reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2023

Dzięki dziewczyny.
Jestem też prawie pewna że owulacja mi się spóźniła o kilka dni i była w 16-17 dc więc też tym się trochę uspokajam.
Z każdą ciążą coraz trudniej, z nostalgią wspominam pierwszą kiedy nie dopuszczałam myśli że coś może być nie tak 😉 teraz świadomość i strach większy ...
zgadza się niewiedza to jednak błogosławieństwo. Ja przy pierwszej zrobiłam test z moczu tylko jeden. I zapisałam się do ginekologa. 😀
 
reklama
Ja właśnie wczoraj zaliczyłam kolejny krwotok. 3 ciąża (2 poronione) i znów te sam stres...
Za jakie grzechy, dobry Boże?
Lekarz zwiększył leki. Kazał zrobić beta hcg. Zrobiłam dzisiaj, wynik 2777,58 mIU/ml. Według labolatorium mieści się w normie. Jutro powtórzę i we wtorek, bo w poniedziałek zamknięte labolatorium.
Podejżewam, że to krwiak. To samo miałam w 1 i 2 z krwiakiem. Może tym razem leki ciąże utrzymają, a krwiak pójdzie sobie w cholerę 🙏.
Chociaż jeśli doszło do poronienia, to jedyny pozytyw że beta nie jest aż tak wysoka. W ostatniej ciąży zakończonej w 6,5 tygodniu beta ponad 82 tysiące, więc zanim to zeszło to 5 tygodni nosiłam martwą ciążę.
Objawów dalej brak, prócz bólu piersi i aż piekących sutków. No i brzuch mi wywaliło, a jestem w szoku. Bo taki brzuszek miałam przy 1 ciąży w 13 tygodniu. Zobaczymy 🤷‍♀️
No cóż, nie nastawiam się. Stosuję się do zaleceń lekarza. A jak nie wyjdzie, to na pocieszenie idę pod koniec sierpnia na wyczekiwany koncert ☺️.
 
Ja właśnie wczoraj zaliczyłam kolejny krwotok. 3 ciąża (2 poronione) i znów te sam stres...
Za jakie grzechy, dobry Boże?
Lekarz zwiększył leki. Kazał zrobić beta hcg. Zrobiłam dzisiaj, wynik 2777,58 mIU/ml. Według labolatorium mieści się w normie. Jutro powtórzę i we wtorek, bo w poniedziałek zamknięte labolatorium.
Podejżewam, że to krwiak. To samo miałam w 1 i 2 z krwiakiem. Może tym razem leki ciąże utrzymają, a krwiak pójdzie sobie w cholerę 🙏.
Chociaż jeśli doszło do poronienia, to jedyny pozytyw że beta nie jest aż tak wysoka. W ostatniej ciąży zakończonej w 6,5 tygodniu beta ponad 82 tysiące, więc zanim to zeszło to 5 tygodni nosiłam martwą ciążę.
Objawów dalej brak, prócz bólu piersi i aż piekących sutków. No i brzuch mi wywaliło, a jestem w szoku. Bo taki brzuszek miałam przy 1 ciąży w 13 tygodniu. Zobaczymy 🤷‍♀️
No cóż, nie nastawiam się. Stosuję się do zaleceń lekarza. A jak nie wyjdzie, to na pocieszenie idę pod koniec sierpnia na wyczekiwany koncert ☺️.
Trzymam mocno kciuki żeby było dobrze !!
 
Ja właśnie zaczęłam krwawić lekko ale już leci . Niedługo będzie już po ciąży . Powiedzcie mi czy te krwawienie liczy się jako niwy cykl? Czy po tym cyklu moge się zacząć starać o kolejną ciąże ?
No cóż, to chyba razem będziemy przeżywać poronienie.
Ja jestem po sprawdzeniu bety. Spada.
Wczoraj:2777
Dzisiaj: 1400 coś

Także czekam do końca bety.

Jeśli chodzi tutaj o Twoją sytuację-sprawdź poziom bety i jej przyrost. Nie każde krwawienie to poronienie☺️.
Trzymam kciuki!
 
No cóż, to chyba razem będziemy przeżywać poronienie.
Ja jestem po sprawdzeniu bety. Spada.
Wczoraj:2777
Dzisiaj: 1400 coś

Także czekam do końca bety.

Jeśli chodzi tutaj o Twoją sytuację-sprawdź poziom bety i jej przyrost. Nie każde krwawienie to poronienie☺️.
Trzymam kciuki!
U mnie słaby był przyrost od początku . Dzisiaj 6 tc a u mnie beta 463
 
Masakra, to już moja 3 ciąża poroniona...
Myślisz, że odstawić już w tej chwili heparynę i wszelkie leki? Bo mój lekarz to akurat też ma długi weekend 😅
strasznie współczuję.
Może powinnaś pomyśleć o poszerzeniu diagnostyki o np zespół antyfosfolipidowy jeśli to 3 poronienie albo mutacje genu odpowiedzalnego za prawidlowe działanie kwasu foliowego?
Jeszcze raz bardzo współczuję.
 
reklama
strasznie współczuję.
Może powinnaś pomyśleć o poszerzeniu diagnostyki o np zespół antyfosfolipidowy jeśli to 3 poronienie albo mutacje genu odpowiedzalnego za prawidlowe działanie kwasu foliowego?
Jeszcze raz bardzo współczuję.
Już mam wykrytą mutację. Haplotyp m2 w genie anxa. Stąd też ta heparyna.
Może jeszcze dodatkowo coś trzeba poszukać. Generalnie mamy combo, bo i konflikt serologiczny, trombofilia i macica dwurożna (ale na szczęście bez przegrody).
Także będziemy walczyć dalej 🤷‍♀️
 
Do góry