reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2023

@KaliMali Właśnie byłam w szpitalu na usg bo dostałam krwotoku i skurczy jak do porodu tylko mniejsze i mój gin powiedział ze ciąża była wewnatrz maciczna i jeszcze są pozostałości także poronienie według niego wynikło z tego ze długa przerwa między ciążami ze teraz powinno być Ok już i mamy razem z moim partnerem brać kwas foliowy .
ja w trakcie poronienia krwawiłam z różna intensywnością ponad 2 tygodnie. Na początku też miałam ból brzucha. To bardzo różnie wygląda ważne na pewno żeby ocenić czy po macica się oczyszczona, czy nie trzeba jeszcze zrobić łyżeczkowania.
 
reklama
Za długa przerwa między ciążami przyczyną poronienia ? Jakoś niewiarygodnie mi to brzmi... skosultowałabym to jeszcze z innym lekarzem.
Ja również. Po 3 poronieniu możemy nazwać już to poronieniami nawykowymi.
I czynnik może być zarówno z Twojej strony, jak i partnera.
Partner niech też się zbada koniecznie.
My przed 4 próbą zapewne porobimy jeszcze więcej badań. Już mam badania zlecone od Hematologa, mój idzie na rozszerzone badania nasienia.
Moim zdaniem trzeba zbadać opcje, bo potrzebne są odpowiednie leki.
 
12 lat temu miałam ciąże bliźniacza bezzarodową . Miałam łyżeczkowanie i od tamtej pory nie starałam się nie chciałam . Powiedział ze za długa przerwa była między ciążami . Zobaczę mówił ze w pierwszym cyklu już możemy się starać . Ja mam dzieci już dorosłe 2 z poprzedniego małżeństwa .
Aaaa, to tu jest różnica, rzeczywiście.
W takim razie poatarajcie się raz jeszcze i może się uda!
Ale badania zawsze warto wykonać. Chociaż te kariorypy, bo może potrzebna jest heparyna, acard. Różnie bywa.
 
no właśnie co to znaczy że za długa przerwa między ciążami? Ojciec dziecka ma brać kwas foliowy? To dziwne, po co? Kwas foliowy jest potrzebny do prawidłowego rozwoju cewy nerwowej ( kręgosłupa i mózgu) dziecka, mama musi go brać żeby dzidzius go od niej pobierał. A Tato chyba dla towarzystwa na połykać 😃
Nie wiem tego nie zapytałam dlaczego ma ojciec dziecka brać kwas foliowy. Jakiś wpływ na plemniczki? 🤷🏻‍♀️
ja w trakcie poronienia krwawiłam z różna intensywnością ponad 2 tygodnie. Na początku też miałam ból brzucha. To bardzo różnie wygląda ważne na pewno żeby ocenić czy po macica się oczyszczona, czy nie trzeba jeszcze zrobić łyżeczkowania.
Mówił że dzisiejszy dzień najbardziej krwawiący ale jeżeli chcę to jutro moge przyjść z rana na czczo i mnie wylyzeczkują ale lepiej jakby samo się oczyściło bo niby to tez ma jakiś wpływ te skrobanie na ciąże .
 
Nie wiem tego nie zapytałam dlaczego ma ojciec dziecka brać kwas foliowy. Jakiś wpływ na plemniczki? 🤷🏻‍♀️

Mówił że dzisiejszy dzień najbardziej krwawiący ale jeżeli chcę to jutro moge przyjść z rana na czczo i mnie wylyzeczkują ale lepiej jakby samo się oczyściło bo niby to tez ma jakiś wpływ te skrobanie na ciąże .
Lepiej jak sama poronisz :)
Ja uparcie przy drugim poronieniu czekałam ponad 6 tygodni. I oczyściło się samo.
 
no właśnie co to znaczy że za długa przerwa między ciążami? Ojciec dziecka ma brać kwas foliowy? To dziwne, po co? Kwas foliowy jest potrzebny do prawidłowego rozwoju cewy nerwowej ( kręgosłupa i mózgu) dziecka, mama musi go brać żeby dzidzius go od niej pobierał. A Tato chyba dla towarzystwa na połykać 😃
Suplementacja kwas foliowy + cynk u mężczyzn podobno pozytywnie wpływa na jakość nasienia u mężczyzn. Mój ginekolog też o tym wspominał.
 
Podobno jak jedna podpaska starcza na 2h to krwawienie jest w normie, tak mi lekarz mowił w zeszlym roku.
Ja miałam w zeszłym roku tak że poszłam do szpitala (9/10tydz), dali tabletki i niby wszystko się oczyściło, wypuścili do domu. Niestety moja lekarka popełniła bład bo powiedziala przy usg ze mam mieśniaka a to musiały zostać jeszcze pozistałości. Beta po tygodniu nadal wychodziła wysoka, po 10 dniach dostałam takiego krwotkoku że siedziałam na toalecie a ze mnie się lało ciurkiem. Do szpitala jechałam z ręcznikiem między nogami. Wtedy mi zrobili łyżeczkowanie.
Także jestem zdania że jak Was coś niepokoi przy poronieniu to koniecznie trzeba to sprawdzić na ip. Wiadomo że lepiej żeby się samo oczyściło ale czasem sie nie da. Im wyższa ciąża tym trudniej.
 
Byłam na przyśpieszonej wizycie u mojej gin (miałam mieć 25.08 ale jej coś wypadło i dzwoniła przesunąć). Jak na ten moment wszystko idealnie. W czwartek nawet zarodka nie było, dziś już ponad centymetr ma i serducho ładnie, miarowo bije :)
 

Załączniki

  • 9220cc28-9fdb-4133-ad56-39ef445cae58.jpeg
    9220cc28-9fdb-4133-ad56-39ef445cae58.jpeg
    49,1 KB · Wyświetleń: 62
reklama
Byłam na przyśpieszonej wizycie u mojej gin (miałam mieć 25.08 ale jej coś wypadło i dzwoniła przesunąć). Jak na ten moment wszystko idealnie. W czwartek nawet zarodka nie było, dziś już ponad centymetr ma i serducho ładnie, miarowo bije :)
super. Gratulacje 😀 który to tydzień.
 
Do góry