reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2023

Tak. Ginekolog sam nie wie . Mówi ze endometrium grube ze być może jest wewnątrz macicy. Bety muszę robić patrzeć czy spada .
tak bo Ty teraz masz betę ok 500 tak? No to przy tej wartości pęcherzyka nie będzie widać. Po prostu jest za mały żeby go w USG zobaczyć.
 
reklama
Mnie dziś cycki jakby mniej bolały. Panikuje strasznie, boje się po prostu. Robiłam 3 raty betę , rośnie ładnie, myślicie, że powinnam jeszcze powtórzyć ? W środę beta była 1047, lekarz mówił w wtorek na wizycie, że jak będzie 800-1000 to jest świetnie i widzimy się 25.08.
 
Ja mam wąskie drogi rodne (badane przez 3 lekarzy) a młody był tak oplątany pępowiną że nie było szans by zszedł do dróg rodnych (cały czas był bardzo wysoko). Ordynator oddziału nie zgodził się na cięcie. U mnie nie postępowało rozwarcie i z lekarzem, który mnie prowadził na patologii ciąży, brzydko mówiąc czekaliśmy aż młodemu tępo spadnie żeby ordynator nie mógł się do niego przyczepić. Żeby nie było ordynator też mnie wymierzył i dziecko (mi stwierdził, że mam wymiary w dolnych granicach normy, dziecko wymierzył na ponad 4kg i stwierdził że większe dzieci się rodziły).
Ja m znów tendencje do dużych dzieci, młody urodzony w 35tc miał 54cm i 3400g ;)
Ale nie dlatego było CC.
Ogólnie to w późniejszym terminie mam zamiar negocjować z lekarzem o porodzie sn
 
jak były wskazania to ok. Bo CC to operacja z przecięciem brzucha i macicy i po 2 CC ewentualna 3 ciąża to już duże ryzyko że powiększająca się macica może pęknąć w trakcie ciąży czy porodu w miejscu blizny. A teraz gdyby dzieco było mniejsze nie chcesz spróbować rodzic naturalnie?
Po ostatnim razie nie mam najmniejszej ochoty tego przechodzić (czyt poród naturalny). Poza tym więcej ciąż nie planuje. Jeśli z tą będzie wszystko ok, to partner idzie na wazektomie i będzie problem z głowy. Ja po cięciu bardzo dobrze się czułam i następnego dnia już latałam z dzieckiem od rana po korytarzu (cięcie miałam o 23)
 
Mnie dziś cycki jakby mniej bolały. Panikuje strasznie, boje się po prostu. Robiłam 3 raty betę , rośnie ładnie, myślicie, że powinnam jeszcze powtórzyć ? W środę beta była 1047, lekarz mówił w wtorek na wizycie, że jak będzie 800-1000 to jest świetnie i widzimy się 25.08.
Myśl pozytywnie. Cycki raz mogą boleć, raz nie ☺️. Nie krwawisz, beta rośnie takż musi być git ☺️.
 
Cześć :)
Chciałam się przywitać z nadzieją że zostanę na wątku do samego końca, do kwietnia i szczęśliwego porodu.
Widzę że jest tu Was dużo po wcześniejszych przejściach.
To moja 5 ciąża. Dwie donoszone, dwie poronione. Ostatnia w zeszłym roku, w 9 tyg przestało bić serduszko. Nie planowałam więcej, więc ta ciąża bardzo mnie zaskoczyła.
Termin wychodzi na 6.04. dzisiaj 6t1d. Czuje że ta ciąża nie będzie łatwa. Moja gin jest na urlopie więc żeby potwierdzić poszłam do innej. Dała mi duphostan, zrobiła usg, niestety zarodek umiejscowiony tak że słabo go było widać stwierdziła ze tylko w jednej płaszczyźnie i ze jest o nieregulanych kształach. Kazała mi zrobić betę hcg we wtorek i potem w czwartek mówiąc że powinna się podwoić. We wtorek miałam wynik 13 tys a w czwartek 19 tys. Zaczęłam panikować że się nie podwoiła a potem czytać że przy takich wartościach ona się może podwajać już nawet co 4 dni a nie co 2. Nie wiem czy robić jeszcze raz w przyszłym tyg czy czekać do wizyty do 22.08.
Może coś doradzicie ?
 
Cześć :)
Chciałam się przywitać z nadzieją że zostanę na wątku do samego końca, do kwietnia i szczęśliwego porodu.
Widzę że jest tu Was dużo po wcześniejszych przejściach.
To moja 5 ciąża. Dwie donoszone, dwie poronione. Ostatnia w zeszłym roku, w 9 tyg przestało bić serduszko. Nie planowałam więcej, więc ta ciąża bardzo mnie zaskoczyła.
Termin wychodzi na 6.04. dzisiaj 6t1d. Czuje że ta ciąża nie będzie łatwa. Moja gin jest na urlopie więc żeby potwierdzić poszłam do innej. Dała mi duphostan, zrobiła usg, niestety zarodek umiejscowiony tak że słabo go było widać stwierdziła ze tylko w jednej płaszczyźnie i ze jest o nieregulanych kształach. Kazała mi zrobić betę hcg we wtorek i potem w czwartek mówiąc że powinna się podwoić. We wtorek miałam wynik 13 tys a w czwartek 19 tys. Zaczęłam panikować że się nie podwoiła a potem czytać że przy takich wartościach ona się może podwajać już nawet co 4 dni a nie co 2. Nie wiem czy robić jeszcze raz w przyszłym tyg czy czekać do wizyty do 22.08.
Może coś doradzicie ?
moim zdaniem przy tej wartości jedynie USG jest miarodajne a 6 tygodni to bardzo jeszcze wcześnie .
 
reklama
Dzięki dziewczyny.
Jestem też prawie pewna że owulacja mi się spóźniła o kilka dni i była w 16-17 dc więc też tym się trochę uspokajam.
Z każdą ciążą coraz trudniej, z nostalgią wspominam pierwszą kiedy nie dopuszczałam myśli że coś może być nie tak 😉 teraz świadomość i strach większy ...
 
Do góry