reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

reklama
Przestanę Was czytać bo mi co chwilę na coś ochotę robicie a ostatnio mam mało czasu żeby jakoś bardziej kreatywnie działać w kuchni 😂
Haha, mam to samo :p
A że wczoraj przeczytałam tutaj o śledziku i chipsach paprykowych, to po pracy oczywiście, że to kupiłam i własnie śledzia wciągnęłam :p
 
Ja się dzisiaj czuje tak bez siły, cały czas zawroty głowy, zmierzyłam ciśnienie i co? 110/62, no to drugie przy dolnej granicy 🙈 chodzę jak pijana a tu obiad trzeba robić 🙈
 
Ja się dzisiaj czuje tak bez siły, cały czas zawroty głowy, zmierzyłam ciśnienie i co? 110/62, no to drugie przy dolnej granicy 🙈 chodzę jak pijana a tu obiad trzeba robić 🙈
A propo ciśnienia, to wczoraj pół dnia poświęciłam na szukanie ciśnieniomierza dla kobiet w ciąży.
Chciałam kupić pierwszy lepszy, a okazało się, że w opisie jest "niewskazany dla kobiet w ciąży". Myślę sobie "jak?!".
Okazało się, że na DOZ ostatecznie znalazłam tylko jeden bezpieczny dla kobiet w ciąży.
Odnośnie tego pierwotnego zaś napisałam do producenta, o co chodzi i dostałam taką odpowiedź:

Ogólnie nie jest zaleceń aby kobieta w ciążył dokonywała pomiarów ciśnieniomierzem elektronicznym. Jest to spowodowane możliwością przepompowania przez elektroniczne urządzenie mankietu. Co może doprowadzić do nagłego skoku ciśnienia lub spadku. A w takim przypadku może to skutkować np. niedokrwieniem lub nie do tlenieniem dziecka.

Ze względu, że jest to urządzenie elektronicznie my jako firma musimy taki informację zawierać w instrukcji. Oczywiście jak dotąd nigdy nie doszło do takiej sytuacji, ale osobiście odradzamy i jeśli już dokonuje pomiarów osoba w ciąży robi to na własne ryzyko.
 
A propo ciśnienia, to wczoraj pół dnia poświęciłam na szukanie ciśnieniomierza dla kobiet w ciąży.
Chciałam kupić pierwszy lepszy, a okazało się, że w opisie jest "niewskazany dla kobiet w ciąży". Myślę sobie "jak?!".
Okazało się, że na DOZ ostatecznie znalazłam tylko jeden bezpieczny dla kobiet w ciąży.
Odnośnie tego pierwotnego zaś napisałam do producenta, o co chodzi i dostałam taką odpowiedź:

Ogólnie nie jest zaleceń aby kobieta w ciążył dokonywała pomiarów ciśnieniomierzem elektronicznym. Jest to spowodowane możliwością przepompowania przez elektroniczne urządzenie mankietu. Co może doprowadzić do nagłego skoku ciśnienia lub spadku. A w takim przypadku może to skutkować np. niedokrwieniem lub nie do tlenieniem dziecka.

Ze względu, że jest to urządzenie elektronicznie my jako firma musimy taki informację zawierać w instrukcji. Oczywiście jak dotąd nigdy nie doszło do takiej sytuacji, ale osobiście odradzamy i jeśli już dokonuje pomiarów osoba w ciąży robi to na własne ryzyko.
W swoim znalazłam informacje, że nie wolno go używać u noworodków i u kobiet cierpiących na zatrucie ciążowe, a w czasie ciąży należy się skonsultować z lekarzem. Szczerze to w życiu bym nie pomyślała że jakoś to może zaszkodzić. Jutro jak będę na wizycie to podpytam moją gin 🤔
 
W swoim znalazłam informacje, że nie wolno go używać u noworodków i u kobiet cierpiących na zatrucie ciążowe, a w czasie ciąży należy się skonsultować z lekarzem. Szczerze to w życiu bym nie pomyślała że jakoś to może zaszkodzić. Jutro jak będę na wizycie to podpytam moją gin 🤔
Z taką odnotacją też dwa ciśnienomierze znalazłam, ale wzięłam ostatecznie ten, który ma napisane, że może być dla kobiet w ciązy :)
Wydaje mi się, że chodzi tutaj o to automatyczne pompowanie rękawa. Prawdopodobnie niektóre ciśnieniomierze (jak ten z maila od producenta) nie mają jakby funkcji "stop" i przez to mogą prowadzić do niedokrwienia.
 
reklama
Dziewczyny, a którą aplikację ciążową polecacie? Korzystacie z jakiejś?
Używam Pregnancy - jest super. Fajny podgląd dziecka, ciekawostki na temat dziecka i stanu matki. Wygodna i zero reklam jak na razie.
2 lata temu używałam flo i wtedy było mega, ale jak teraz zainstalowałem, to pełno wyskakujących okienek, codzienne prośby o wykupienie pakietu i przymus rejestracji mejlowej mnie zniechęcil.
 
Do góry