża młodsza, potem starsza niż OM i syn szedł tym trybem starszego dziecka, a urodził się całkiem spory jak na moje gabaryty 🤷🏻‍♀️
 
reklama
9+5 wychodzi z USG czy OM? Ja wg OM 9+5 i termin mi wychodzi na 19.04
mi też z OM wychodzi 9+5 tc, wyliczony termin mam na 25.04, z USG dzisiejszego jest 9+3 tc i termin na 21.04 :) Ale jak sobie przeliczałam na różnych aplikacjach, niby te same dane, a w każdej wychodzi trochę inny termin.
 
Do góry