reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2023

To jest dobra różnica ;) u mnie rocznikowo 3 lata ale w rzeczywistości 2 lata 7 miesięcy i dzieciaki mają dobry kontakt. Teraz z trzecim będzie gorzej bo będzie 9,5 roku między najstarsza i najmłodszym/ą i 7 lat między drugim i najmłodszym/ą wiec juz super relacji nie będzie.
i jak to się ogarnia ?😁...chodzi mi o taką różnicę wieku ok 2.5 roku ? Czy jest to do zrobienia tzn.musi być,ale czy jest mega ciężko czy znośnie ?bo na razie trudno mi to sobie wyobrazić kiedy wspomnę trudne początki , niewyspanie i to ile czasu spędzałam z małym ...teraz ten czas trzeba będzie podzielić na dwa
 
reklama
u mnie podobnie między najstarszym a najmłodszym będzie 8,5. Więc pewnie zainteresowanie dzieckiem będzie średnie. Natomiast między drugim a trzecim 2,5 lat więc może za jakiś czas się razem sobą zajmą. Chocia na początku będzie pewnie zazdrość.
myślę że będzie ciężko. Ale też na pewno mam większy luz niż przy pierwszym. Każdy będzie musiał się dostosować 😀
Poza tym na szczęście będzie mam nadzieję wiosna więc i warunki atmosferyczne bardziej sprzyjające do spacerów czy wizyt na placach zabaw.
 
i jak to się ogarnia ?😁...chodzi mi o taką różnicę wieku ok 2.5 roku ? Czy jest to do zrobienia tzn.musi być,ale czy jest mega ciężko czy znośnie ?bo na razie trudno mi to sobie wyobrazić kiedy wspomnę trudne początki , niewyspanie i to ile czasu spędzałam z małym ...teraz ten czas trzeba będzie podzielić na dwa
Dla mnie to dobra różnica wieku. I nie wspominam początków źle. Ale to też zależy od tego jakie dzieci są bo moje z tych spokojnych 😉 Wiadomo że przy pierwszym były długie spacerki, spanie w ciągu dnia kiedy ona sapała a przy drugim już tak nie było ale tak jak mówie źle tego nie wspominam.
 
A doradzicie coś na ból kręgosłupa w dolnym odcinku? Przecież to dopiero 8 tydzień a już bolą plecy? Dodam, że swoją drogą mam lordoze kręgosłupa 😑
Hmm może dobry fizjoterapeuta i/lub fizjoterapeuta uroginekoliczny, oateopata, mogą pomóc. Ja ogólnie bardzo żałowałam, że w pierwszej ciąży nie poszłam do fizjo urogin i osteopaty, może dzięki wcześniejszym wizytom zminimalizowalabym albo uniknęła tematu skurczy krzyżowych.
 
A u mnie będzie 20 miesięcy różnicy😉 Ktoś przebije? Chcieliśmy żeby między dziećmi było 2-3lata różnicy, ale nie sądziliśmy, że tak szybko się uda😅 Powiem szczerze, że boję się jak to będzie w kwietniu.
 
A u mnie będzie 20 miesięcy różnicy😉 Ktoś przebije? Chcieliśmy żeby między dziećmi było 2-3lata różnicy, ale nie sądziliśmy, że tak szybko się uda😅 Powiem szczerze, że boję się jak to będzie w kwietniu.
No u nas bylo 22 wiec mega podobnie a chcialam jeszcze mniej, tylko sie nie udawalo. To naprawde jest do ogarniecia:-) ja nie mowie ze bedzie lekko🙂 nie ukrywam ze wozek podwojny to byl
moj pomocnik, takze polecam
 
No u nas bylo 22 wiec mega podobnie a chcialam jeszcze mniej, tylko sie nie udawalo. To naprawde jest do ogarniecia:-) ja nie mowie ze bedzie lekko🙂 nie ukrywam ze wozek podwojny to byl
moj pomocnik, takze polecam
A jaki miałaś? Liczyłam, że może uda się bez, ale mam jeszcze dużo czasu na przemyślenie tej sprawy🙂
 
reklama
Mój brzuch wyglada tragicznie. W polowie ciazy z córką nie mialam takiego ogromnego jak teraz w 7 tyg 😂
U nas bedzie roznica 5,5 roku, wiec tez trochę dużo, zanim to małe urośnie to córka bedzie miala juz swoje dorosle sprawy 🙄

Bonzur,
U nas będzie 4 lata różnicy, więc też tak sobie. Najważniejsze żeby się kochali u będzie dobrze nez względu na wiek 🙃
 
Do góry