reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2023

Cześć dziewczyny. Pisałam we wcześniejszych postach o moim krwiaku i plamieniach. To mnie okropnie przerażało. Wczoraj byłam na kontroli u innego lekarza. Dostałam zwiększoną dawkę duphastonu i dodatkowo luteine 200. Dziś już widać diametralną różnicę. Plamienie ustępuje 🤭 Moje maleństwo ma 7.5 mm a serduszko bije 155/min. Lekarz nie założył książeczki ciąży, nie wiem o co chodzi 🤔 przecież już bije serduszko. Wg USG 7 tc
ja bylam w 7 + 4 rowniez nie zalozono mi ksiazeczki, tez nie wiem dlaczego, ale postanowilam sie nie przejmowac.
 
reklama
Hej, ja też już po wizycie. Na razie wszystko ok, na razie nie zakładałyśmy karty ciąży, jeżeli będzie wszystko w porządku to na następnej wizycie za 3 tygodnie. Ciąża trochę młodsza, z rozmiaru wychodzi 7tc, wg om7tc5, ale jednak cykle miałam też dłuższe 28-34dni, test też wyszedł trochę później. Serduszko na tą chwilę pracuje w porządku. Wg rozmiaru crl termin porodu na 25.04, wg om 19.04. Czekam na kolejną wizytę i mam nadzieję, że wszystko będzie w porzadku.
 
Ja w poprzedniej ciąży miałam zachciankę od ok 30tc do samego porodu na gruszki, mąż codziennie kilogramami kupował, nawet do szpitala na patologię ciąży mi je przynosił. To był 2017 rok, a ja do tej pory ani jednej więcej nie zjadłam, aż patrzeć na gruszki nie mogę. :D
Ja mam fazę na twarde zimne nektarynki :p
 
Dziewczyny a jak tam wasza waga. Już widzicie różnice?umnie od dodatniego testu 1.5 - 2 kg. Czyje jak bym miała już przynajmniej 5 kg na plusie.
W poprzednich ciążach tyłam dużo ok 25 kg ale też stratuje z niedowagi boję się że tym razem może być jeszcze więcej bo w ramach walki z nudnościami cały czas coś miele paszczą 🤣🤣
U mnie spadło 5 kg... Mimo że jem więcej. I brzuch też jakby większy. ... Dziwne zjawisko
 
Ja mam zepsutą wagę i jestem szczęśliwym człowiekiem bo nie mam jak sprawdzić 😂
Ja się pilnuje bo nie jestem fit :p ale póki co waga narazie max do 0,5 kg skacze ale staram się nie jeść po 20.. ale muszę przyznać ze ciąża mi poprawila
Metabolizm ;-) wiec mam nadzieje ze Max 10 kg przyladuje .. tak będę próbować jak wyjdzie zobaczymy :p
 
Cześć dziewczyny. Pisałam we wcześniejszych postach o moim krwiaku i plamieniach. To mnie okropnie przerażało. Wczoraj byłam na kontroli u innego lekarza. Dostałam zwiększoną dawkę duphastonu i dodatkowo luteine 200. Dziś już widać diametralną różnicę. Plamienie ustępuje 🤭 Moje maleństwo ma 7.5 mm a serduszko bije 155/min. Lekarz nie założył książeczki ciąży, nie wiem o co chodzi 🤔 przecież już bije serduszko. Wg USG 7 tc
Dobrze czytać, że wszystko ok. Też mialam krwiaka i ciągle plamienie choć już mniej, w czwartek mam wizytę i czekam jak na szpilkach. Czy u Ciebie nie widać już krwiaka a dalej plamienie. Ja biorę luteinę 50 3 razy dziennie
 
W poprzedniej ciąży bardzo dużo jadałam serków piątuś, często też naturalnych jogurtuw wymieszanych z takimi małymi saszetkami musli. Od temtej pory tego nie jem. Jako owoc teraz i wtedy króluje kiwi jest kwaśne więc trochę łagodzi mdłości. Wystarczy, że otworze lodówkę nawet z zatkanym nosem a już mnie szarpie🤢 Kupiłam krople na mdłości, ale w pierwszej ciazy czy je baralam czy nie i tak wymiotowałam
 
reklama
Do góry