reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Za 9 dni mam wizytę u mojej prowadzącej i wtedy będzie decyzja czy zakładamy pessar, ona ma takie założenie, że zakłada najszybciej po 19 tygodniu, a im dłużej da się wyleżeć na samych lekach, tym lepiej. Ostatnio przyjmowałam progesteron w dawce 3x3, no i tak jadę na tym plus nospa i duże dawki magnezu. Na szczęście krwawienia ustały, bo już bym chyba całkiem odeszła od zmysłów.


Ann, czytasz w moich myślach, dokładnie tak jak piszesz - odliczam dni do 22 tygodnia, bo wcześniej ratują tylko matkę. Zrobiłam sobie licznik na telefonie i każdego dnia patrzę, jak liczba się zmniejsza. Wypłakałam już tyle łez, że teraz pozostaje mi po prostu wierzyć w tego malucha 💓 Obie straty były przed 10 tygodniem, może dlatego było zielone światło.


30 tydzień to już taka fajna granica, a jeszcze lepiej 32, bo maluszek nie jest skrajnym wcześniakiem:) Całe szczęście medycyna poszła do przodu i czasami takich cudów dokonują, że aż serce rośnie.
Polecam komorę Malm, mam tą wyższą na 5 rzędów szuflad i super pakowna. Jak się dokupi te wkłady do szuflad Skubb, 6 szt, to już w ogóle można sobie fajnie rzeczy posegregować.

Dziękuję kochane za każde dobre słowo 💗
Oczywiście, masz rację im później tym lepiej założyć passera. Ja brałam 3razy duphaston i 2 razy luteine dodatkowo heparyne. Na tą chwilę została tylko heparyna i 2*duphaston bo odchodzimy od leków. Masz rację z tym plamieniem.. Dla mnie również był to koszmar , latałam do lekarza I przyczyną nie była znana.. Stwierdził że taka moja uroda z tym że również jestem po poronieniu. A wtedy już czarne myśli kłębią sie mimo woli ;/. Na szczęście już połowa! 😁 także damy radę choćby leżąc kilka miesięcy dla dzidzi🥰.

Polecacie te same mebelki, jeśli są pakowne napewno je wezmę 😍. Bo bardzo podoba mi się rozwiązanie bez klamkowe 😁.... a orientujecie się czy sa szafy do nich? Czy mozna z innej kolekcji dopasować?:) Mieszkamy rok w nowym domu i zdążyliśmy zrobić dół:) a teraz na górze pokoik dziecięcy i sypialnię zaczynamy:). Na szczęście mam tam WC i kuchnie 😄 odpadnie latanie po schodach. No i salon czysty jakby ktoś wparowal bo jak tu jesteśmy to non stop meksyk🤣.... Niby jeszcze połowa ale roboty i przygotowań tyle że może szybko zlecieć 😁😄. Super że dołączyłaś ta grupa , jest najlepsza na forum. ZAWSZE pomaga jak tylko będziesz czuła chęć się wygadać 💕
 
reklama
ja tak cały czas myślę jeszcze nad wyprawką i szczerze wiele z tych rzeczy jest dostępne na olx za grosze, a nie zniszczone jakoś bardzo. Jasne, stać mnie na nowe, ale cały czas myślę i myślę co by tu wziąć 🤔

Bardzo mi się to łóżeczko podoba, nie chcę w mieszkaniu białych mebelków 😶Link do: Łóżeczko niemowlęce Noble Cot 120x60 vintage Woodies no ale znowu szkoda, że MDF 😓
Trochę też myślę nad tym Link do: MYLLRA Łóżeczko z szufladą, jasnoturkusowy, 60x120 cm - IKEA co prawda na razie wyprzedane, ale może wróci jakoś na stronę albo od przyszłego roku będzie coś fajniejszego w ofercie. Zakładam, że szybciej niż przełom stycznia i lutego to nie będę nic kupować, na razie tylko research 😎
WoW 😍 piekne te łóżeczka! Bardzo !!! Inne niż wszystkie...Mega oryginalne. Ja również mogę kupić nową dostawkę ale chce wziąć z olx bo w sumie nie wiem na jak długo i czy wogole się przyda. Wychodzę z założenia że jeśli nie przyjmie mi się dostawka to wywiozę do mamy😅🤣 jak tam będziemy młoda będzie mieć gdzie leżakować i z glowy☺💕
 
Dzień dobry :)

My przy Kubie mieliśmy dwie komody malm. Z czasem pozbyliśmy się jednej, bo im był starszy tym potrzebował mniej miejsca na ubrania a więcej na zabawki. Teraz zabieramy od Kuby komodę do pokoju chyba-Poli (😂) i dodatkowo dokupujemy im po szafie pax też z Ikei. :)
 
