reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Dobra dziewczyny z innej beczki myślicie o Nifty albo Harmony? To dopiero w 13 tyyogdniu się robi, ale ja myślę że zrobię...pewnie mój ginekolog i tak da mi skierowanie na pappa, ale mojej koleżance po tym wyszły takie bzdury...dziewczyna prawie zawalu dostała a oni jej potem powiedzieli ze wyniki im się pomyliły i cos tam ze krew byla zle pobrana...

Matko jakie przezycia.... wlasnie nie wiem jeszcze, nie myslalam tak daleko o tym. Najpierw chyba chce sie zachlysnac po wizycie, ze jest ok. I bede z was brac przykład co warto robic a co nie.
 
reklama
Kitka to brytyjczyk długowłosy, taka krzyżówka persa a brytyjczyka. 😁 wzieta pod wplywem emocji po moim poronieniu, ale nie wyobrażam sobie teraz zeby mogło jej zabraknac.
Jest śliczna ❤️ I na pewno wprowadza na codzień duzo radości 😊

Prawdopodobnie zespół antyfosfolipidowy który w żadnych badaniu po ciąży nie wyszedl...Moja głupota ze nie zmieniłam lekarza po pierwszym poronieniu. Wmawiał mi się to przez parwowirusa, ale dwóch innych lekarzy powiedziało mi że tak nie wygląda płód po parwowirusie...długa historia...I tak głupia ja wmówiłam sobie ze to pewnie parwowirus...I zaszłam w kolejna ciążę bez lekow...synek zmarł w 16 tygodniu...wtedy powiedziałam że nie dam rady wogole już miec więcej dzieci, ale po dwóch latach postanowiłam ze spróbuję jeszcze raz...w między czasie porobiłam wszystkie badania. Byłam w szpitalu kilka dni na badaniach.
Maz się śmieje ze mnie ze teraz dostane w nagrodę bliźniaki
Może być tak ze powyżej 6tyg po poronieniu jak robiłaś badania to nie wyszło nic bo uaktywnia się tylko w ciąży.
mowie tu o przeciwciałach przeciw kardiolipinie i beta glikoproteinie. Poza ciąża możesz mieć książkowe wyniki

Niedawno znajoma mi mowila, ze jak będę w ciąży to bede musiala sie jej pozbyc, bo toksoplazmoza no i będzie dziecku dokuczac. Pytalam lekarza, weterynarza... jesli jest szczepiona, nie jje surowego miesa, nie stycznosci z innymi zwierzetami to nic takiego sie nie dzieje. Byc moze wprowadzili mnie w blad, ale zaufalam. I pozbyłam sie znajomej. 😆
Z tego co wiem to jest tak ze nie powinnaś sprzątać kuwety ale nie wiem czy to nie tak ze w wypadku gdzie kotek jest wychodzący. Jak jest domowy to chyba można żyć normalnie :)
 
Wczorajszą wizyta u ginekologa potwierdziła że jest to bardzo wczesna ciąża i dopiero za jakiś tydzień będzie coś więcej widać na usg. Zrobiłam znowu dzisiaj betę i zobaczymy ile wzrosla😉karteczkę do pracy oczywiście dostałam o zakazie pracy w nocy, trzymajcie kciuki dziewczyny by wszystko było dobrze
 
Hej beta 189 przyrost 270% 😊❤️ zastanawiam się ale pójdę jeszcze w sobotę sprawdzić 😊
Zrobiłam też tsh i ft4, zażywam euthyrox 50 i tsh jest w normie 2,3 a ft4 powyżej normy 1,64 najbliższą wizytą u endokrynologa dopiero 30 sierpnia i się zastanawiam czy czekać cierpliwie czy kombinować i szukać gdzieś wcześniej?
Twoje TSH nie jest najlepsze...nie jest też najgorsze ale powinno być niższe. Jeśli chodzi o leki od momentu w którym dowiadujesz się, że jesteś w ciąży powinnaś przyjąć o połowę większą dawkę niż przyjmowałaś do tej pory....czyli jak brałaś 50 mikrogramów od tego momentu powinnaś przyjmować 75 mikrogramów. Jest to bardzo ważne i kluczowe do prawidłowego rozwoju dziecka. Ja bym się udała do endokrynologa w możliwie jak najszybszym czasie. Jesteś w ciąży.....masz pierwszeństwo bez czekania w kolejce!
 
Jest śliczna ❤️ I na pewno wprowadza na codzień duzo radości 😊


Może być tak ze powyżej 6tyg po poronieniu jak robiłaś badania to nie wyszło nic bo uaktywnia się tylko w ciąży.
mowie tu o przeciwciałach przeciw kardiolipinie i beta glikoproteinie. Poza ciąża możesz mieć książkowe wyniki


Z tego co wiem to jest tak ze nie powinnaś sprzątać kuwety ale nie wiem czy to nie tak ze w wypadku gdzie kotek jest wychodzący. Jak jest domowy to chyba można żyć normalnie :)

Rekawiczki używam do tego i sterte papieru, a kuwete sama z siebie cora sprzata. Takze żyjemy w miare normalnie.
 
Wczorajszą wizyta u ginekologa potwierdziła że jest to bardzo wczesna ciąża i dopiero za jakiś tydzień będzie coś więcej widać na usg. Zrobiłam znowu dzisiaj betę i zobaczymy ile wzrosla😉karteczkę do pracy oczywiście dostałam o zakazie pracy w nocy, trzymajcie kciuki dziewczyny by wszystko było dobrze
To dawaj znac jak tam wyniki bety
 
O to to...a najgorsze są pytania czy juz się urodziło itd...ja planuje powiedzieć tesciom dopiero w grudniu...poprzednie ciążę straciłam po 15 tygodniu więc dla mnie 13 tydzien to się zacznie dopiero strach...
Doskonale Cię rozumiem🤗 Uspokoję się dopiero jak zacznę czuć ruchu😊
 
Doskonale Cię rozumiem🤗 Uspokoję się dopiero jak zacznę czuć ruchu😊
tez was doskonale rozumiem , z mlodym to byla ciąża po stracie i czekalam az minie ten pechowy tydzien..jak minal odetchnelam z ulga ale mialam kilka atakow paniki na szczescie mialam detektor i sluchalam wtedy zawsze tetna synka i sie uspokajalam :) to byla trudna ciaza
 
reklama
Dobra dziewczyny z innej beczki myślicie o Nifty albo Harmony? To dopiero w 13 tyyogdniu się robi, ale ja myślę że zrobię...pewnie mój ginekolog i tak da mi skierowanie na pappa, ale mojej koleżance po tym wyszły takie bzdury...dziewczyna prawie zawalu dostała a oni jej potem powiedzieli ze wyniki im się pomyliły i cos tam ze krew byla zle pobrana...

Taak, myslę właśnie o Nifty. To spory koszt, ale wydaje mi się, że warto. Są dwie wady, jakie widzę:
- to wciąż statystyka
- nie wykrywa triploidii - a tę wadę miałam w poprzedniej zaśniadowej ciąży.

Myślę, że i tak się na takie dodatkowe badanie zdecydujemy. Mam w sobie sporo strachu przez ten zaśniad o genetyczne wady :(

A Nifty to chyba można od 11 tygodnia?
 
Do góry