reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Z tym TSH to mnie trochę zaskoczyłyście, ja całe życie mam 1,4-1,5, czyli w normie niezaleznie czy jestem w ciąży czy nie i nigdy od żadnego lekarza nie usłyszałam, że powinno być poniżej 1.

Jestem po HCG, po południu będą wyniki, lekarz wczoraj powiedział, że jak będzie kilkanaście tysięcy to będzie ok, więc czekam.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Z tym TSH to mnie trochę zaskoczyłyście, ja całe życie mam 1,4-1,5, czyli w normie niezaleznie czy jestem w ciąży czy nie i nigdy od żadnego lekarza nie usłyszałam, że powinno być poniżej 1.

Jestem po TSH, po południu będą wyniki, lekarz wczoraj powiedział, że jak będzie kilkanaście tysięcy to będzie ok, więc czekam.
ja jak się staralam o ciaze z synkiem poltorej roku , kilku endo mi mowilo ze przy staraniach i ciazy najlepszy wynik to do 1,5 i taki trzymalam starania i cala ciaze , pod koniec ciazy mialam zmieniona dawke ale do 2 bylo ok (wahalo sie 1,8-2,0)
 
Niedawno znajoma mi mowila, ze jak będę w ciąży to bede musiala sie jej pozbyc, bo toksoplazmoza no i będzie dziecku dokuczac. Pytalam lekarza, weterynarza... jesli jest szczepiona, nie jje surowego miesa, nie stycznosci z innymi zwierzetami to nic takiego sie nie dzieje. Byc moze wprowadzili mnie w blad, ale zaufalam. I pozbyłam sie znajomej. 😆
My w tym roku mieliśmy brać kota, bo od zawsze marzyłam o kitku.
Teraz też teoretycznie bym mogła, ale jednak mam lekką obawę przed kotem ze schorniska, bo jednak nie mają one przeprowadzanych prawie żadnych badań.
 
reklama
Twoje TSH nie jest najlepsze...nie jest też najgorsze ale powinno być niższe. Jeśli chodzi o leki od momentu w którym dowiadujesz się, że jesteś w ciąży powinnaś przyjąć o połowę większą dawkę niż przyjmowałaś do tej pory....czyli jak brałaś 50 mikrogramów od tego momentu powinnaś przyjmować 75 mikrogramów. Jest to bardzo ważne i kluczowe do prawidłowego rozwoju dziecka. Ja bym się udała do endokrynologa w możliwie jak najszybszym czasie. Jesteś w ciąży.....masz pierwszeństwo bez czekania w kolejce!
Brałam właśnie 25 euthyrox, sama na własną rękę zwiększyłam sobie do 50mg, mam nadzieję że będzie ok obdzwoniłam wszystkich endokrynologów i nie żadnych wcześniejszych terminow ☹️ powiedzcie ze będzie dobrze...
 
Do góry