WoW 😍 piekne te łóżeczka! Bardzo !!! Inne niż wszystkie...Mega oryginalne. Ja również mogę kupić nową dostawkę ale chce wziąć z olx bo w sumie nie wiem na jak długo i czy wogole się przyda. Wychodzę z założenia że jeśli nie przyjmie mi się dostawka to wywiozę do mamy😅🤣 jak tam będziemy młoda będzie mieć gdzie leżakować i z glowy☺💕
tak właśnie też tak myślę, że nie ma co szaleć, bo to tylko estetycznie dla mnie a jemu będzie wszystko jedno, byle cyca albo butlę dostał i w pieluszce było sucho 🤣 tak oglądam przez was teraz mebelki znowu i wózki i tak patrzę, że akurat na cybexa bebetto flavio jest całkiem całkiem cena jest tak ok, bo zakładałam, że chciałabym się max zmieścić w dwójce, a to w sumie 3 w 1, więc chyba tym bardziej ok? Jak myślicie? Na razie oglądam wizualnie i czytam, planuję w drugiej połowie miesiąca się przejechać do sklepu i popatrzeć już konkretniej, bo kupić to i tak pewnie przez internet,bo widzę, że będzie sporo taniej.
 
tak właśnie też tak myślę, że nie ma co szaleć, bo to tylko estetycznie dla mnie a jemu będzie wszystko jedno, byle cyca albo butlę dostał i w pieluszce było sucho 🤣 tak oglądam przez was teraz mebelki znowu i wózki i tak patrzę, że akurat na cybexa bebetto flavio jest całkiem całkiem cena jest tak ok, bo zakładałam, że chciałabym się max zmieścić w dwójce, a to w sumie 3 w 1, więc chyba tym bardziej ok? Jak myślicie? Na razie oglądam wizualnie i czytam, planuję w drugiej połowie miesiąca się przejechać do sklepu i popatrzeć już konkretniej, bo kupić to i tak pewnie przez internet,bo widzę, że będzie sporo taniej.

Hm z tym 3w1 to chyba trzeba sprawdzić, czy fotelik jest okej, bo zazwyczaj nie jest i potem trzeba dokupić tak czy siak osobno. do fotelików jest polecana strona osiem gwiazdek i tylem.pl :)
 
tak właśnie też tak myślę, że nie ma co szaleć, bo to tylko estetycznie dla mnie a jemu będzie wszystko jedno, byle cyca albo butlę dostał i w pieluszce było sucho 🤣 tak oglądam przez was teraz mebelki znowu i wózki i tak patrzę, że akurat na cybexa bebetto flavio jest całkiem całkiem cena jest tak ok, bo zakładałam, że chciałabym się max zmieścić w dwójce, a to w sumie 3 w 1, więc chyba tym bardziej ok? Jak myślicie? Na razie oglądam wizualnie i czytam, planuję w drugiej połowie miesiąca się przejechać do sklepu i popatrzeć już konkretniej, bo kupić to i tak pewnie przez internet,bo widzę, że będzie sporo taniej.
Warto czasem wziąć zestaw 2w1 tańszy a kupić lepszy fotelik oddzielnie🙂 Jeśli chodzi o cybexa pewnie mówisz o baliosie bo tylko on jest tani z tej firmy reszta zaczyna się o od 3.5tys , tylko zwróć uwagę na ramę i rozstaw przednich kół. Jest baaardzo szeroki przez co wózek staje się szerszy czasem jest problem zmieścić się w wąskie futryny
 
reklama
Dziewczyny ja mam wcześniaka z 34 tygodnia , ma już ponad 12 lat . Dwa tyg byliśmy w szpitalu i na szczęście cały i zdrowy .
Dzień dobry :)

My przy Kubie mieliśmy dwie komody malm. Z czasem pozbyliśmy się jednej, bo im był starszy tym potrzebował mniej miejsca na ubrania a więcej na zabawki. Teraz zabieramy od Kuby komodę do pokoju chyba-Poli (😂) i dodatkowo dokupujemy im po szafie pax też z Ikei. :)
my te komody mamy u każdego z dziecka 😁 są super . Teraz zamierzamy dla trzeciego kupić
Cześć dziewczyny:)
Jednak bezsenne noce mają ten plus, bo znalazłam Wasze forum. Lekarka wyznaczyła mi termin na 1 kwietnia, ale podejrzewam, że mogę rozpakować się wcześniej.
Niestety u mnie ciąża nie jest takim słodkim okresem, bo od początku października muszę leżeć, ze wstawieniem tylko do łazienki. Najpierw był krwiak, odklejanie łożyska a obecnie problem ze skróconą szyjką, na dodatek z lejkiem. Nie ukrywam, mam dni kiedy płaczę z bezsilności, ale mimo wszystko wierzę z całych sił w tego maluszka. Mam za sobą w tym roku dwie straty, mam nadzieję, że do trzech razy sztuka i że teraz będzie już tylko lepiej. W tej chwili mam 18+4, od kilku dni czuję ruchy dziecka i w końcu trochę odetchnęłam psychicznie, bo wcześniej każdego dnia żyłam w ciągłym strachu. Trochę się naczekałam, bo łożysko mam z przodu.
Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie, mam nadzieję, że jakoś dobrniemy wszystkie do końca tej podróży i będziemy się cieszyć naszymi maluchem. Liczę na fajne towarzystwo, porady nie tylko dzieciowe i wsparcie w gorszych momentach.
Nie ogarniam jeszcze tej zmianyczasu i zastanawiam się czy teraz jest 3.30 czy 5.30 po starym czasie:p
napewno będzie wszystko dobrze !! Nie ma innej opcji ! Ja tez dwie ciąże stracilam przed córka 😞
 
Do góry