reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Każda z nas ma inne nastawienie do tych bóli podbrzusza widzę, ja jak mnie bolało to panikowałam, tzn wiem że tak powinno być, ale jednak bałam się, że przy którejś wizycie w toalecie zobacze krew czy jakieś plamienie 🙈 później kilka dni zero bóli to się uspokoiłam, ostatnio pojawiają się czasem w ciągu dnia, dosłownie na chwilę, chociaż wczoraj nieźle mi to dało w kość, jeszcze mnie tak nie ciągnęło, musialam sobie dresy zsunąć poniżej podbrzusza, bo guma z nich mnie tylko gorzej cisła 🙈
Rany, to może ja się powinnam martwić, bo mnie ani razu nie bolał brzuch, poza delikatnym ukłuciem od czasu do czasu w lewym lub prawym lub po środku jakby w pochwie.
Dziś zaczynam 10 tydzień, a brzuch mam plaski- to normalne w pierwszej ciąży?
Czytałam gdzieś, że przy tyłozgięciu macicy ( a podobno mam, taki mi lekarz powiedział kilka lat temu) brzuch wychodzi później.
 
reklama
No bo ogólnie te wszystkie testy to nie dają 100% gwarancji, taka daje tylko amniopunkcja.
gratuluje bliźniaków! Mój mąż jest z bliźniaków, mam tez kuzynki bliźniaczki i dla mnie to był bardzo duży stres, ze i mi się moga przytrafić 🙈

dziewczyny jeszcze mam takie pytanie zauważyliście ze się mocniej i intensywniej pocicie? Ja nigdy z tym problemu nie milam, a teraz kapiac sie dwa razy dziennie, piżama i tak mi rano śmierdzi. Mąż mówi ze to pewnie przez nadwrażliwość na zapachy, ale normalnie aż mam mokro. Założę koszulkę na 3 godziny i musze sie przebrać bo mi śmierdzi 🤦🏽‍♀️
Ja się pocę na całego. Mokre pachy non stop i zmieniam też ciuchy dwa razy dziennie 😂😂 aż mi głupio 😂😂
 
U mnie tak samo. Lekarka mówiła, że pappa robimy wtedy, gdy coś niepokoi w usg. czytalam o wielu kobietach, które robiły ten test i wychodziło bardzo duże prawdopodobieństwo chorób genetycznych, długi czas potem żyły w stresie… a okazywało się później, ze jest zdrowe dziecko. Ja nie chcę sobie takiego stresu fundować. Spokojnie zrobię usg prenatalne i będę słuchać wskazań lekarza😁 Ale każda decyduje sama i rozumiem, jak ktoś chce zrobić wszystkie możliwe badania.
Mu dokładnie to samo, zrobimy normalne USG prenatalne między 11 a 13 tygodniem i tyle. Mam w razie "w" skierowanie na genetyczne na nfz wypisane in blanco, ale z własnej woli wcale nie chcemy tam iść. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze po prostu. Znajoma też robiła wszystko co możliwe, nie dość, że wydała kupę kasy na badania, później wyszły jakieś nieprawidłowości, więc konsultacje z genetykami itd. nie wspomnę już o i h stresie, a w rezultacie okazało się, że dziecko zdrowe.
 
Każda z nas ma inne nastawienie do tych bóli podbrzusza widzę, ja jak mnie bolało to panikowałam, tzn wiem że tak powinno być, ale jednak bałam się, że przy którejś wizycie w toalecie zobacze krew czy jakieś plamienie 🙈 później kilka dni zero bóli to się uspokoiłam, ostatnio pojawiają się czasem w ciągu dnia, dosłownie na chwilę, chociaż wczoraj nieźle mi to dało w kość, jeszcze mnie tak nie ciągnęło, musialam sobie dresy zsunąć poniżej podbrzusza, bo guma z nich mnie tylko gorzej cisła 🙈
Mnie brzuch jak na okres boli dość często
Wczoraj jeszcze pojawiło się kłucie w jajniku 🤔ale to teoretyczny termin miesiączki więc może dlatego ból był większy..
Dziś natomiast mniej mnie bolą piersi 😁
 
Pomysł jest, ale czasu brak 😅 raczej ostatnio preferuję makaron z jakimiś różnymi, ekspresowymi sosami typu szpinakowy czy po prostu pomidorowy 😅
Ja ostatnio spagetti pełnoziarniste zjadłam z sosem serowo szpinakowym i wycisnelam w to prawie całą cytrynę na talerz. Mój nie mógł patrzeć co ja robię i co ja jem, a mi się uszy aż trzęsły tak mi smakowało 😂😂
 
Mu dokładnie to samo, zrobimy normalne USG prenatalne między 11 a 13 tygodniem i tyle. Mam w razie "w" skierowanie na genetyczne na nfz wypisane in blanco, ale z własnej woli wcale nie chcemy tam iść. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze po prostu. Znajoma też robiła wszystko co możliwe, nie dość, że wydała kupę kasy na badania, później wyszły jakieś nieprawidłowości, więc konsultacje z genetykami itd. nie wspomnę już o i h stresie, a w rezultacie okazało się, że dziecko zdrowe.
Mnie lekarz pappy nawet nie proponował..
Więc umówiona jestem tylko na prenatalne na 8 lub 11 października
 
Ja się dzisiaj czuje tak bez siły, cały czas zawroty głowy, zmierzyłam ciśnienie i co? 110/62, no to drugie przy dolnej granicy 🙈 chodzę jak pijana a tu obiad trzeba robić 🙈
Ja podobnie. Cisnienie niby w normie ale jestem jakas taka nie do życia. Slaba jestem, zawroty głowy, nudności. Chyba zaczynają sie rozkrecac objawy ciążowe.
 
Ja ostatnio spagetti pełnoziarniste zjadłam z sosem serowo szpinakowym i wycisnelam w to prawie całą cytrynę na talerz. Mój nie mógł patrzeć co ja robię i co ja jem, a mi się uszy aż trzęsły tak mi smakowało 😂😂

Haha :D aż nabrałam ochoty na makaronem ze szpinakiem!

My wczoraj byliśmy na rocznicowej kolacji - super restauracja, ekstra oceny, oryginalne menu - a ja jedyne na co miałam ochotę to burger (przynajmniej z dobrej wołowiny 😅) ALE żeby nie przesadzić, zamiast zwykłych frytek wzięłam te z batata ...i były genialne. najlepsze jakie jadłam w życiu, posypane parmezanem 😍 tak czy siak, teraz fancy jedzenie w ogólnie do mnie nie przemawia :D
 
reklama
Do góry